JBL Endurance Peaks – nové vodotesné a štýlové bezdrôtové slúchadlá

JBL Endurance Peaks – nové vodotesné a štýlové bezdrôtové slúchadlá

Veľtrh IFA 2018 v Berlíne nás zahltil množstvom produktov azda od každej firmy, ktorá vo svete spotrebnej elektroniky niečo znamená. JBL, americká spoločnosť patriaca do skupiny Harman International, je dobre známa aj na Slovensku. My sa teraz pozrieme na ich plne bezdrôtové slúchadlá JBL Endurance Peaks.
Trend slúchadiel bez večne sa zamotávajúcich káblikov pokračuje na svojej víťaznej ceste. Okrem svojich zjavných výhod majú aj niekoľko nevýhod, z nich je najvýznamnejšia tá, že slúchadlá potrebujú energiu, vďaka ktorej je zabezpečená ich bezdrôtovosť.

Sám môžem potvrdiť, že moje obľúbené, perfektné hrajúce BeoPlay H5 ma neraz zradili, keď im došla šťava, len čo som vyšiel z domu, pričom mali cca 30 % kapacity. Producenti preto museli riešiť tento problém a tak sa slúchadlá dajú kúpiť aj s nabíjacím púzdrom, ktoré plní okrem funkcie obalu aj dobíjanie.

JBL Endurance Peaks

JBL Endurance Peaks sú nový model bezdrôtových slúchadiel, ale nie prvý. V obchodoch sa dá kúpiť napríklad ich podarený model JBL Free.

Neprehliadnite:
JBL Flip 4 prináša vodotesnú a robustnú konštrukciu do série prenosných reproduktorov
Nové slúchadlá sú navrhnuté tak, aby vyhovovali aktívnemu životnému štýlu, pre ľudí ktorí radi športujú a sú v pohybe. Majú zvýšenú vodeodolnosť – IPX7, čo znamená ochranu zariadenia voči ponoreniu do vody s maximálnou hĺbkou jeden meter maximálne na 30 minút. Pre porovnanie, spomínané JBK Free spĺňajú len normu IPX5.

Endurance Peaks pracujú cez Bluetooth vo verzii 4.1. Samostatné slúchadlá dokážu prehrávať hudbu 4 hodiny, s nabíjacím boxom tak dokážu poskytnúť celkovo až 28 hodín prehrávania. Rýchlonabíjanie vie za 10 minút dodať „šťavu“ na ďalšiu hodinu počúvania.

JBL Endurance Peaks

Slúchadlá majú integrované dotykové ovládanie pre prehrávanie hudby a prijímanie hovorov. Užitočná funkcia PowerHook ich dokáže automaticky zapnúť / vypnúť pri vložení, alebo vytiahnutí z uší.

Slúchadlá umožňujú prepínanie mono a stereo zvuku pomocou bezdrôtových ovládacích prvkov, čo je zaujímavé nielen vtedy, keď chcete mať v uchu jedno slúchadlo, ale aj pre používateľov s poruchou sluchu.

Neprehliadnite:
Štiky v kapřím rybníku
Ak sa vám tento model zapáčil, budete musieť na neho počkať až do novembra a dovtedy si našetriť sumu rovnajúcu sa 130 librám. JBL Endurance Peaks sa budú dodávať len v čiernej farbe.
comments powered by Disqus