Harman Kardon Omni 50+ – reproduktor, do ktorého sa zamilujete

Harman Kardon Omni 50+ – reproduktor, do ktorého sa zamilujete

Konglometrát HARMAN, ktorý zastrešuje také zvučné mená ako JBL či AKG, prišiel toto leto s masívnym reproduktorom Harman Kardon Omni 50+. Ten okrem overeného dizajnu prináša aj zvuk, ktorý rozozvučí celý váš dom či záhradu.
Testovanie reproduktorov sa stalo mojim najväčším hobby, od kedy píšem pre TECHBOX. Časom však aj testovanie reproduktorov upadne do rutiny, kedy som čakal na kúsok, ktorý ma z nej preberie. A práve tým vyvoleným kúskom je Harman Kardon Omni 50+, reproduktor, do ktorého sa nezamilujete iba na prvý pohľad, ale ktorý budete zbožňovať kvôli prvotriednemu zvuku.

Harman/Kardon Omni 50+

Časy, kedy reproduktory museli byť hranaté a pripojené k elektrine sú dávno preč (našťastie). Po dizajnovej stránke dostanete reproduktor v tvare oválu, ktorého predná časť tvorí kovová membrána a nápisom Harman Kardon. Dizajnovo sa novinka nezmenila oproti menším predchodcom.

V zadnej časti nájdete šikovné uško na prenášanie a v spondej časti nájdete tlačidlo na spustenie a tiež trojicu portov – AUX, USB a port na nabíjanie. Výdrž reproduktoru je slušných 5 hodín na jedno nabitie.

Neprehliadnite:
Recenzia: JBL T450 a T450BT: Dvojčatá na výber
Harman/Kardon Omni 50+

Všetky tri konektory sú chránené krytom proti ošpliechaniu vodou. Zadnú stranu tiež tvorí basová membrána. Ovládanie reproduktoru nájdete na jeho vrchnej časti, kde okrem tlačidiel na pridanie hlasitosti, nájdete tlačidlo na spárovanie cez Bluetooth, zastavenie a spustenie a hlavné tlačidlo Link na zmenu zdroja hudby.

V praxi to funguje tak, že môžete mať pustenú hudbu z viacerých zdrojov a pomocou tlačidla Link si ju prepínate. Plochu s tlačidlami tiež tvorí päť kontroliek, ktoré informujú o stave batérie reproduktoru.

Harman/Kardon Omni 50+

Napriek tomu, že reproduktor je veľkosťou najväčší zo série Omni, je relatívne kompaktný a nezaberá veľa miesta. Zmestí sa vám na poličku v kuchyni ale aj do obývačky na stôl a jeho rozmery sú tak akurát. Čo sa týka pomer veľkosť a zvuk, zostal som ohromený, aký hluk dokáže tento stredne veľký reproduktor vyprodukovať.

Spárovanie s telefónom je veľmi intuitívne a jednoduché. Okrem klasického pripojenia viete využiť aj doplnkovú smartfón aplikáciu Harman Kardon Controller.

Neprehliadnite:
AKG N60NC získavajú ďalšie vylepšenie
Harman/Kardon Omni 50+

Kým pri iných značkách je doplnková aplikácia skôr nepotrebná a nepraktická, v prípade Harman Kardon som si ju skutočne obľúbil a môžem povedať, že sa jedná o jednu z najvydarenejších doplnkových aplikácií, s akými som sa stretol.

Okrem prehľadnej a jednoduchej synchronizácie s domácou Wi-Fi sieťou, ponúka aplikácia možnosť výberu z množstva miestností, kde budete mať reproduktor umiestnený.

Túto funkciu využijete najmä ak vlastníte viacero reproduktorov Harman Kardon. Jeden si umiestnite do kuchyne, druhý do garáže a tretí do izby. Následne si viete prepínať medzi jednotlivými miestnosťami z pohodlia aplikácie a vypočuť si, čo sa v ktorej izbe počúva. Okrem 2.4 GHz frekvencie, podporuje reproduktor aj 5 GHz frekvenciu, ktorá nie je tak preplnená.

Harman/Kardon Omni 50+

Výhodou tiež je, že po spárovaní nepotrebujete ovládať reproduktor priamo, keďže telefón, prípadne počítač plne nahradí tlačidlá.

Neprehliadnite:
Virtuálna realita za 15€
Čo sa týka samotného zvuku, ten je, ako inak, prvotriedny a už na polovičnej hlasitosti zistíte, že tento reproduktor stojí za to. Napriek tomu, že je Harman Kardon Omni 50+ strednej veľkosti, nemá problém ozvučiť veľký dom či rozsiahlu záhradu.

Poctivé výšky dopĺňajú uveriteľné a hlboké basy, ktoré si užijete pri rockových či techno skladbách. Už pri strednej hlasitosti si budete užívať, ako zadná basová membrána duní.

Harman/Kardon Omni 50+

Reproduktor tiež skvele spolupracuje s aplikáciou Spotify či inými hudobnými sharovacími programami. Párkrát sa mi síce stalo, že hudba sa cez Spotify vypla pri Bluetooth počúvaní, no to bolo pravdepodobne spôsobené kvalitou pripojenia než reproduktorom. Podpora pre Spotify Connect a Google Cast ešte viac vylepší púšťanie hudby a zjednoduší celkový proces.

Harman Kardon Omni 50+ nie je iba štandardným bezdrôtovým reproduktorom, ktorý poteší po zvukovej aj dizajnovej stránke. Od konkurencie sa odlišuje tým, že napriek väčším rozmerom je určený aj na vonkajšie počúvanie a prenášanie.

Reproduktor je ideálnym doplnkom na letné dovolenky a večierky. Cez deň ho jednoducho zoberiete k moru či k bazénu a večer ho môžete postaviť na stolík ako dizajnový doplnok s ohromujúcim zvukom.

Harman/Kardon Omni 50+

Aby sa reproduktoru nič nestalo, do vienka dostal aj odolnosť voči vode a ošpliechaniu vďaka certifikátu IPX5. Ak sa vám nejakou šikovnosťou podarí reproduktor zhodiť do mora, fungovať nebude, no občasné ošpliechanie, dážď či vlhkosť mu neublížia. Čo sa týka frekvenčného rozsahu, Harman Kardon Omni 50+ podporuje rozsah od 50 Hz do 20 kHz.

Harman Kardon Omni 50+ napriek vysokej cene stojí za to a úprimne povedané, negatíva sa hľadajú veľmi ťažko. Čo má však sklamalo, podobne ako pri takmer všetkých bezdrôtových reproduktoroch, je absencia FM rádia, ktoré by si určite našilo svojich fanúšikov. Nie každý má hudbu na telefóne a niekedy by potešila možnosť vypočuť sa aj bežné rádio a to práve cez takýto kvalitný reprák.

Pokiaľ sa predsa len rozhodnete si zaobstarať tento prvotriedny reproduktor za cenu 499 eur, sklamaní rozhodne nebudete. Napriek vysokej cene ponúka presne to, čo od Harman Kardon očakávať. Nádherný dizajn, solídnu odolnosť a výdrž a hlavne, perfektný zvuk.
comments powered by Disqus