JBL Pulse 3

JBL Pulse 3

Tretie pokračovanie svetielkujúcej hudby v podaní JBL Pulse 3 si ma našlo uprostred leta a od začiatku bolo jasné, že pulzujúce farby prelínajúce sa v rytmoch hudby pripravia najväčšie potešenie môjmu malému štvorročnému pokladu. Okrem toho, že sme spolu rytmus meničov nastavili na detskú odrhovačku gumimacka, obľúbila si ho aj ako uspávacie svetielko. Ale poďme sa mu predsa povenovať na našej „dospeláckej“ úrovni. JBL Pulse3 si to totiž zaslúži.
Reproduktor bol „prekopaný“ skrz naskrz a s druhou generáciou mu ostal spoločný hádam iba tvar a slušná kapacita Li-ion batérie. Tá dnes pri rovnakej hodnote 6000 mAh zvláda plné nabitie za 4,5 hodiny, čo je presne polhodninové zlepšenie, a dĺžka kontinuálneho prehrávania hudby narástla z pôvodných 10 na 12 hodín. Výkon reproduktora pritom vzrástol zo 16 na 20 wattov, a to pribudol jeden menič navyše do pôvodného páru predošlej generácie. Meniaci sa farebný valec už nie je zložený zo stoviek svetielkujúcich diód, ale ide o celistvú meniacu sa masu svetla v štýle tekutej plazmy. Ovládacie prvky sú po novom sústredené do základne, vďaka čomu nie je narušená celistvosť svetelného spektra. Predošlá generácia mala totiž ovládacie prvky umiestnené v lište vertikálne rozdeľujúcej svetelný valec.

Novinkou je možnosť spárovať až 100 reproduktorov Pulse3 ručne za pomoci tlačidla, alebo za pomoci aplikácie JBL Connect. Všetky pripojené reproduktory tak budú prehrávať rovnakú skladbu, a pokiaľ by vám nestačilo, potrasením reproduktorov počas prehrávania sa navzájom zosynchronizujú aj svetelné efekty. Aplikácia slúži aj na ovládanie množstva iných funkcií.

JBL Pulse 3

Tlačidlá na vypnutie/zapnutie, párovanie cez bluetooth, zmenu svetelných režimov, pridávanie/uberanie hlasitosti, vzájomné párovanie, pozastavenie a následné spustenie prehrávania a prijatie/ukončenie hovoru sú sústredené na povrchu pogumovanej základne vzadu a obkolesujú gumenú krytku, pod ktorou sú pekne v suchu chránené mini USB nabíjací port a vstup AUX. Reproduktor je totiž vylepšený aj z pohľadu odolnosti a vďaka ochrane IPX7 spadá do kategórie vysoko odolných speakrov. Nevadí mu slaná morská voda a vďaka premyslenej konštrukcii sa nepotopí pod hladinu. Pod hladinou v hĺbke jedného metra by mal vydržať minimálne 30 minút.

Neprehliadnite:
JBL má snáď najkrajší Bluetooth reproduktor. Toto je JBL Pulse 3!
Nízkofrekvenčné žiariče ústia už štandardne do oboch strán, čím sa zabezpečuje 360-stupňové šírenie zvuku, pričom basové pásmo je pekne kontúrne a ideálne zladené s výškami a stredmi. Tretie pokračovanie Pulse3 podrástlo čo to do veľkosti aj do hmotnosti, čo sa pozitívne odrazilo na výslednom zvuku.

JBL Pulse 3

Univerzálnosť reproduktora dopĺňa prítomnosť zabudovaného mikrofónu na telefonovanie, čo je už viac-menej pri danej kategórii speakrov povinná jazda. JBL PULSE 3 však využíva vylepšenú technológiu na potláčanie šumu a echa, čím sa stáva aj samotné telefonovanie používateľsky komfortnejšie. Zaujímavou novinkou je aj integrácia hlasového asistenta. V ponuke farieb je imidžová biela verzia, ale aj čierna klasika

HODNOTENIE
+ zvuk
+ možnosť spárovať desiatky rovnakých speakrov
+ aplikácia rozširujúca možnosti ovládania
- absencia prenosného ochranného púzdra
- nenabíja mobilné zariadenia
comments powered by Disqus