Hľadáte rádio s pridanou hodnotou? JBL TUNER 2 a TUNER XL ju má

Hľadáte rádio s pridanou hodnotou? JBL TUNER 2 a TUNER XL ju má

Pýtate sa, či má rádio v dnešnej dobe nejaký zmysel? Odpovedám: Áno! Kedy najčastejšie používate prenosný reproduktor? Samozrejme v lete, keď sa pohybujete viac na čerstvom vzduchu, ako doma. JBL ponúka okrem širokého portfólia Bluetooth reproduktorov tunery s možnosťou bezdrôtového streamovania zvuku.
Aj dnes počúva rádio množstvo ľudí – a nie sú to len mamičky v kuchyni. Mladšie ročníky však zvyčajne uprednostnia streamovanie hudby/podcastov podľa vlastnej nálady a chuti. Séria JBL TUNER vyhovie obom skupinám.

JBL TUNER XL
Ako vidíte na obrázku, ide o štýlový reproduktor. Ponúka 15-hodinovú výdrž na jedno nabitie, 5 predvolieb obľúbených staníc a veľký LCD displej. Certifikát IPX7 zabezpečí, že zvládne aj nepriazeň počasia, alebo drobné nehody, aké sa občas na čerstvom vzduchu udejú.

JBL Tuner XL

Rozhlasové vysielanie si môžete naladiť na digitálnych DAB/DAB+ a FM frekvenciách. (DAB: 174,928 MHz až 239,200 MHz, FM: 87,5 MHz – 108 MHz.)

Neprehliadnite:
Nástupca legendy
O zvuk sa stará 2,75-palcový reproduktor s výkonom 10 W (RMS) s frekvenčnou odozvou 70 Hz až 20 kHz. Zabudovaná lítium-iónová polymérová batéria má 11,7 Wh, nabije sa za 4 hodiny cez USB-C port. Bluetooth je vo verzii 4.2 s profilmi A2DP V1.2 a AVRCP V1.5.

JBL Tuner XL

Rozmery zariadenia sú 145 x 167 x 103 mm pri hmotnosti 1,15 kg. JBL TUNER XL sa predáva za 149 eur, na výber je v čiernej farbe.

JBL TUNER 2
Druhý model má kompaktnejšie rozmery a je na výber okrem čiernej farby aj v decentnej bielej. Ponúka 12-hodinovú výdrž na jedno nabitie, 5 predvolieb obľúbených staníc a LCD displej. S vodotesnosťou triedy IPX7, dokáže JBL TUNER 2 zvládnuť neúmyselné namočenie.

JBL Tuner 2

Rozhlasové vysielanie si môžete naladiť na digitálnych DAB/DAB+ a FM frekvenciách. Bezdrôtový prenos zvuku zabezpečuje Bluetooth 4.2, ten sprostredkuje 5-wattový 1,75-palcový reproduktor s frekvenčným rozsahom 80 Hz až 20 kHz.

Neprehliadnite:
Cenovo dostupné slúchadlá pre cestovateľov
Lítium-iónová polymérová batéria má kapacitu 9,075 Wh, nabíja sa zhruba 3,5 hodiny cez USB-C port. Rozmery zariadenia sú 180 x 70 x 72 mm, hmotnosť je 543 gramov. JBL TUNER 2 sa predáva za 99 eur.

JBL Tuner 2

Obidva tunery sme si vyskúšali aj naživo v redakcii a môžeme potvrdiť, že ide naozaj o vydarené zariadenia. Nová doba zmenila klasické rádio na moderné zariadenie podporujúce bezdrôtový prenos zvuku. Ďalším bonusom je integrovaná batéria, vďaka čomu nemusíte kupovať stále drahšie monočlánky. Stačí raz za čas dobiť zariadenie cez priložený USB-C kábel. A medzi nami, aj mi sme si z času na čas vypočuli rozhlasové vysielanie.

JBL Tuner 2 a Tuner XL
comments powered by Disqus