JBL PartyBox je už na Slovensku

JBL PartyBox je už na Slovensku

V sklade nám vyložili od výrobcu JBL prvý kúsok reproduktoru JBL PartyBox 300, ktorý zaberá plochou balením pol europalety. Nebolo nám viac treba a ihneď sme sa pustili do rozbaľovania. Našťastie sme mali k dispozícii už rozbalený JBL Boombox a JBL Xtreme 2, takže bolo okamžite s čím porovnávať.
Vybranie reproduktora JBL PartyBox 300 treba trochu sily. Však samotný reproduktor váži takmer 16kg a s balením niečo cez 18kg. Okrem samotného reproduktoru nájdete v balení aj dvojkolíkový napájací kábel a prekvapením bol aj dodávaný dostatočne dlhý kábel do autozapaľovača.

Neváhame, a okamžite reproduktor zapíname. Rozdielom medzi modelmi PartyBox 200 a 300 je ten, že menší model nemá v sebe vstavanú batériu a nedokáže tak samostatne fungovať na rozdiel od JBL PartyBox 300. Inak výkonovo a ani inak nie sú žiadne rozdiely medzi nimi.

JBL PartyBox 300

Prekvapujú nás rozmery tohto reproduktora. O prenosnosti JBL PartyBox to už môže byť diskutabilné. Však je vysoký 82.3cm pri základni 38.8 x 39.6cm. Bežne ho nebudete nosiť so sebou kamkoľvek ako napr. JBL Xtreme 2. Ale s naložením do auta pri ceste na chatu, či k bazénu, nebudete mať problém preniesť reproduktor. Ten totiž obsahuje dve integrované rukoväte.

Neprehliadnite:
Chceš urobiť hlučnú párty? Je tu JBL PartyBox!
JBL PartyBox 300

A ako je to so zvukom?
Celkom hlasný. Až veľmi. S týmto reproduktorom nebudete mať problém ozvučiť aj veľký priestor. Náš sklad veľký 75x25 metrov(!) sme ozvučili bez akýchkoľvek problémov. A to ešte došli ľudia z kancelárie o poschodie vyššie, či by sme to nemohli dať tichšie. Jedine čo sa nám zdalo, že to hraje trochu viac basovo, ako by malo oproti JBL Boombox. A to ešte má tlačídlo na zvýraznenie basov.

Výkonovo dáva reproduktor JBL PartyBox 120W trvalo, pri zapnutí do elektrickej siete. Koľko dáva model 300 pri režime na batériu nevieme povedať, ale hraje o niečo menej, ale stále viac ako JBL Boombox. Posúdenie kvality prednesu necháme na niekoho iného, keďže toľko času sme nemali na tento reproduktor aby sme to stihli v kľude otestovať. Reproduktor cestuje ďalej.

JBL PartyBox 300
Štrbina až do veľkosti A4 slúžiaca na odloženie mobilu, alebo dosky s textom
JBL PartyBox 300

Množstvo konektorov
Ak sa pozriete zozadu reproduktora, budete prekvapený množstvom konektorov k dispozícii. K JBL PartyBox pripojíte gitaru, mikrofón, hocaké zariadenie s AUX výstupom či RCA konektormi. Nechýba ani obligatné bluetooth rozhranie. Dokonca môžete k tomu pripojiť druhý reproduktor, ideálne identický, pomocou RCA výstupov. Čo nám veľmi chýbalo, je pripojenie USB kľúča s hudbou, čo tento reproduktor umožňuje, ale pre krátkosť času, ani to sme nestihli otestovať. Snáď na budúce.

JBL PartyBox 300

Široké použitie
JBL PartyBox má naozaj široké použitie. Môžete ho použiť doma k TV, počítaču alebo ako klasický reproduktor k mobilnému telefónu. Ak nemáte v aute dostatočné ozvučenie, tak si ho môžete ozvučiť aj týmto kúskom. V balení sa nachádza prepojovací kábel do autozapaľovača. Stačí zasunúť a môžete mať v aute plných 120W hudby. A ani na chate bez prístupu k elektrine sa nestratí. Model 300 dokáže na vstavanú 10.000mAh batériu prehrávať hudbu až 18 hodín.

Neprehliadnite:
Prvá česká videorecenzia na JBL PartyBox
JBL PartyBox 300

JBL PartyBox 300

Možno nevýhodou pre niekoho možno bude, ako ste zvyknutý už pri JBL, že tento kúsok nie je vodeodolný. Na druhej strane k tomuto ani nie je určený a váha či cena by bola podstatne vyššia.

JBL PartyBox 300

Na záver
Ak vám doteraz nestačil výkon reproduktorov JBL Xtreme či JBL Boombox, tak tento kúsok je určený pre vás. Prijateľná je i cena, keď najvyšší model stojí o pár euro menej ako JBL Boombox. Záleži len na vás, ako chcete využiť reproduktor. Ak vám ma ležať doma a občas zobrať na chatu, je JBL PartyBox určený pre vás. Ak vyžadujete prenositeľnosť, poobezerajte sa po iných kúskoch. 15kg naozaj nie je na bežné nosenie.

JBL PartyBox 300
comments powered by Disqus