JBL Pulse 2 – čistý zvuk s efektnou svetelnou show

JBL Pulse 2 – čistý zvuk s efektnou svetelnou show

Reproduktory od JBL, ktoré spadajú pod známu spoločnosť Harman, sú na vzostupe a zažívajú nebývalí boom. S novými generáciami sa doslova roztrhlo vrece a nedávno na trh dorazil tiež nástupca populárneho prenosného reproduktora JbL Pulse. Podobne ako prvé generácie, tak aj on vie vytvoriť slušnú svetelnú shov, naviac dostal niekoľko vylepšení.
Nie je žiadnym tajomstvom, že mám pre JBL reproduktory slabosť a vždy sa teším na nový model. Pulse 2 ma opäť nesklamal a spoločnosť opäť predviedla, že je možné svoje produkty neustále posúvať ďalej.

JBL Pulse 2 nedisponuje len novými funkciami, ale taktiež mierne pribral a zväčšil sa. Proti pôvodným Pulse pribral niečo okolo 200 gramov (teraz má 775 gramov) a je o pár centimetrov väčší, ale paradoxne to bolo ku prospechu veci. Rovnako ako iné produkty od JBL má aj Pule 2 vode odolný povrch a tak mu nevadí ani menší dážď.

Samotné telo reproduktora zostalo bez výraznejších zmien, a tak stále pripomína tvar termosky, zloženej z pevných plastov, ktoré tvoria jednotný celok. Dva aktívne basové porty sú otvorené a nezakryté, čo môžeme pororovať aj na iných najnovších reproduktorov JBL. Ovládacie tlačidla sú po novom dole.

Neprehliadnite:
VIDEO touchIT: Dva pohľady na reproduktor JBL Pulse 2
JBL Pulse 2

Umiestnenie tlačidiel a celkové proporcie Pulse 2 jasne naznačujú, ako tvorcovia chceli, aby bol reproduktor používaný nie klasicky vodorovne, ale "na stojáka". Ak totiž položíte reproduktor na stôl vodorovne, zakryjete si ovládací panel a taktiež novinku v podobe malého objektívu JBL Prism. Ten sníma okolie a deteguje rôzne farby.

Vďaka objektívu potom Pulse 2 mení farby svojho tela a vytvára pôsobivú svetelnú show. V praxi všetko funguje jednoducho: stačí stlačiť tlačidlo s farebnými bodkami, priblíži vybraný objekt k objektívu a ten sa automaticky prispôsobí a zmení farbné spektrum. Predovšetkým na párty pred priateľmi to môže byť veľmi efektívne.

Ovládanie reproduktora je zapustené v pogumovanom tele a okrem štandardného tlačidla pre vypnutie/zapnutie tu nájdete aj tlačidlo pre párovanie Bluetooth, tlačidlo pre vypnutie/zapnutie svetelnej show a tlačidlo JBL Connect, s ktorým môžete spárovať viac reproduktorov tejto značky, kde jeden slúži ako ľavý kanál a druhý ako pravý. Nechýba tu ani tlačidlo pre pauzu a prijatie hovoru. JBL Pule 2 totižto funguje taktiež ako mikrofón a bez problémov môžete cez reproduktor telefonovať.

JBL Pulse 2

Hra zvuku a svetiel

JBL Pulse 2 je stvorený na párty, diskotéku a ďalšie zábavy. Jeho najnovšou prednosťou je rozhodne svetelná show, ktorú zaisťujú diódy vo vnútri reproduktora. Aké farby budú z reproduktoru vychádzať, samozrejme záleží len a len na vás. Môžete reproduktor len zapnúť a nechať ho, nech i robí č chce. Taktiež môžete prepínať medzi rôznymi režimami a farebnými efektami, ako je horiaca sviečka, hviezdny dážď, oheň a mnoho ďalšími. Väčšia zábava potom príde ak si stiahnete z App Storu aplikáciu JBL Connect, ktorá je zadarmo.

