Harman Kardon Onyx Studio 3 – Párty na terase či pri bazéne sa môže začať!

Harman Kardon Onyx Studio 3 – Párty na terase či pri bazéne sa môže začať!

Sme radi, keď sa drahá a nedostupná high-end elektronika postupom času stáva čoraz dostupnejšou. V opačnom prípade by technologické preteky nedávali zmysel. Načo vyvíjať stále nové a nové high-end produkty s dobrým zvukom, keď si ich nakoniec kúpi iba hŕstka vyvolených?
Našťastie existuje niekoľko firiem, ktoré vo svojich lacnejších výrobkoch radi používajú pokročilé riešenia, pôvodne vynájdené pre účely drahších high-end produktov. Jednou z nich je americký Harman Kardon, súčasť obrovskej korporácie Harman, zastrešujúcej značky ako JBL, AKG a Mark Levinson.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

HK už niekoľko rokov prináša na trh kvalitné produkty s moderným dizajnom a vysokou kvalitou zvuku. Jedným z nich je aj produktový rad bezdrôtových reproduktorov Onyx Studio. Ide o sofistikovane vyzerajúce Bluetooth reproduktory, ktoré nielenže fantasticky hrajú, ale aj dobre vyzerajú. Ich dizajn sa okamžite stáva neoddeliteľnou súčasťou každého moderného domova.

Onyx Studio 3 je naozaj krásnym reproduktorom s trendovým dizajnom. Reproduktor dostal zaoblený dizajn s efektným podstavcom v tvare dvoch nožičiek. Ovládacie tlačidlá sú “zapracované” po obvode hornej strany, takže zariadenia je všade úplne hladké. Chválu si zaslúžia použité materiály – mriežka meničov, vyrobená z odolnej tkaniny vyzerá veľmi čisto. Dobrým nápadom je aj umelá koža pokrývajúca celú zadnú strane prístroja, vrátane kaučuku po jeho obvode. Povrch reproduktora sa tak stáva nepoškriabateľným. Plastové nožičky sú masívne a poskytujú veľmi dobrú oporu.

Neprehliadnite:
Poznáme víťazov EISA pre rok 2016/2017
Onyx Studio 3 je intuitívnym a ľahko použiteľným zariadením. Ihneď po vybalení z krabice, je reproduktor pripravený na hranie. Stačí iba zapnúť Bluetooth a spárovať reproduktor so zdrojom zvuku, napr. smartfónom. A … to je všetko. Počúvanie hudby z mobilného zariadenia je bezproblémové. Onyx Studio 3 reaguje na signály prijaté z telefónu okamžite a bez oneskorenia. Prostredníctvom reproduktora možno dokonca prijímať a ukončovať hovory bez toho, aby ste sa museli dotknúť smartfónu. Tlačidlá sú nielenže inteligentne umiestnené, ale aj sa veľmi dobre sa ovládajú.

Harman/Kardon Onyx Studio 3

Žiadna z vyššie spomenutých vecí by nedávala zmysel, ak by nás nezaujal kvalitný high-end zvuk. Je absolútne jedno kam reproduktor položíte. Zvukový výstup je jasný a silný, pričom zvuk vašej obľúbenej pesničky sa šíri rovnomerne.

Na kvalite zvuku sa nič nemení a vy sa môžete voľne pohybovať po miestnosti alebo si jednoducho ľahnúť do postele. Ako zdroj hudby nám poslúžili smartfóny HTC U Ultra a Samsung Galaxy A5. Už pri prvom spustení hudby sme boli prekvapení, aký veľký a dynamický zvuk tento reproduktor poskytuje. Zvuku nič nechýbalo – bol dostatočne nasýtený, energický a transparentný. Počúvali sme viac ako týždeň, striedavo všetky hudobné žánre.

Jedinou nevýhodou Onyx Studio 3 je systém zvukových signálov, ktoré zariadenie vydáva. Sú jednoducho príliš hlasné a objavujú sa zakaždým, keď reproduktor zapnete alebo vypnete. Trvajú síce krátko, ale v dlhodobom horizonte, je to niekedy až nepríjemné. Problematické môžu byť najmä pre ľudí, ktorí chcú počúvať tichú hudbu v noci. Nenašli sme spôsob, ako tieto zvuky eliminovať alebo úplne vypnúť. Dodajme ešte, že v prípade dvojice reproduktorov je možné vytvoriť stereo, alebo niečo podobné na spôsob multiroom systému.

Neprehliadnite:
JBL myslí aj na užívateľov s OS Android
Harman/Kardon Onyx Studio 3

Dôležitým aspektom reproduktora je jeho bezproblémová mobilita. Zariadenie je aj napriek svojej značnej veľkosti extrémne ľahké a pripravené na prenášanie. Na zadnej strane sa totiž nachádza zabudovaná rukoväť. Reproduktor je skonštruovaný tak, aby sa jeho zvuk pomerne dobre šíril aj v bizarných polohách, napr. vtedy, keď ho z každej strany tesne obklopujú knihy. Treba taktiež dodať, že nabíjanie Onyx Studio 3, ktoré sa deje pomocou dodaného kábla je rýchle a jednoduché. Počas nabíjania môžete aj naďalej počúvať hudbu, v prípade že kábel odpojíte, môžete rátať s piatimi hodinami nepretržitého počúvania. Tento reproduktor si však nikto nepribalí na dlhé cesty. Jeho väčšie rozmery zabraňujú akémukoľvek použitiu mimo domova (s výnimkou záhrady, terasy či balkóna).

Po celý čas nám Bluetooth reproduktor Onyx Studio 3 prinášal veľa radosti a mimoriadne sme si ho obľúbili. O to ťažšie sa nám s ním potom lúčilo. Jednoduchosť používania, skvelý dizajn a mimoriadne dobrý zvuk nás presvedčil natoľko, že sme mu udelili tip redakcie. V cene do 200 € nemá na trhu momentálne konkurenciu.
comments powered by Disqus