JBL Everest Elite700

JBL Everest Elite700

Časy sa menia a popredný „výrobcovia“ kvalitného zvuku nám neustále podsúvajú nové vychytávky na zlepšenie zvuku reproduktorov, komponentov i slúchadiel. Jedny technologicky „našlapané“ on ear slúchadlá s technológiou potláčania okolitého hluku (ANC) a bluetooth mi pár dní pred uzávierkou zakotvili na redakčnom stole. Tak som si na ne trošku zaostril a skutočne, bolo by o čom písať aj na dve strany.
Po vybalení slúchadiel ma príjemne prekvapila ich nízka hmotnosť, vzhľadom na ich peknú dizajnovú konštrukciu zhotovenú z kvalitných materiálov a so zabudovanými modernými technológiami. Ergonomický tvar jemných náušníkov sa dobre prispôsobí ušiam a hlavový most skvele ukotví slúchadlá na hlave, pričom ich prítomnosť po čase takmer nevnímate. Zabudovaná 850 mAh batéria totiž predurčuje tieto slúchadlá na posluchový maratón.

JBL Everest Elite 700

Slúchadlá Elite700 so sebou prinášajú viaceré zaujímavé novinky. Klasické potláčanie vonkajšieho hluku ANC (active noise cancelling) je dotiahnuté o krok ďalej a slúchadlá teraz prinášajú možnosť kontrolovať množstvo vonkajšiho hluku, ktorý sa do nich dostane. Z hľadiska bezpečnosti je to skvelá vec. Pokiaľ napríklad kráčate po chodníku, je dobré mať prehľad o dianí okolo seba. Naopak, ak chcete relaxovať doma či po usadení do vlaku či lietadla, jednoducho sa prepnutím úplne odstrihnete od reality.

Ďalšou novinkou je automatická kalibrácia zvuku TruNote na dosiahnutie čo najlepšieho zvukového zážitku. Technológia skrátka po stlačení tlačidla vytiahne aj z horšej nahrávky skvelé detaily, čím posunie vašu hudobnú zbierku o level vyššie.

Neprehliadnite:
Maximálne vychytávky v slúchadlach JBL Everest Elite 700
JBL Everest Elite 700

Do tretice pripravilo JBL pre tento model novinku v podobe aplikácie My JBL Headphones, vďaka ktorej viete vytvoriť pomocou mobilného telefónu napríklad vlastné nastavenie ekvalizéra a dostanete sa aj k ostatným nastaveniam a funkciám slúchadiel. Šikovná vecička, ktorú si určite obľúbia najmä mladšie generácie. Pre úsporu energie sú slúchadlá vybavené funkciou automatického vypnutia.

Čas výdrže zabudovanej batérie záleží na viacerých okolnostiach. Napríklad pri zapnutom ANC a vypnutom bluetooth sa dostanete až na 25 hodín a rovnako je to aj naopak, ak chcete počúvať bez obmedzovania káblom, no nepotrebujete odfiltrovať vonkajší hluk. Pri zapnutí oboch sa výdrž batérie skráti o 10 hodín, no stále zvládnete aj ten najdlhší let lietadlom na jedno nabitie.

JBL Everest Elite 700

Hudobne vás podobne ako mňa tieto slúchadlá určite potešia. Osobne by som sa zaobišiel aj bez JBL aplikácie, a keby takáto možnosť bola a dalo by sa dostať s cenou pod 200 eur, určite by som sa rozhodol pre lacnejší variant. Slúchadlá som totiž zväčša počúval v štandardnom výrobnom nastavení a ich neutrálny zvuk s príjemným basom mi maximálne vyhovoval. Aby som nezabudol, slúchadlá sú vybavené aj zabudovaným mikrofónom s technológiou potláčania ozveny pre komfortné telefonovanie. V ponuke sú v elegantnom čiernom alebo bielom vyhotovení.
comments powered by Disqus