Neprehliadnite:
Multimediálne reproduktory pre náročných
Vďaka nej môžete svetelnú show ovládať a okrem niekoľko efektov tu nájdete aj rôzne nastavenia. veľmi efektívne je napríklad kreslenie, keď v iPhone niečo nakreslíte a hneď vidíte, ako sa reproduktor danej kresbe prispôsobuje. Nakreslil som napríklad pár čiar a kruhov a reproduktor sa v danom poradí v podobnom mieste zhasínal a rozsvieťoval.

JBL Pulse 2

Pulse 2 samozrejme reaguje taktiež na hudbu a svieti podľa toho, aká pesnička práve hraje. Zatratením reproduktoru svetelnú show ľahko premeníte. Kreatívni jedinci sa tak môžu pri posluchu s Pulse 2 poriadne vyšantiť aj po tejto stránke. Všetko pôsobí veľmi efektívne, pre zábavu ako stvorené.

Pozornosť a starostlivosť bola venovaná taktiež batérii. V prvej generácii Pulse bola batéria 4000 mAh a v Pulse 2 je akumulátor o kapacite 6000 mAh, ktoré deklaruje výdrž okolo desiatich hodín. v prax si však musíte dať pozor na svetelnú show, ktorá batériu značne žerie. Na druhú stranu, ak sa nachádzate u zdroja, nie je problém mať reproduktor neustále na nabíjačke a nestrať s o jeho výdrž. Stav batérie potom indikujú klasické diódy na tele reproduktora.

JBL Pulse 2

Ku JBL Pulse 2 môžete naraz pripojiť až tri zariadenia. Párovanie je opäť veľmi jednoduché. Stačí len vyslať signál z reproduktora a v nastaveniach potvrdiť. Následne sa traja užívatelia môžu rôzne striedať v púšťaní pesničiek.

Neprehliadnite:
Výstava Audio, Video a Domáce kino 2015
Zvuk na maximum
Spoločnosť JBL samozrejme venovala pozornosť aj najdôležitejšej časti reproduktora, zvuku. Ten je opäť o niečo lepší než u jeho predchodcu. Pulse 2 poháňa zosilňovač o výkonu dvakrát 8 W s frekvenčným rozsahom 85Hz-20kHz a dvoma 45milimetrovými meničmi.

JBL Pulse 2

Musím povedať, že nový JBL Pulse 2 rozhodne nehrá zle. Má veľmi príjemné a prirodzené stredy, výšky a rozhodne sa zlepšili basy, ktoré v prvej generácii neboli úplne najlepšie. Reproduktor si tak bez problémov poradí so všetkými hudobnými žánrami, vrátane tanečnej hudby.

Všetky prenosné reproduktory, ktoré sa mi kedy dostali do ruky, vždy veľmi rád testujem na Skrillexovi, Chase & Status, Tiestovi či poriadnom americkom rape. Práve hlboké a výrazné basy v kombinácii s vysokou hlasitosťou preveria výkon reproduktora viac než dobre. Hudba pri mojich testoch v domácich podmienkach aj na záhrade neznela vôbec zle.

JBL Pulse 2

Pri hlasitosti okolo 70 až 80 percent nemá Pulse 2 problém dostatočne ozvučiť aj väčšiu miestnosť a maximálnu hlasitosť by som zvolil hlavne na záhradnej párty, kde je potrebná. Zároveň sa ale spolu s ňou významne znižuje výdrž batérie.

Pri prehrávaní vonku a na cestách ma mrzí, že JBL prestalo k svojim produktom dodávať prenosné púzdra. Pulse 2 nie je rozhodne prvým, ktorý o neho prišiel, jedna sa prakticky o všetky najnovšie modely.

JBL Pulse 2 si inak ale nevedie vôbec zle. Najväčším prínosom a efektom je samozrejme svetelná show, ktorú nenájdete v žiadnom inom podobnom prenosnom reproduktore. Taktiež zvukový výstup je dobrý, ale ak žiadate ten najlepší zvuk, je JBL Pulse 2 predovšetkým o zábave. Za necelých 200€ sa viacmenej môže jednať o zaujímavý kompromis, ktorý ponúkne dobrý zvuk a skvelú a efektívnu zábavu. Pulse 2 je v predaji v čiernej a striebornej farbe.
comments powered by Disqus