Hi-Fi slúchadlá do 400 eur

Hi-Fi slúchadlá do 400 eur

Z pestrej ponuky sme vybrali päť rozdielnych zaujímavých slúchadiel s dostupnou cenou zhruba 300 eur. Každý fanúšik kvalitnej zvukovej reprodukcie v kompaktnom formáte by si medzi nimi mal nájsť tie svoje.
AKG Q701 Quincy Jones Signature Line
Na hlave sedia najlepšie spomedzi všetkých testovaných slúchadiel, pokojne ich môžete nosiť celý deň a nebudete o nich ani vedieť. Vďačia za to nadrozmernej veľkosti okrúhlych zamatových mušlí, nízkej celkovej hmotnosti, ale aj rokmi overenej technickej koncepcii. Patentovaný systém konštrukcie značky AKG s dvojicou kovových oblúkov a koženého mostíka, ktorý sa samočinne prispôsobuje veľkosti hlavy za pomoci dvojice gumičiek na oboch jeho koncoch, je nesmierne jednoduchý a dokonalý zároveň. Viete, ako sa hovorí – v jednoduchosti je krása. Špeciálnu edíciu, pod ktorú sa podpísal zvukový veľmajster a svetový producent Quincy Jones, ľahko rozpoznáte podľa ostro zelenej farby prešívania čierneho koženého mostíka, ale najmä prípojného kábla. Ten je, samozrejme, odpájateľný a v cene máte dva káble dĺžky 3 a 6 m. AKG používajú ako prípojku k slúchadlám špeciálnu trojbodovú koncovku s poistkou (ostatné slúchadlá majú klasický malý jack). Zvukovo sú tieto „ákágečky“ nesmierne analytické, presné, bez akýchkoľvek prifarbení či skreslení. V porovnaní s ostatnými možno hrajú o čosi menej hlasnejšie, ani ich bas vás zrejme neohúri, ale vďaka otvorenej konštrukcii budete počuť zvuk taký, aký skutočne je. Na rozdiel od uzavretých slúchadiel sa šírka priestoru s nimi zdá takmer neobmedzená. Hodia sa najmä pre veľké orchestrálne nahrávky, a capella spev alebo jazz. Rockovú hudbu, prípadne hip-hop si s nimi asi celkom neužijete, ak však patríte k náročným poslucháčom jemnejších melódií jazzového charakteru, budete určite spokojní.

AKG Q701

HODNOTENIE

+ najlepšie sedia na hlave
+ analytický zvuk
+ široký posluchový priestor
– vďaka svojej veľkosti nie sú vhodné na častú prepravu (neponúkajú otočnú či sklápaciu konštrukciu)

Ďalej v teste časopisu High&Style (leto 2016) nájdete Sony MDR-1ADAC, Focal Spirit Classic, Sennheiser HD600 a Beyerdynamic T51P.
comments powered by Disqus