JBL Pulse 2: Hra zvuku a svetiel

JBL Pulse 2: Hra zvuku a svetiel

Pri predstave svetielkujúcich reproduktorov, ktorými nás v 90. rokoch po otvorení hraníc zahrnuli obchody s elektronikou u našich západných susedov, sa mi robí zľahka nevoľno. Ale v poriadku. Bolo to trendy, bolo to in. Dnes je situácia iná a vidieť blikajúci, či farby meniaci repráčik nie je až takým častým javom. Výnimkou je hádam len v poradí už druhá generácia JBL PULSE 2. Hra svetiel a zvuku? No nie som si stále istý, ale zvedavosť mi nedá a tak ho vybaľujem, zapínam a párujem so svojím jablkovým smartfónom.
Na tele reproduktora sú pekne za sebou zoradené tlačidlá na vypnutie/zapnutie, párovanie cez bluetooth, zmenu svetelných režimov, pridávanie/uberanie hlasitosti, vzájomné párovanie JBL Connect, pozastavenie a následné spustenie prehrávania. Úplne naspodu je pod krytkou dobre chránený analógový vstup AUX a nabíjací micro USB vstup. Nasamom vrchu je umiestnený JBL Prism farebný senzor, ktorý sa aktivuje tlačidlom umiestneným na opačnej strane reproduktora.
Prvý pozitívny dojem na mňa robí poctivá konštrukcia s odolným gumovým povrchom, ktorý zvládne aj pomerne nešetrné zaobchádzanie. Štandardom sa stáva odolnosť proti vode. Neprekáža mu teda dážď a po žúre ho pokojne môžete opláchnuť pod tečúcou vodou. Nízkofrekvenčné pasívne meniče ústia podobne ako pri vyspelejšom JBL Xtreme do oboch strán, pričom bas je opäť ukážkovo pevný a presný. Aj ostatné pásma sú absolútne vyvážené a prirodzené. Až sa mi to hlúpo píše, ale v danej cenovej kategórii do 200 eur je mu jedinou, pre mňa známou konkurenciou UE (ultimate ears boom).

JBL Pulse 2

Na začiatku som hľadal, ako by som pulzujúce meniace sa svetelné efekty vypol, no časom sa mi začali pozdávať a navyše pôsobili na mňa upokojujúco. Nakoniec, kto nechce svetielka, kúpi si Charge 2+ alebo nejaký iný speaker. Pulzujúce efekty pri počúvaní hudby je možné vďaka snímaču JBL Prism posunúť ešte o level vyššie. Jednoduchým nasmerovaním snímača umiestneného na tele reproduktora na požadovanú farbu začne reproduktor pulzovať vo vybranom farebnom odtieni. Svetelnú parádu však možno nechať aj v réžii reproduktora, keď sa efekty nastavia podľa štýlu práve prehrávanej skladby, respektíve farebných tónov prostredia.

JBL Pulse 2

Univerzálnosť reproduktora podčiarkuje prítomnosť mikrofónu na uskutočňovanie telefonického hovoru. Aj táto funkcia sa už viac menej udomácňuje pri väčšine reproduktorov. JBL PULSE 2 však využíva aj technológiu na potláčanie šumu a ozveny, čím sa stáva používateľsky ešte atraktívnejším. Vylepšený softvér umožňuje pripojenie až troch bluetooth zariadení sučasne pre jednoduché prepínanie medzi prehrávaným obsahom z viacerých smartfónov alebo tabletov. Zastúpenie má už známa funkcia JBL Connect pre jednoduché spárovanie viacerých JBL reproduktorov, vybavených touto funkciou na posilnenie zvukového aj svetelného zážitku. Ten by podľa výrobcov mal na jedno nabitie trvať až slušných 10 hodín. Toľko času som sa mu však tentoraz nedokázal venovať.

Neprehliadnite:
VIDEO touchIT: Dva pohľady na reproduktor JBL Pulse 2
Hodnotenie
+ odolné a nápadité vyhotovenie
+ zvukové vyváženie
- opäť mi chýba prenosné puzdro
comments powered by Disqus