JBL Quantum 200: Kvalita za málo peňazí

JBL Quantum 200: Kvalita za málo peňazí

Hráčske slúchadlá zo série Quantum od JBL nemusia stáť stovky eur. JBL má v ponuke až 9 modelov a vyberie si naozaj každý. Záleži od vašich preferencií a požiadavok. Dnes sa pozrieme takmer na najlacnejší model.
"Hlúpe" slúchadlá
Slúchadlá nie sú doslova hlúpe, ale spolu s modelom Quantum 100 tieto slúchadlá nie sú podporované softwarom JBL QuantumENGINE. Nemajú teda žiadne podsvietenie, bezdrôtový prenos, priestorový zvuk, možnosti nastavenie ekvalizéra a podobné vychytávky, ako vo vyšších modeloch začínajúcich od modelu Quantum 300.

JBL Quantum 200

Slúchadlá sú určené pre používateľov ktorý preferujú káblové pripojenie a nepotrebujú žiadne vychytávky. Čím menej funkcií, tým sa má menej čo pokaziť a o to menej nastavovania. Slúchadlá stačí zasunúť do jack konektora a okamžite ich začať používať.

JBL Quantum 200

Kde sa šetrilo
Ak ste čítali naše recenzie pre model Quantum 600 či 800, viete že, slúchadlá sú maximálne pohodlné, pre dlhé používanie pri počítačových hrách. Pri modeli Quantum 200 toto zostalo zachované. Náušniky sú identické ako pri vyšších modeloch, jediné hlavový most je trochu tenší, ale to nám neprekáža. Slúchadlá JBL Quantum 200 sú veľmi ľahké (245g), preto nepotrebujú ani hrubé polstrovanie. Komfort nosenia je luxusný.
Používanie slúchadiel je veľmi intuitívne a nepotrebujete ani otvoriť manuál. Na ľavej mušli nájdete ovládacie kolečko na reguláciu hlasitosti a sklápací mikrofón. Ak ho vysunetie smerom nahor, s jemným cvaknutím sa stlmí. Ak potrebujete hovorít, tak ho sklopíte. Geniálne a jednoduché.

Neprehliadnite:
Ako si správne vybrať herné slúchadlá?
JBL Quantum 200

Pripojiteľnosť
Slúchadlá JBL Quantum 200 majú tiež na ľavej mušli integrovaný 1.2m dlhý kábel ukončený jack konektorom. V danom jack konektore je aj podpora mikrofónu. Nie je problém preto pripojiť slúchadlá k telefónu, notebooku či hráčským konzolám ktoré väčšinou majú tiež len jeden konektor ktorým sa vedie podpora slúchadiel a zároveň mikrofónu.

JBL Quantum 200

Na klasických počítačoch tento konektor býva rozdelený zvlášť na výstup slúchadlá a na vstup na mikrofón. Preto v balení nájdete aj 1.5m dlhú rozdvojku pre pripojenie k počítaču. To vám dáva až 2.7m dlhý kábel, čo už je maximálny luxus, ak domáci hráčsky počítač máte umiestený niekde mimo.

JBL Quantum 200

Ťažké rozhodovanie
Ak sa pozriete na ceny, zbadáte, že rozdiel medzi modelom Quantum 200 a 300 je len 20,- €. Investovať teda do vyššieho modelu, alebo radšej zostať pri modeli Quantum 200. Ťažká otázka. A ako sme spomenuli na začiatku, záleži na vašich prioritách.

JBL Quantum 200

Ak chcete dostať do slúchadiel priestorový zvuk, možnosti nastavenia zvuku pomocou ekvalizátora v softwari JBL QuantumENGINE, choďte do modelu Quantum 300. Model Quantum 400 ponúka navyše i štýlové podsviete a od modelu Quantum 600 už začína aj bezdrôtový prenos. Tam zas budete musieť už aj nabíjať slúchadlá.

Neprehliadnite:
6 vianočných tipov od JBL
JBL Quantum 200

Nech si vyberiete akékoľvek hráčske slúchadlá, so sériou Quantum nešlapnete vedľa. Počas uplynulých dvoch mesiacov sme na striedačku používali modeli 200, 300, 600 a 800. A dnes stále nevieme ktorý model by sme si vybrali.

JBL Quantum 200
comments powered by Disqus