Jam Zero Chill: Takmer dokonalý reproduktor

Jam Zero Chill: Takmer dokonalý reproduktor

Pred niekoľkými dňami sme sa pozreli na šikovný reproduktor značky Jam Audio. Tentoraz tu máme reproduktor z druhého konca kategórie. V kategórii prenosných reproduktorov patrí v značke Jam Audio medzi najdrahšie. Nebojte sa, tá cenovka nie je až taká vysoká.
Najdrahší reproduktor Zero Chill sa momentálne predáva za 69.99,- €. Tak sa naňho pozrieme, či ponúka v tejto cene nejaké vychýtavky ako pri Hang Up.

Jam Audio Zero Chill

Štandard, ale s prekvapením
Je to jeden zo štandardných prenosných bluetooth reproduktorov v tvare zrezaného valca s priemerom 74mm a výškou 168mm. Akurát do ruky, či kamkoľvek do batoha. Ani batoh vám veľmi nezaťaží, pretože jeho hmotnosť je iba 680g. Dokonca ani nabíjačku nemusíte veľmi brať, pretože integrovaná batéria vydrží prehrávať hudbu až 22 hodín! To, že je taká výdrž, môžu za to dva meniče ktoré majú celkový výkon 12W. Keby ste si náhodou aj náhodou brali so sebou nabíjačku, reproduktor nabijete približne za 3 hodiny.

Bluetooth vo verzii 4.2 vám umožní okrem prehrávania aj handsfree telefonovanie. Aj keď manuál nehovorí, kde je zaintegrovaný telefón. Zistili sme, že s najväčšou pravdepodobnosťou je priamo na vrchu umiestnený. Len škoda, že výrobca neintegroval do špecifikácie Bluetooth podporu zobrazovania stavu batérie v mobilných zariadeniach.

Neprehliadnite:
Recenze Harman/Kardon Onyx Studio 3 – poslech ve stylovém provedení
Jam Audio Zero Chill

Vodeodolnosť
Každý pýta vodeodolnosť, to už je dnes nastavený štandard. Výrobca, ktorý nemá vodeodolné prenosné reproduktory, akoby ani neexistoval. No v prípade Zero Chill zašiel výrobca ešte trochu ďalej a neponúka len štandardnú vodeolnosť, ale aj odolnosť voči prachu. Čiže celková odolnosť je certifikovaná na úroveň IP67.

Vychytávky
Zero Chill reproduktor obsahuje tiež pár skrytých úžasných vecí, aj keď na prvý pohľad nie sú zrejmé. Certifikáciu IP67 sme si opísali vyššie a praktické závesné putko je zas takým poznávacím znakom aktuálnej modelovej rady prenosných reproduktorov.

Jam Audio Zero Chill

Skryté super vylepšenie objavíte až po tom, ako budete chcieť nabiť reproduktor. Najprv logicky odklopíte bočnú záslepku, pod ktorou očakávate microUSB konektor na nabíjanie, ale objavíte len prázdny priestor. V tomto momente musíme otvoriť manuál, aby sme zistili kde sa vlastne Zero Chill nabíja.

Jam Audio Zero Chill

Až potom si všimneme, že spodná časť reproduktora sa dá odklopiť. V ňom sa nachádza luxusný priestor, kde je uschovaná cievka s namotaným nabíjacím káblom. Priestor taktiež obsahuje hľadaný microUSB konektor pre nabíjanie a už štandardný AUX-In. To, že to je zospodu a nevie počas nabíjania tento reproduktor stáť, práve na to je tá prázdna záslepka opísana vyššia. Tou pretiahnete príslušný kábel.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Flip 4 – přenosný kopec zábavy po čtvrté
Jam Audio Zero Chill

A ešte jedna vec
Pre túto funkcionalitu musíte znova otvoriť manuál alebo technickú špecifikáciu, aby ste sa o nej dozvedeli. Zero Chill disponuje párovaním dvoch reproduktorov. Dva reproduktory môžete takto prepojiť medzi sebou bezdrôtovo a vytvoriť si tak plnohodnotné stereo, aj keď sú samé o sebe. Toto poznáme i z inej značky.

Jam Audio Zero Chill

Záver
K dokonalosti nám už chýba len jedná vec. A to, aby Jam Zero Chill fungoval aj ako powerbank. Ale aj tak, je to podarený kúsok, kde máte všetko potrebné so sebou. K tomu veľkosť a hmotnosť akurát na prenášanie a vďaka certifikácii IP67 ho môžete vziať kamkoľvek. 22 hodinová výdrž to len celé podčiarkuje.

Jam Audio Zero Chill
comments powered by Disqus