Hlasoví asistenti na Slovensku

Hlasoví asistenti na Slovensku

Väčšina nových JBL bluetooth slúchadiel ponúka integrovanú podporu hlasových assistentov. Bohužiaľ stále nepodporujú slovenský alebo český jazyk, či už sa jedna o Google, Alexu či Siri, ale keď ovládate aspoň základy angličtiny či nemčiny (tých jazykov je viac), tak ich môžete využívať aj vy. Takmer!
Poznámka: Celý článok sa opiera o skúsenosti v spojení s Apple iPhone a môže sa líšiť pri použití s telefónmi s operačným systémom Android

Pre správnu funkčnosť využitia hlasových asistentov v slúchadlách, ich musíte mať pripojené k svojmu telefónu a v telefóne mať prístup k internetu.

Google Assistent
Pre správnu funkčnosť využívania hlasového asistenta Google je potrebné mať nainštalovanú aplikáciu Google Assistent. Tá má regionálne obmedzenie a nie je možné ju stiahnúť so slovenským alebo českým kontom z AppStore. Veľmi rýchlo sme tu skončili, čo trochu zamrzí, lebo by sa ideálne integrovali už k domácim reproduktorom s podporou hlasového asistenta, pre ktoré je potrebné aplikácia Google HOME. Návod ná úspešné nastavenie sme už spísali.

Neprehliadnite:
Čo je Google Fast Pair Service?
Amazon Alexa
Pri tejto hlasovej asistentke je už situácia lepšia. Aplikáciu viete stiahnúť do svojho telefónu a úspešne aj nakonfigurovať. Ale tým asi končí celá integrácia. V samotnej aplikácii je veľa obmedzení na základe regiónu. Nie je možné prepojiť SPOTIFY s Alexou a nie je možné ani pre Alexu sprístupniť lokálnu knižnicu s hudbou.

Amazon Alexa

Siri

Jediné čo funguje správne na Apple iPhone v spojení s JBL slúchadlami je Siri. Na to nepotrebujete vôbec nič nastavovať. Stačí mať v applikácii vypnuté obe možnosti a využívate natívneho hlasového asistenta.

JBL Club One

Záver

To, že hlasoví asistenti nefungujú správne nie je chyba JBL, ale samotného Google a Amazon, ktorý z nejakých dôvodov aplikoval regionálne obmedzenia. Našťastie stále môžete používať Siri a tá funguje na 100%.
comments powered by Disqus