JBL Flip 4

JBL Flip 4

Perfektný reproduktor, ktorý si vás získa svojím kvalitným, a hlavne bezdrôtovým prenosom zvuku.
Vždy sa teším na testovanie produktov od JBL. Pred samotným rozbalením už viem, že ma čaká kvalitný audio zážitok, aký vie na trhu ponúknuť len JBL od Harmanu. Výnimkou nie je ani nový valcový reproduktor JBL Flip 4. Dizajn si novinka udržala z predchádzajúcich generácií, a tak vás čaká štýlový valec (testovaný bol v čiernej farbe) s nápisom JBL, štyrmi hlavnými tlačidlami, ktoré nájdete na membránovej časti reproduktora a dvomi tlačidlami pre spustenie a pre možnosť spárovania s inými reproduktormi pre vytvorenie stereo zvuku. Po bokoch valca sú basové reproduktory, ktoré pri nízkych tónoch poriadne dunia. Nechýba šikovné pútko na prenášanie či uviazanie.

JBL Flip 4

Test zvuku prebehol perfektne a zvuk mi doslova vyrazil dych. Do tak malého zariadenia napratať tak hlučný reproduktor s perfektnými basmi považujem za umenie. Či už počúvate rock, alebo klasiku, Bluetooth reproduktor vám ponúkne prvotriedny audio zážitok, ktorý svojou hlučnosťou prekoná väčšinu outdoor reproduktorov. Musel som samozrejme vyskúšať aj spomínanú vodeodolnosť. Všetky hlavné časti reproduktora vrátane konektora na nabíjanie chráni pogumovaný materiál. Vziať si JBL Flip 4 do bazéna či pod sprchu nie je najmenší problém. Po vytiahnutí z vody je akurát vtipné sledovať, ako kvapky lietajú pri silných basoch na všetky strany. Certifikát IPX7 sa postará o dokonalú ochranu reproduktora, ktorá by nemala vymiznúť ani časom. Reproduktor disponuje aj funkciou JBL Connect+, ktorá umožní prepojiť JBL Flip 4 s podporovanými reproduktormi, ktoré tiež touto funkciou disponujú. Škoda len, že nepodporuje všetky JBL reproduktory. Spárovanie s mojim JBL Clip 2 sa nepodarilo, a to tento mini reproduktor podporuje stereo zvuk a prepojenie s inými JBL Clip 2 reproduktormi. Ak však vlastníte ešte jeden JBL Flip 4, alebo reproduktory s funkciou Connect+, s kombinovaným prepojením nebudete mat najmenší problém. Na prepojenie si môžete stiahnuť aj aplikáciu JBL Connect App, ktorá je dostupná zdarma pre iOS a Android zariadenia. JBL Flip 4 obsahuje samozrejme aj mikrofón pre vybavovanie hovorov či pre komunikáciu s hlasovými asistentmi. Co sa týka nabíjania, reproduktor vydrží na jedno nabitie relatívne dlho, no stále je čo zlepšovať. Na obale sa píše 12 hodín, mne vydržal okolo 10, ale to som ho mal pustený naplno a stále. Vo vrchnej časti reproduktora nájdete malé diódy, ktoré vás informujú o stave batérie. Ak by som mal zhodnotiť využitie, JBL Flip 4 je ideálny na domáce oslavy či letné grilovačky, kedy nebude mať problém ozvučiť ani väčší priestor. Co sa týka počúvania v interiéri, ponúkne takisto bohatý audio zážitok, len si dávajte pozor, aby sa susedia nesťažovali na hluk.

JBL Flip 4

Musím pochváliť aj cenu, ktorá robí z tohto kúsku naozaj dostupný produkt.139 € za kvalitný reproduktor s výbornými basmi a dostatočne hlučným podaním zvuku Je sympatická cena. JBL Flip 4 je perfektným prírastkom do rodiny JBL by Harman, ktorý rozprúdi každú zábavu.

Neprehliadnite:
JBL Flip 4 – s týmto perfektným reproduktorom sa môžete aj okúpať
Verdikt
Vodotesný JBL Flip 4 reproduktor ma opäť len utvrdil v tom, že zvuk sa dá povýšiť ešte na lepšiu úroveň. Kompaktné rozmery a nízka cena z neho robia produkt, ktorý môžem len odporučiť.

+ perfektný zvuk
+ vodeodolnosť
- Connect+ len s vybranými modelmi reproduktorov
- výdrž batérie mohla byť vyššia

JBL Flip 4
comments powered by Disqus