JBL Inspire 500

JBL Inspire 500

JBL poteší fanúšikov novými bezdrôtovými slúchadlami, vhodnými nie len na prechádzky v prírode, ale najmä počas športovania pre ich ľahkosť a odolnosť.
Slúchadlá JBL Inspire 500 sú prioritne športovými. Takže na svoje si prídu ako profesionálni športovci, tak aj športovo založení amatéri. Veď za pomoci nich, športovcov, tieto slúchadlá vznikli. Preto sú napríklad odolné pri daždi či ošpliechaní i voči potu. Po mojej skúsenosti z niekoľko týždňového testovania ich s kľudným svedomím odporučím aj ostatným na bežné používanie. Prečo? Slúchadlá JBL Inspire 500 sú bezdrôtové. S mobilným telefónom, alebo iným zdrojom hudby, sa spoja prostredníctvom Bluetooth. Samotné meniče sú prepojené káblom dlhým cca 58 cm. Je to dosť na pohodlné nosenie a pritom vôbec neprekáža. Bližšie k pravému meniču je na ňom časť s mikrofónom, tromi ovládacími tlačidlami a micro USB konektorom pre nabíjanie, chráneným plastovým krytom. V strede kábla je hrubšia plastová časť s elektronikou, batériou a signalizačnou diódou, signalizujúcou stav slúchadiel i batérie. Slúchadlá zapnete podržaním stredového ovládacieho tlačidla. Po prvom spustení sú pripravené na spárovanie s telefónom. Pri samotnom používaní stredovým tlačidlom príjmete / ukončíte hovor, prípadne ho odmietnete (podržaním). Krajnými tlačidlami, ktoré sú dobre nahmatateľné a rozpoznateľné vďaka vhodnému vrúbkovaniu, ovládate hlasitosť hudby a hovoru postupným stláčaním. Ich podržaním prepínate medzi skladbami. Slúchadlá fungujú aj v režime multipoint.

Zaujímavosťami slúchadiel JBL Inspire 500 je patentovaná technológia TwistLock, ktorá zabezpečuje, že slúchadlá dobre držia v ušiach aj pri športovaní a technológia FlexSoft, vďaka ktorej pružné nadstavce z mäkkého medicínskeho silikónu netlačia v ušiach a umožňujú niekoľko hodinové nosenie. Aby som to vysvetlil. Inspire 500 nie sú klasické „štupľáky“. Samotné ukončenie slúchadiel v mieste meničov je ploché. To však tlačí v ušiach a ľahko z nich vypadáva. Preto výrobca použil uvedené špeciálne nadstavce. Môžem mu dať za pravdu, keďže s nosením slúchadiel som nemal žiadny problém a skutočne nevypadávajú. Navyše sú dostupné v dvoch veľkostiach. Pre mužov s 15,4 mm meničmi a pre dámy s meničmi veľkosti 12,2 mm. Zvukový prejav ma milo prekvapil. Už počas prvých hodín počúvania hudby som si zapísal poznámky, že: „V skladbe Heal the World (Michael Jackson) basgitara príjemne „brumká“ a v titulnej skladbe soundtracku Forest Gump sú sláčiky vo vysokých tónoch jemne zvonivé. Basové linky sú dostatočne výrazné aj bez efektu zosilnenia basov. Pri vyhratí sa s nastaveniami zvuku v telefóne a po započúvaní sa do skladby zabúdam, že mám v ušiach slúchadlá za pár desiatok a nie stoviek eur.“ Inspire 500 nesklamali ani po stránke výdrže 120 mAh batérie. Deklarovaných 8 hodín prehrávania som dosiahol. Bez hudby popri niekoľkých telefonátoch vedeli vydržať aj takmer dva dni. Jedinou slabinou slúchadiel je plastový kryt micro USB konektora, pri ktorom som mal obavu z odtrhnutia. Radšej som ním manipuloval opatrne. Predsa len som mal v rukách testovacie a nie vlastné slúchadlá.

Verdikt
Hoci sú bezdrôtové slúchadlá JBL Inspire 500 určené športovcom, ich používanie odporúčam aj ostatným. Zaujmú výborným zvukom a dlhou výdržou. A vďaka špeciálnym silikónovým nadstavcom ich môžete nosiť celé hodiny bez toho, aby vám vypadli z uší.

Neprehliadnite:
JBL Inspire 500
Naše hodnotenie: 92%
+ výborný zvuk
+ pohodlné nosenie
+ dlhá výdrž batérie
- možnosť odtrhnutia krytu micro USB

JBL Inspire 500
comments powered by Disqus