JBL GO - v malom tele veľký zvuk

JBL GO - v malom tele veľký zvuk

Pomerne pravidelne sa mi do rúk dostávajú novinky od rôznych výrobcov prenosných bluetooth reproduktorov, ktoré majú v cenovej kategórii "lacné" takmer všetky podobný zvuk podmienený veľkosťou a dizajnovo sú často poriadne uletené. Poslednou "hračkou", ktorá ma zaujala, i keď nejde o žiaden highendový produkt, je JBL GO. Dizajnovo je to malá prenosná krabička, ktorá sa zmestí do dlane, a možno práve v jednoduchosti dizajnu sa skrýva jej čaro a krása. A abz som nezabudol, aj cena je čarovná. Za 29 eur ponúka tento repráčik zvučného mena poriadnu dávku "muziky".
Povrchová úprava je príjemná na dotyk a okrem základných tlačidiel na ovládanie hlasitosti a párovania je vybavený aj USB vstupom na nabíjanie, AUX vstupom a dômyselným pútkom na prevlečenie popruhu na zavesenie. JBL GO je dostupný v ôsmych farebných vyhotoveniach od retro zeleno-modrej cez žltú, oranžovú, ružovú, modrú, červenú, sivú až po decentnú čiernu. Okrem streamovania hudby je tu ešte niekoľko dôvodov, prečo je fajn mať tento repráčik poruke. Často som ho využíval napríklad ako handsfree súpravu pri telefonovaní v aute. Má totiž zabudovaný mikrofón a tak, ak vám handsfree súprava v aute chýb, JBL GO tento handicap dokáže vyriešiť.

JBL GO

Z hudobnej stránky je tento repráčik nadmieru vyvyinutý. Napriek skutočne kompatkným rozmerom (v x š x h): 68.3 x 82.7 x 30.8mm a hmotnosti 150 gramov dokáže roztancovať partiu na chate alebo potešiť dávkou muzičky na pláži či vonku na lúke. Päťhodinová výdrž na jedno nabitie je postačujúca, ale po použití odporúčam nabiť, čím sa vyhnete nepríjemnosti z vybitej batérie počas streamovania. Opisovať, aký žáner reprodukuje JBL GO najvernejšie, nie je pri danej cenovej relácii namieste, ale rozhodne si pekne poradí so všetkým a neurazí ani vyznávačov primeranej porcie basov.

Hodnotenie
Klady
- široká škála farieb
- multifunkčnosť
- kvalita zvuku v danej cenovej triede
- cena
Zápory
- v danej kategórii žiadne
comments powered by Disqus