JBL Pulse 3

JBL Pulse 3

V tieni predstaveného mega prenosného reproduktora JBL Boombox, ktorý zatienil nemenej zaujímavý a jeden z najkrajších na trhu: JBL Pulse 3.
Tento reproduktor je podstatne krajší oproti predchádzajúcej generácii. Napríklad JBL Pulse 2 nám veľmi pripomínal skôr lapač na hmyz. Teraz reproduktor podstatne narástol a vyhotovením skôr pripomína lávovú lampu ktoré v minulosti boli veľmi populárne a znova sa stávajú vyhľadávanými.

JBL Pulse 3

Vlastnosti

JBL pokračuje v nastavených parametroch posledných prenosných reproduktorov. To znamená, že aj JBL Pulse 3 je plne vodeodolný s certifikáciou IPX7. Ešte zvláštnosťou je, ako pri JBL Charge 3 je, že aj tento reproduktor vám ostane plávať na hladine. Kapacita batérie síce ostala rovnaká, ale optimalizáciou predĺžili výdrž o 2 hodiny (až 12 hodín prehrávania). Zmenšili síce samotné meniče, ale zas je o jeden navyše. To zabezpečuje rovnaký zvuk z akejkoľvek strany. Bohužiaľ sa to podpísalo na hmotnosti, keď reproduktor má 960g. Takisto je nahradený aj firemný patent z pôvodného JBL Connect na JBL Connect+.

JBL Pulse 3

Hlavnou devízou JBL Pulse 3 sú farebné svetelné efekty, ktoré zaberajú väčšinu reproduktora. Tie sú kryté lesklým priesvitným plastom. Aj keď sa zdá náchylny na rozbitie či poškriabanie, opak je pravdou. Vydrží drsnejšie zaobchádzanie a na povrchu sa to neprejavuje a reproduktor tak ostáva neustále ako nový. Jedine na povrchu ostávajú uschnuté kvapky vody a občas aj odtlačky prstov čo je viditeľné iba pri vypnutom reproduktore. Ale nie je to nič, čo neurobí občasné utretie.

Neprehliadnite:
Predstavnie JBL Pulse 3 očami Techhouse
JBL Pulse 3

Nastavujeme si farebnú hudbu
Aby ste si mohli nastaviť vlastné svetelné efekty sú dve cesty. Základne ovládanie sa nachádza priamo na reproduktore, ale je to veľmi obmedzené. Pre plné nastavovanie podľa vlastných predstáv, je potrebné si nainštalovať do vášho telefónu aplikáciu JBL Connect (iOS, Android). Zrazu sa vám odokryje nepreberné množstvo kombinácii na nastavenie osvetlenia vášho reproduktora. Máte na výber zo siedmych prednastavených režimov: Wave, Jet, Explosion, Equaliser, Rave, Rainbov a Fire. Posledný ôsmy je pre vaše prispôsobenie smeru animácie. V každom režime si môžete nastaviť aj farebný rozsah z prednastavenej palety farieb, alebo si farbu vybrať pomocou fotoaparátu v mobilnom telefóne. To je tiež rozdiel oproti JBL Pulse 2, kde bol senzor voliteľnej farby priamo na reproduktore. Takto to presunuli do aplikácie telefónu čo je šikovnejšie.

JBL Pulse 3

Pomocou aplikácie nastavujete aj jas podsvietenia a nastavenie JBL Connect + v prípade, že máte viac reproduktorov s týmto patentom. Pomocou JBL Connect + si môžete reproduktor prepojiť napr. aj s JBL Boombox alebo Flip 4.

Je možné, že raz čas sa vám objaví v aplikácii aj možnosť aktualizácie firmware reproduktoru, tak ako sa stalo aj nám. Síce nebolo písane čo sa vylepšuje alebo opravuje, ale pre istotu sme to aktualizovali. Samotný proces aktualizácie trval približne 7 minút.

JBL Pulse 3

Obsah balenia

V balení nájdete iba to najnutnejšie a nič navyše, aj keby sme privítali nejaké prenosné púzdro. Okrem povinného manuálu je pribalený USB kábel s microUSB koncovkou pre nabíjanie a ešte aj adaptér do zásuvky s našou koncovkou a pre US kontinent.

Neprehliadnite:
TEST JBL Pulse 3: diskotéka vo „fľaške“
JBL Pulse 3

Záver
Približne dve veci nám chýbali na tomto reproduktore, aj keď vynikajúco už dopĺňa existujúce portfólio prenosných reproduktorov od JBL. Reproduktor Pulse 3 disponuje 6000mAh batériou rovnako ako JBL Charge 3, ale chýba mu USB port pre nabíjanie externých zariadení. Škoda toho, že už to nezaintegrovali. Druhá vec čo nám chýbala, bol nejaký malý otvor či pútko aby sme mohli nejakým spôsobom reproduktor zavesiť či uchytiť niekde. Tým ale končia negatíva tohto reproduktora.

JBL Pulse 3

Tento reproduktor si nájde svoje publikum ktorý chcú niečo nezvyčajné a pritom kvalitné. O kvalite reprodukcie pri produktoch od značky JBL netreba vôbec pochybovať. Za 60 ročnú históriu majú bohaté skúsenosti a navyše v USA je väčšina kín ozvučených touto značkou.

JBL Pulse 3

Ak si chcete oživiť svoj pracovný stôl, izbu alebo kanceláriu nie je nad čím váhať. Navyše dobre poslúži aj na chate či ako dobrý zdroj svetla ak si nastavíte farbu na bielu a vytiahnete jas na maximum. K dispozícii je v čiernom a bielom prevedení za cenu 239,- €.

JBL Pulse 3
comments powered by Disqus