JBL Everest 300

JBL Everest 300

JBL predstavil ešte na jeseň minulého roku na IFA 2015 v Berlíne nový rad s označením Everest. Nám sa do rúk dostal štartovací model s číselným označením 300, ktorý prináša kombináciu zaujímavého dizajnu, dobrej funkčnej výbavy a príjemnejšej ceny.
Dizajn a konštrukcia
Telo slúchadiel tvorí plast, vďaka čomu sú slúchadlá ľahké, až zabúdate, že ich máte na hlave. Nízka hmotnosť sa cení pri slúchadlách, ktoré sú určené predovšetkým na cestovanie a bezdrôtové počúvanie. Dizajn tak trochu pripomína konkurenčné Beats, ale v tejto triede už výrobcovia ťažko prídu s niečím, čo nebude aspoň vzdialene pripomínať konkurenčné modely.

Biely variant je svieži, páči sa mi jeho minimalistický vzhľad a jednoduché zabudované ovládanie na okrajoch mušiel. Na jednej strane sú uložené tlačidlá na zapnutie/vypnutie slúchadiel a tlačidlo na spustenie ShareMe 2.0 technológie (zdieľanie počúvanej hudby na druhé, podporované bezdrôtové slúchadlá), na druhej strane máte k dispozícii ovládanie hlasitosti a play/pause tlačidlo.

JBL Everest 300

Požívatelia, ktorí radi cestujú, ocenia možnosť poskladať slúchadlá do kompaktnejších rozmerov, vďaka čomu v taške nezaberú veľa miesta. Z hľadiska komfortu ide o skutočne pohodlné slúchadlá, s ktorými nebudete mať problém vydržať počúvať svoju obľúbenú muziku pokojne aj niekoľko hodín.

Neprehliadnite:
TEST JBL Everest 300: šikovné Bluetooth slúchadlá na cesty
Výrobca uvádza, že zabudovaná batéria by mala vydržať až 20 hodín prehrávania. Mne osobne vydržali slúchadlá cez 14 hodín a stále nevykazovali blížiace sa vybitie. No ak sa vám náhodou batéria niekedy vybije, stále môžete využiť tradičné káblové spojenie, ale už bez možnosti využívať zabudované ovládanie na okrajoch oboch mušiel.

Zvuk
JBL Everest 300 som počas celého testovacieho obdobia skúšal predovšetkým v kancelárskych priestoroch. Aj keď tento model nedisponuje technológiou ANC, relatívne slušne tlmí okolité hluky. Pri zvýšení hlasitosti na približne strednú úroveň sa dokonca odhlučníte od svojho okolia skutočne špičkovo.

To, že slúchadlá nesú logo JBL, vám bude jasné hneď po prvých pár minútach. Audio prednes je skvele nastavený s miernym zameraním na basy. Niektorí fanúšikovia značky by možno čakali o niečo väčší boost v spodnej časti pásma, ale výrobca zrejme myslel na širšiu cieľovú skupinu.

JBL Everest 300

Zvyšok pásma je čistý, jasný a bez nejakých extra rušivých sprievodných javov, a to aj pri vyššej hlasitosti. V rámci tejto cenovej kategórie JBL vyšperkoval zvuk slúchadiel skutočne výborne.

Neprehliadnite:
JBL Studio 230 a 290
Záver
JBL Everest 300 sú slúchadlá, ktoré majú naše odporúčanie. Sú určené predovšetkým tým, ktorí radi alebo často cestujú, ale dbajú o kvalitný zvuk bez zbytočných káblov. Navyše, cena týchto Bluetooth slúchadiel so zopár ďalšími fíčurkami ako ShareMe 2.0 je skutočne sympatická.
comments powered by Disqus