JBL Flip 3 - kvalitná hudba do času i nečasu

JBL Flip 3 - kvalitná hudba do času i nečasu

Je začiatok marca a písať o vodeodolnom reproduktore už môže byť pre niekoho možno neaktuálne. Faktom však je, že po modeloch Charge 2+ a Xtreme prišiel na rad aj najľudovejší z portfólia odolných prenosných debničiek. Model Flip 3 vo verzii s technologickými vylepšeniami vrátane vodeodolnosti a celkovej zvýšenej tolerancie na vplyvy vonkajšieho prostredia. Na skúšku skončil v mojom turistickom batohu.
Vyhotovenie
Reproduktor Flip 3 má tvar natiahnutej plechovky a je podobne ako vyššie modely odetý do štýlovej športovej tkaniny, ktorá ho chráni pred vodou a prachom a navyše mu vďaka rôznym farebným odtieňom dodáva istú eleganciu i šmrnc. Po oboch stranách sa nachádzajú basové meniče pre slušnú dávku pekne kontrolovaného a plného basu. V zadnej časti sú vedľa seba v textílii integrované pogumované tlačidlá na prijatie hovoru, ovládanie hlasitosti a párovanie cez bluetooth. Zabudovaný mikrofón umožňuje aj telefonovanie. V rámci pogumovanej časti tela sú navrchu umiestnené tlačidlá na zapnutie/vypnutie, vzájomné párovanie viacerých reproduktorov (multi speaker a stereo) a LED indikátor stavu akumulátora. Pod gumenou krytkou sa nachádza audiovstup a vstup pre mini USB nabíjací kábel.

JBL Flip 3

Univerzálny spoločník

Keďže mu nevadí zvírený prach a zvládne aj vytrvalejší letný dáždik, môže byť vďaka integrovanému pútku pripevnený na batoh a vyhrávať vám pekne do kroku. Zabudovaná Li-ion batéria s kapacitou 3000 mAh zvláda slušný maratón muziky. Na jedno nabitie uvádza výrobca až neskutočných 10 hodín. Realita je však niekde na úrovni 8 hodín, keď mu totiž trošku osolíte, a to jednoznačne treba, energia sa spotrebúva o čosi rýchlejšie. Ťažko povedať, v akých podmienkach testovali inžinieri tento malý zázrak, ale desať hodín mi hrať jednoducho nevydržal. Isté však je, že na maximum sa dokáže dobiť už za 3,5 hodiny.

JBL Flip 3

Zvuk a hluk
JBL Flip 3 dokáže aj napriek svojím rozmerom narobiť slušný hluk. Už pri úrovni hlasitosti okolo 70 percent sa v menšej miestnosti určite neporozprávate. Aj pri najvyššej úrovni je reproduktor počúvateľný bez nepríjemných rezonancií či plechových tónov, aké sem tam u konkurencie pri záťažovom testíku vyplávajú na povrch. Výšky aj stredné pásmo sú pekne vyvážené a spolu s príjemne naladeným basíkom zvláda tento repráčik s prehľadom akýkoľvek žáner. Pomerne podstatným faktorom vplývajúcim na výsledný zvuk je však aj umiestnenie reproduktora na pevnú nerezonančnú podložku. Vhodné je aj jednoduché zavesenie na popruh do priestoru.

Neprehliadnite:
Najpredávanejšie reproduktory na Slovensku sú od značky JBL
Párovanie a spárovanie
K JBL Flip 3 sa dokáže súčasne pripojiť až trojica mobilných zariadení, takže si počas party jednoducho „šérujú“ svoje playlisty až traja používatelia. Technológia JBL Connect je ďalšou vychtávkou, vďaka ktorej je možné spárovať viaceré reproduktory medzi sebou a vytvoriť tak ešte lepšiu zvukovú parádu.

JBL Flip 3

Čo na záver?
Odo mňa opäť vrelé odporúčanie. Produkty JBL sú pre mňa istým meradlom kvality v oblasti prenosných streamovacích reproduktorov. Hádam jedinou výčitkou odo mňa je pomerne vysoká cena, ktorá však, naštastie, zodpovedá kvalite a schopnostiam tretej generácie Flipu. Tá ponúka oproti predchodcom vodeodolnosť, vyšší výkon, vyššiu výdrž batérie a funkciu JBL Connect. A ešte predsa jedna „vodka“ za vetou. Ak si spomínate, JBL Xtreme získal v minulom čísle HIGH&Style tip redakcie za fantastický dizajn a zvuk. V polovici augusta potvrdil správnosť nášho verdiktu zisk ocenenia EISA 2015/2016 pre tento senzačný prenosný reproduktor. Teší ma, že potvrdenie našej referencie do istej miery zvyšuje aj hodnovernosť našich recenzií a testov.
comments powered by Disqus