Harman/Kardon Esquire 2 - konferenčný speaker

Harman/Kardon Esquire 2 - konferenčný speaker

Len prednedávnom som recenzoval menšieho so súrodencov Harman/Kardon Esquire mini ocenený za minulý rok EISA a už mi na stole vyspevuje väčší a, samozrejme, hudobne o niečo vyspelejší speaker. Už na prvý pohľad ide opäť o prémiový produkt. Kov, syntetická koža a na dotyk príjemná tkanina vrchnej časti reproduktora s logom harman/kardon umiestneným uprostred. V centimeter širokom ráme lemujúcom obvod reproduktora sú integrované všetky ovládacie tlačidlá a indikátory. Na ľavej strane je to pätica diód ukazujúca stav nabitia batérie. Na pravej strane je integrovaný mini USB vstup na nabíjanie reproduktora, USB vstup na nabíjanie externých mobilných zariadení a tiež AUX vstup. Na hornej hrane sú to tlačidlá na zapnutie, párovanie cez bluetooth, prijatie hovoru a stlmenie hovoru. Spodná časť je vybavená dvojicou pogumovaných nožičiek pre dobrú stabilitu.
Zo zvukovej stránky je nový Harman/Kardon Esquire 2 vzhľadom na veľkosť vybavený bohatším zvukom s počuteľne lepším nízkofrekvenčným pásmom ako menší zástupca Esquire mini. Najlepší je však v pásme výšok, čo bol – konferenčný speaker možno aj skrytý zámer, keďže jeho silnou stránkou má byť vysoká kvalita prijímaného a odchádzajúceho zvuku pri telefonovaní. Štvorica mikrofónov umiestnená v rohoch reproduktoru je vybavená systémom potláčania okolitého hluku pri komunikácii z každého uhla. Reproduktor preto nevyžaduje, aby ste počas hovoru sedeli priamo pred ním. Bez problémov zvládne obsiahnuť menšiu kanceláriu alebo vysunuté pracovisko.

Harman/Kardon Esquire 2

Hudobne som sa mu na začiatku chystal čo to naložiť, ale fungláč z krabice potreboval nejaký čas na zahriatie a po pár dňoch sa rozohral na nerozoznanie. Určite ho neberiem ako etalón v rámci streamovacích reproduktorov, kde latku v cenovej kategórii nad 200 € nastavil vysoko prevysoko JBL Xtreme. Keďže však z hľadiska konštrukcie a účelu využitia stoja na opačných póloch, o ich vzájomné porovnávanie sa ani nebudem pokúšať. Harman/Kardon Esquire 2 nadväzuje na podarený dizajn svojho menšieho bračeka a dokáže zahrať o niečo rezkejšie a hlučnejšie, pričom jeho najsilnejším tromfom je brilantne čistý zvuk pri telefonovaní a tiež slušná, až 8-hodinová výdrž 3200 mAh batérie. Nakoniec aj ocenenia reddot award 2015 a Design Award 2015 vo svete spotrebnej elektroniky niečo znamenajú.

Harman/Kardon Esquire 2
comments powered by Disqus