JBL Everest Elite 750NC

JBL Everest Elite 750NC

Na test slúchadiel sa vždy teším. Môžem si pri tom nerušene vychutnávať hudbu bez toho, aby ma niekto vyrušoval, alebo aby som ja hlasnejším posluchom obťažoval okolie. Po rozbalení týchto slúchadiel ma hneď upútalo elegantné pevné puzdro s remienkom na zápästie. Je to praktické nielen pri prenášaní, ale aj skladovaní. Tiež ma zaujali pomerne veľké náušníky s mäkkým polstrovaním, ktoré pohodlne prekryli celé moje uši. To sa podpísalo na pohodlnom nosení slúchadiel.
Mušle pritom môžete ľahko pootočiť, ale aj sklopiť k hlavovému mostu. vďaka čomu sa slúchadlá ľahšie skladujú. Všetky ovládacie prvky sú na pravej mušli. Slúchadlá sa zapínajú posuvným vypínačom. pri ktorom je LED dióda signalizujúca pripojenie, stav batérie či jej nabíjanie. Trojica tlačidiel nižšie má za úlohu ovládanie prehrávania hudby a hlasitosti, ako aj hovoru. Predposledným tlačidlom spustíte párovanie slúchadiel, ak chcete pripojiť ďalšie zariadenie. Posledné tlačidlo je multifunkčné. V prvom rade sa ním ovláda funkcia ANC (adaptívne potlačenie hluku), ktorá má niekoľko úrovní. Keď je vypnutá, nepočujete okolitý hluk. Toto je vhodné pri počúvaní v interiéri. Naopak, pri najvyššej úrovni okolitý hluk do slúchadiel naplno preniká. Odporúčam to využívať najmä na ulici, keď potrebujete mať prehľad o tom, čo sa deje vo vašom okolí, aby vás napríklad nezrazilo auto. Druhou funkciou tohto smart tlačidla je spustenie TruNote Auto Sound kalibrácie. Táto kalibrácia prispôsobí zvukový výkon na základe napasovania náušníkov, čo prináša najintenzívnejšiu verziu hudby, tvrdí výrobca. Prakticky som rozdiely vo zvuku nepočul. A to asi preto, lebo ako som už spomenul, náušníky mi dobre sedeli a priliehali. ANC pritom fungovalo spoľahlivo a často som si upravoval jeho úroveň. No a aký je zvukový prejav slúchadiel so 40 mm meničmi, impedanciou 76 ohmov a rozsahom 70 Hz - 22 kHz? Veľmi dobrý. Aj pri vypnutom ekvalizéri v mobile boli hĺbky dostatočne výrazné a výšky dobre počuteľné. Hlasitosť som nepotreboval tlačiť na maximum. dostatočná bola aj pri polovičnom nastavení. Po prvom nabití batérie som ju pri používaní Bluetooth pripojenia znova nabíjal takmer po týždni. A to som hudbu počúval (a medzitým aj niekoľkokrát telefonoval) priemerne 4-5 hodín denne. Veľkým plusom je možnosť použitia i káblového 3,5 mm pripojenia. Môžete tak šetriť batériu, alebo počúvať hudbu, ak sa vám vybila. Ovládačom na kábli ovládate hovor i prehrávanie hudby. Stlačením pustíte/ prerušíte skladbu, dvojitým stlačením prejdete na nasledujúcu, trojitým na predchádzajúcu pesničku. Ak toto tlačidlo podržíte. spustíte rýchle spätné listovanie skladbami. Takže sa rýchlejšie viete dostať naspäť k pesničke, ktorú ste počúvali pred desiatkami minút.

JBL Everest Elite 750NC

Naše hodnotenie: 89%

+ kvalitný zvukový
+ pohodlné nosenie
+ ANC potlačenie hluku
- povrch náchylný na škrabance
- vyššia cena

Verdikt
Slúchadlá JBL EVEREST ELITE 750NC ma zaujali veľmi pohodlným nosením, dvomi spôsobmi pripojenia, účinnou funkciou ANC a kvalitným zvukovým prejavom
comments powered by Disqus