JBL Clip 2

JBL Clip 2

Na malých bluetoothových speakroch nemám rád, keď na úrovni 90-percentného vybudenia začnú hrať tak nejako nepekne a jednoducho vás donútia výrazne ubrať hlasitosť na výkon, keď sa zvuk opäť stane počúvateľným. Novinka tohto leta JBL Clip 2 však tomuto nepeknému športu neholduje, a tak som si ho po vstupnej zaťažkávacej skúške na obdobie testovania pripevnil na zväzok kľúčov a trávil s ním viac času, ako som pôvodne plánoval.
Vábivý dizajn v modrej farbe pôsobí už na prvý pohľad a následný prvý kontakt maximálne solídne. AUX 3,5 mm káblik na priame prepojenie so zdrojom hudby je šikovne, podobne ako pri predchádzajúcej generácii zakomponovaný v zadnej časti reproduktora, kde sa nachádza pod gumenou krytkou aj nabíjací Micro USB port. V prednej časti na priezvučnej vodovzdornej tkanine je pekne čitateľné oranžové logo JBL. Práve jeho odolnosť proti vode som si užíval pri hodinách strávených na vlnách Dunaja v mojom morskom kajaku. Jednoduché upevnenie pomocou skoby, rýchle spárovanie cez bluetooth a šesťhodinový hudobný maratón. Nič viac na vode nepotrebujem. Slúchadlá nie sú vhodným spoločníkom, keďže je potrebné mať stále prehľad o rýchlejších a hlavne väčších členoch v plavebnom geberite. Zabudovaný mikrofón a tlačidlo na prijatie hovoru je tiež vynikajúcou fičúrkou. Mobil mám na vode, samozrejme, bezpečne uschovaný v člne a komunikácia prebieha spárovaním cez bluetooth.

JBL Clip 2

JBL už štandardne myslí aj na párovanie na posilnenie zvukového zážitku a ináč to nie je ani pri Clip 2. Wireless Daisy Chain spojí bezdrôtovo dva reproduktory na dosiahnutie stereoefektu pri počúvaní, ale ako som už spomínal, ani ako sólo reproduktor s veľkým 40 mm meničom vás hudobne nesklame, práve naopak.
Vďaka vodotesnosti IPX7 som sa na vode nemusel obávať ani neplánovaného eskimáka. Repráčik vydrží aj ponorenie do vody a zvládne aj celkom nešetrné zaobchádzanie. Dobíjateľná batéria je nakonfigurovaná na 8-hodinovú prevádzku v optimálnych podmienkach. Extrémne teplo či chlad môžu ovplyvniť výdrž niekde na úrovni -20 percent, čo je stále slušná výdrž na jeden pekný trip, teda pardón Clip.

JBL Clip 2

HODNOTENIE
+ vyhotovenie
+ odolnosť
+ výdrž
– cena
comments powered by Disqus