JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, ktorá sa dobre nosí

JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, ktorá sa dobre nosí

Úplne bezdrôtové slúchadlá sa v poslednom čase tešia veľkej obľube, možno práve preto, že ide o dvojicu štupľových slúchadiel, ktoré sú samostatne zasunuté do ucha a nepotrebujú žiadne ďalšie fyzické prepojenie. Môžete ich tak jednoducho nosiť stále pri sebe. Zatiaľ čo donedávna tento typ slúchadiel dokázali ponúknuť iba technologické giganty ako Samsung, Sony a podobne, dnes je ich ponuka pomerne široká a vybrať si medzi nimi nie je práve jednoduché. Jeden z kandidátov je aj testovaný model JBL Tune 120TWS.
JBL prichádza so zaujímavou cenovkou tesne pod 100 eurami. Samozrejme, za túto cenu musíte počítať s určitými kompromismi. Slúchadlá nie sú určené na šport, takže nie sú vodotesné, nefungujú so žiadnou aplikáciou a výdrž patrí skôr k priemeru. Čo však poteší, je dobrá ergonómia, takže sa nemusíte báť, že vám vypadnú z uší. Vyžaduje však trochu cviku, kým nájdete tú správnu polohu. Ďalšia dobrá správa je kvalitný zvuk, ktorý je pri slúchadlách hlavným kritériom. Prednes výšok je čistý a nechýba ani dostatok basov. Tie však nie sú zbytočne výrazné, takže celkový dojem zo zvuku je veľmi príjemný. Štuple sú dobre utesnené a aj napriek chýbajúcemu aktívnemu potlačeniu šumu je prenikanie okolitého zvuku minimálne. Dosiahnuteľná hlasitosť je na môj vkus až zbytočne vysoká a väčšinou som ich používal s nastavením hlasitosti do 50 %. Oceňujem dobre tvarované nabíjacie puzdro, ktoré je iba o málo širšie ako slúchadlá, takže sa dobre prenáša aj vo vrecku. Slúchadlá v ňom držia magneticky a jeho súčasťou je LED indikátor nabitia. Nabíjací konektor micro USB je umiestnený zospodu pod dosť húževnatou krytkou. Výdrž batérie udáva výrobca na 4 hodiny hrania + 3 plné nabitia z puzdra, takže asi 16 hodín. V praxi to bude o niečo menej a veľmi záleží na využívaní a nastavenej hlasitosti. Na deň počúvania však s prehľadom vystačia. Slúchadlá sa v puzdre nabijú za 15 minút na ďalšiu hodinu hrania. Po vytiahnutí z puzdra sa automaticky zapnú, a ak neboli spárované, prejdú do režimu párovania. Po vložení do puzdra sa vypnú a začne sa nabíjanie. Ovládanie je rozdelené medzi obe slúchadlá, na každom je tlačidlo, ktoré sa dá použiť na zapnutie/vypnutie napájania (pri podržaní na dve sekundy zapnuté a päť sekúnd vypnuté). Jediným klepnutím ľavého slúchadla preskočíte skladbu smerom dopredu a dvojitým klepnutím dozadu, zatiaľ čo pravé slúchadlo spúšťa/zastavuje prehrávanie jediným klepnutím alebo odpovedá na prichádzajúci hovor. Dvojitým klepnutím na pravé tlačidlo privoláte hlasového asistenta telefónu a jeho podržaním na tri sekundy stlmíte mikrofón (alebo ho zapnete).

JBL Tune 120TWS

Slúchadlá používajú 5,8 mm meniče a poskytnú frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 kHz. Ako som spomínal, nepoužívajú žiadnu mobilnú aplikáciu, takže zvuk je prednastavený „zo škatule“ a nemožno s ním nijako manipulovať. Počas testu som však na to ani nepociťoval žiadnu potrebu. Slúchadlá Tune 120TWS poskytujú slušný zážitok z počúvania vďaka vyrovnanému prednesu, viac než dostatočnému výkonu a prijateľnej výdrži. To všetko navyše dostanete za necelých 100 eur. No nekúpte to...
comments powered by Disqus