JBL Synchros E40BT

JBL Synchros E40BT

Ak vám niekto dá úlohu, že mu máte poradiť dobré Bluetooth slúchadlá, ale s cenovkou výrazne neprekračujúcou sto eur, kandidátov nebudete mať veľa. To vám garantujem. Spočítate ich dokonca na prstoch jednej ruky. Našťastie sa však vybrať dá. Napríklad JBL Synchros E40BT.
Dizajn a konštrukcia
Slúchadlá prichádzajú s takzvanou DJ konštrukciou, ktorá ich umožňuje poskladať a rôzne otáčať do kompaktnejších tvarov. Vďaka tomu sú slúchadlá ľahko prenosné a pri cestovaní vám nezaberú veľa miesta. Hlavným konštrukčným materiálom je plast, ktorý by mal odolať viacerým nástrahám (či už časovým alebo fyzickým).

Z hľadiska dizajnu ide o vcelku podarené slúchadlá, ktoré prichádzajú vo viacerých farebných variantoch. My sme testovali model s konzervatívnym čierno-strieborným vyhotovením, ktoré zbytočne nebije do očí. Oceňujeme, že pri lacnom modeli sa dizajnéri trochu pohrali s rôznymi prvkami, ako napríklad vzorom okolo loga JBL na vonkajšej strane slúchadiel. Naopak, dovolili by sme si vyčítať agresívne brandovanie, ktoré je podľa nás zbytočne rozmerné.

JBL Synchros E40BT

Keďže sú JBL Synchros E40BT predovšetkým bezdrôtové slúchadlá, ich ovládanie je umiestnené priamo na ľavej mušli. Našťastie je ovládanie jednoduché a ľahko zapamätateľné, takže si naň rýchlo zvyknete. Zabudovaná batéria dokáže poháňať slúchadlá až 16 hodín na jedno nabitie, čo je veľmi slušný parameter. Škoda však nedomysleného procesu nabíjania, ktoré prebieha prostredníctvom vlastného (pribaleného) kábla s USB konektorom na jednej strane a audio jackom na druhej. Ak ste zvyknutí používať microUSB nabíjačku na všetku elektroniku okolo vás, budete musieť myslieť na extra kábel vždy, keď budete cestovať na dlhšie. Nevieme, prečo sa JBL rozhodlo takto pri konštruovaní svojich slúchadiel a neuprednostnilo radšej univerzálny microUSB konektor. Pokiaľ však kábel na nabíjanie práve nemáte poruke, slúchadla môže používať aj v pasívnom mode cez tradičné káblové spojenie.

Neprehliadnite:
Sluchátka JBL Synchros E-Series spojují cool design s úchvatným zvukem PureBass
Nakoniec ešte musíme spomenúť výbornú funkciu ShareMe, ktorá dokáže „odoslať prehrávanú hudbu“ na ďalšie podporované JBL slúchadlá. V praxi tak môžete počúvať dvaja tú istú hudbu bezdrôtovo z jedného zdroja zvuku.

JBL Synchros E40BT

Zvuk
Hlavným argumentom, prečo sa rozhodnúť pre „lacné“ Bluetooth slúchadlá od JBL je ich audio prednes. Na jednoduché, cenovo dostupné a bezdrôtové slúchadlá totiž ponúkajú E40BT naozaj slušný výkon. Aj keď niekedy možno cítiť nedostatok basu, najmä v tých skladbách, ktoré sú zamerané na dunivé hĺbky, je ich podanie solídne. Cítiť to najmä pri Madness od Muse alebo The Bones of What You Believe od Chrvches. Práve tu si dvojica 40 mm meničov u mňa vyžehlila svoje prvotné sklamanie a napravila reputáciu.

Argumentom, prečo tieto slúchadlá kúpiť, je tiež vcelku hlučný prednes. Maximálna hlasitosť je skutočne silná až ohlušujúca, aj keď pre mňa osobne nevyužiteľná, keďže prináša neželané sprievodné javy, ako ústup basov či zostrenie výšok. Takisto pri takomto stupni hlasitosti preniká dosť hluku smerom von. JBL skrátka dokáže poriadne vybudiť svoje meniče.

JBL Synchros E40BT

Okrem počúvania hudby sú E40BT využiteľné aj na telefonovanie, hoci mikrofón len ťažko nájdete. Aj keď je takmer neviditeľný, je tam, a tak si cez slúchadlá vybavíte či už klasické hovory, tak aj Skype. Pri testovaní hovoru sa nám druhá strana nesťažovala na žiadne ruchy, takže kvalita sa zdá vysoká.

Neprehliadnite:
JBL Synchros E40BT – kvalitní bezdrátová sluchátka střední třídy
Záver
Ako som už spomínal, ak hľadáte Bluetooth slúchadlá, na výber máte niekoľko desiatok poriadnych kúskov. Ak však hľadáte v cenovej kategórii iba mierne nad sto eur, váš zoznam sa zúži na minimum. A v tom výberovom minime bojuje o vašu priazeň práve JBL s modelom E40BT, ktorý skutočne stojí za zváženie.
comments powered by Disqus