JBL Boost TV

JBL Boost TV

Výrobca JBL rozšíril svoju ponuku soundbarov a vytvoril kompaktný a cenovo dostupnejší reproduktor JBL Boost TV. Pokiaľ ešte nemáte v obývačke či v spálni žiadny audio systém, Boost TV môže byť vaším favoritom.
Nedajte sa zaskočiť jeho relatívne malými rozmermi. V plastovom tele veľkosti 376 x 122 x 84 mm sú umiestnené dva 50 mm meniče s menovitým výkonom 30 W. Tie sú chránené plastovou mriežkou, ktorá je prekrytá čiernou látkou. Navrchu soundbaru sú umiestnené ovládacie tlačidlá a na jeho spodnej časti je oranžová protišmyková guma. Nemusíte sa tak báť, že by sa vám zo stolíka, alebo zo skrinky zošmykol. V zadnej časti má Boost TV umiestnené konektory na pripojenie. Okrem klasického 3,5 mm AUX vstupu je tu aj optický vstup, ďalej napájací konektor pre adaptér a micro USB konektor. Pýtate sa, načo mu je USB, keď na napájanie využíva samostatný port? Výrobca totiž myslel aj na prípadnú aktualizáciu firmvéru, takže nato. Keďže tento soundbar je prioritne určený na prepojenie s televízorom, výrobca k nemu pribalil okrem bežného AUX aj optický kábel, aby prenos zvuku bol čo najlepší. K soundbaru je dodávaný aj kompaktný diaľkový ovládač, ktorý má navyše tlačidlá pre stlmenie zvuku a feedback. Ním môžete reproduktor naučiť reagovať aj na iný ovládač a zjednodušiť si tak manipuláciu s televízorom a soundbarom. Na samotnom soundbare, ako aj na ovládači, mi však chýbali tlačidlá na prepínanie skladieb a ich pozastavenie. Prečo to však spomínam?

Soundbar JBL Boost TV totiž vďaka technológii Bluetooth prepojíte aj s mobilnými zariadeniami ako smartfón či tablet. Dokonca ho môžete pripojiť naraz k trom zariadeniam a striedavo tak z nich prehrávať hudbu. Ďalšou šikovnou vychytávkou je technológia JBL SoundShift, vďaka ktorej môžete prepínať zvuk z televízora a z mobilného zariadenia. A to nehovorím o možnosti spárovania viacerých JBL Connect reproduktorov. Vyskúšajte to a uvidíte, vlastne, budete počuť, aké je to efektné mať zvuk okolo seba. Vráťme sa ale k nami testovanému soundbaru Boost TV.

JBL Boost TV

Zvuk reproduktora je mierne plastový, čo sa dá pripísať jeho konštrukcii. Basy sú výrazné, čo ma milo prekvapilo, obzvlášť na to, aký je tento reproduktor malý a navyše nemá ani subwoofer. Stredové frekvencie z rozsahu 60 Hz - 20 kHz podáva veľmi dobre a verne, no výšky mohli byť o niečo výraznejšie.

Neprehliadnite:
Poriadny zvuk pre váš televízor
Pri počúvaní hudby z mobilného telefónu mal reproduktor oneskorený zvuk. Keď som pustil skladbu, začala hrať s 2-3 sekundovým oneskorením, a to aj keď som skladbu iba pozastavil. Inak boli ostatné reakcie reproduktora okamžité. Len občas sa vyskytlo trhanie zvuku. Páči sa mi aj dizajn tohto soundbaru. Pôsobí sviežo a mladícky, preto si ho viem predstaviť buď v izbe tínedžera, alebo mladého páru. Vďaka oblým tvarom nie je Boost TV stroho hranatý. Možno niekomu bude prekážať, že si kvôli napájaniu cez adaptér nebude môcť tento soundbar zobrať kamkoľvek so sebou. Nakoniec aj jeho hmotnosť 1 310 g ho nezaraďuje k ľahším a prenosným reproduktorom. Na takéto využitie má však výrobca JBL určené iné produkty zo svojho portfólia.

Verdikt
JBL Boost TV považujem za veľmi šikovné domáce audio riešenie. Najmä ak nie ste zanieteným audiofilom, no i tak si chcete dopriať výraznejší zvuk z televízora. Bonusom navyše je prepojiteľnosť so smartfónmi či tabletom cez Bluetooth a poteší aj diaľkový ovládač.

+ dizajn
+ diaľkový ovládač
+ obsah balenia
- oneskorenie zvuku (Bluetooth)
- vyššia cena
comments powered by Disqus