JBL Go - farebná tehlička s mohutným zvukom

JBL Go - farebná tehlička s mohutným zvukom

Tento reproduktor mi týždeň ležal na stole a jeho test som z neznámych dôvodov odkladal. Dnes ráno som ho vybral z chudobného balenia, zapol a neveril vlastným ušiam. Produkty značky JBL sú mi dlhodobo sympatické. Snáď nikdy nie sú predražené, cenovka väčšinou zodpovedá kvalite produktu. Reproduktory JBL sa na nič nehrajú. To platí aj v tomto prípade. Za tridsať eur dostanete plnohodnotný Bluetooth reproduktor s prekvapivou maximálnou úrovňou hlasitosti.
130-gramová tehlička s jedným 40 mm meničom hučí ako besná. Poteší peknými výškami aj stredmi, hĺbky zodpovedajú veľkosti meniča. Už som počul veľa podobných produktov, JBL sa v porovnaní s nimi za kvalitu reprodukcie vôbec nemusí hanbiť. Hlasitosťou JBL Go prekonáva mnoho konkurentov s cenovkou do 50 eur, hoci malé rozmery krabičky predávanej v rôznych farbách tomu vôbec nenasvedčujú.

JBL GO

JBL GO

Prísny hranatý dizajn dobre vyzerá a spoľahlivo zabezpečí stabilné umiestenie na stole či polici. Tlačidlá v hornej stene sú ľahko nahmatateľné a vďaka prísnym tvarom na ich stláčanie nemusíte produkt druhou rukou pridržiavať. Modrá LED-ka nad logom JBL informuje o jednotlivých funkciách. Nabíjanie 600 mAh batérie uskutočníte prostredníctvom univerzálneho microUSB konektora. Ak máte iPhone, môže to byť problém, keďže v balení sa nabíjačka nenachádza. Nájdete tu len oranžový USB káblik pre zapojenie do počítača (alebo nejakej inej USB nabíjačky).
V balení chýba aj audio kábel s 3,5 mm koncovkou. Potešilo by aj pútko, pre ktoré je na reproduktore pripravený otvor a nejaké puzdro na pohodlný prenos.

JBL GO

JBL GO

Tým sa dostávame k výdrži. Výrobca hovorí o maximálnej výdrži do 5 hodín (v závislosti od hlasitosti a typu hudby), no po piatich hodinách náhodného prehrávania celej mojej zbierky na polovičnej hlasitosti sa žiadne vybitie nekonalo. JBL Go ponúka reálnu výdrž až 10 hodín počúvania na strednej hlasitosti, v prípade najvyššej to s ním nikto v miestnosti nevydrží a bude vhodná skôr na nejakú chatu s nahluchlými ľuďmi podguráženými alkoholom.

Neprehliadnite:
JBL GO – nejmenší reproduktor s více než slušným výkonem
JBL GO

JBL GO

Čo sa týka kvality zvuku, tak pri normálnom počúvaní všetkých štýlov hudby vám bude JBL Go stačiť. Páčia sa mi najmä vyvážené výšky a stredy. Na hip-hap-hop s dlhými hlbokými údermi to nebude, ale od normálneho rocku cez pozeranie filmov až po klasickú hudbu je tento malý zázrak plne dostatočný partner. JBL Go nemôže chýbať ma žiadnej internátnej izbe, alebo napríklad v garáži, kde si počas vŕtania sa v motorke chcete vypočuť posledný album Coldplay.

JBL GO

JBL GO

Na počúvanie FM rádia z mobilu si musíte dokúpiť univerzálny 3,5 mm audio káblik. Jeho absenciu v balení považujem za asi najväčší nedostatok JBL Go. Pre tento prípad sa určite poobzerajte po JBL Clip, ktorý sme recenzovali nedávno: JBL Clip - Bluetooth reproduktor na počúvanie FM rádia.

Základné parametre:
130 g, 83 x 68 x 31 mm, Bluetooth 4.1, menič 40 mm, výkon 3 W, frekvenčný rozsah 180 - 20 000 Hz, mikrofón na telefonovanie, batéria 600 mA, výdrž 5 - 10 hodín, nabíjanie 1,5 h.

JBL GO

JBL GO

Výhody:
+ prekvapivý zvuk (vyváženosť i maximálna hlasitosť)
+ výdrž až 10 hodín praktického počúvania
+ praktický dizajn
+ možnosť hlasného telefonovania
+ predaj v rôznych farbách

Neprehliadnite:
JBL® GO bezdrátový reproduktor vytváří zábavu za skvělou cenu díky svému překvapivému zvuku a spektru barev
Nevýhody:
- menej výrazné hĺbky zodpovedajúce veľkosti produktu
- chudobné balenie bez pútka, audio kábla či nabíjačky
- chýba zvýšená odolnosť

Záver
JBL Go je veľmi sympatický reproduktor, ktorý odporúčam všetkými desiatimi. Nabíjačku s microUSB koncovkou už doma určite máte, pútko vám možno ani chýbať nebude a kábel, ktorý by ste využili maximálne tak pre počúvanie FM rádia, si v nutnom prípade dokúpite. Lenže rozumné tvary, pekné farby a mimoriadny zvuk vám zrejme za 30 eur nik iný nedá. Už dlho som nemal v rukách tak vydarený produkt.
comments powered by Disqus