JBL Tuner: Miniatúrne digitálne rádio s kvalitným zvukom

JBL Tuner: Miniatúrne digitálne rádio s kvalitným zvukom

Digitálne rádio a externý bluetoothový reproduktor s vyváženým zvukom na hudbu aj hovorené slovo.
Doma, v kancelárii, v záhrade alebo na dovolenke. To sú len niektoré scenáre využitia rádia JBL Tuner. Dizajnom prístroj pripomína menší externý reproduktor a v takomto móde dokáže aj fungovať. Môžete ho cez bluetooth pripojiť k smartfónu, tabletu alebo počí- taču. Primárna funkcia zariadenia je rozhlasový príjem. Podporo- vané je digitálne vysielanie DAB aj klasické pásmo FM. Aj na takomto malom zariadení sa dajú postre- hnúť limity analógového a výhody di- gitálneho rozhlasového vysielania, predovšetkým čo sa týka dynamiky a reprodukcie vyšších frekvencií. Značka JBL by Harman je záruka veľmi dobrého zvuku aj pri takomto malom zariadení, ktoré neoplýva objemom ozvučného priestoru. Kúzlo nie je ani tak v dolnej hranici akustického frekvenčného pásma 85 Hz, ale skôr vo vyváženom zvuku, ktorý je veľmi príjemný na reprodukciu hovoreného slova aj hudby. Ovládacie prvky sú sústredené na hornej stene. K dispozícii máte päť predvolieb, tlačidlá na nastavenie hlasitosti, prepínanie pásiem DAB/FM, prepínanie naladených rozhlasových staníc, tlačidlo na skenovanie staníc vo zvolenom pásme a tlačidlo na synchronizáciu komunikácie cez bluetooth. Detaily o priebehu ladenia a o aktuálne prepnutej predvoľbe sa zobrazujú na dobre čitateľnom jednoriadkovom monochromatickom displeji.

JBL Tuner

Dlhšie názvy sa zobrazujú rolovaním. Deklarovaný výkon 5 W RMS v praxi znamená najvyšší trvalý sínusový výkon, aký dokáže reproduktor dlhodobo zahrať bez poškodenia. Pri premene elektrického výkonu na akustický hrá úlohu účinnosť a tá je tým väčšia, čím je väčší reproduktor.

Recenzované zariadenie výkonom vystačí na ozvučenie bežnej miestnosti alebo altánku pri menšej záhradnej párty. Výrobca udáva výdrž na batériu 8 hodín, pri bežnej úrovni hlasitosti napríklad na kancelárskom stole, aby ste príliš nerušili kolegov, sa táto hodnota dá dosiahnuť. Batéria sa na plnú kapacitu nabije približne za 3,5 hodiny. Prístroj je dostupný v bielej a čiernej farbe.

Neprehliadnite:
JBL Tuner vo fotografiách
HODNOTENIE
Dizajn:
92%
Funkcionalita: 90%
Zvuk: 88%
comments powered by Disqus