JBL Tuner: Stvorený na cesty

JBL Tuner: Stvorený na cesty

V minulom čísle som vám predstavil tento prenosný JBL rádio repráčik v skratke ako novinku s popisom pár základných technických parametrov. Počas leta som v jeho spoločnosti strávil niekoľko pohodových dní, a tak som si spravil pomerne presný obraz, čo všetko dokáže a kde má svoje hranice.
JBL TUNER je zariadenie tri v jednom, lebo ponúka počúvanie hudby cez DAB a FM tuner, a samozrejme k dispozícií je aj Bluetooth streamovanie. JBL Tuner nepatrí do rodiny vode odolných lifestylových modelov, ale istú prirodzenú odolnosť vychádzajúcu z poctivej konštrukcie a použitých materiálov, samozrejme, má. Spodná i zadná časť reproduktora má na dotyk príjemnú gumovú povrchovú úpravu. Aj po oboch stranách má reproduktor odolné gumené plôšky pohlcujúce rezonancie. Na ľavej strane, pri čelnom pohľade je osadené tlačidlo na zapnutie / vypnutie. Na zadnej strane je bez gumenej záslepky voľne dostupný mini USB nabíjací vstup a 3,5 mm jack na pripojenie externého zdroja zvuku. Vo vrchnej časti je osadených 12 tlačidiel slúžiacich na ovládanie reproduktora. Citlivé meniče sú pre lepšiu priezvučnosť chránené z čelnej aj z vrchnej strany odolnou kovovou mriežkou s osadeným výrazným oranžovým logom JBL.

Drobný jednoriadkový displej a klasická teleskopická FM anténa sú rozpoznávacie prvky, vďaka ktorým si JBL Tuner nespletiete s iným spíkerom rodiny JBL. Displej je dobre čitateľný a zobrazujú sa na ňom údaje o ladení a o aktuálnej predvoľbe. S dlhším názvom si poradí klasickým rolovaním textu. Okrem klasického FM prijímača s funkciou RDS má moderný repráčik aj podporu na príjem zvuku fajnovejšieho digitálneho vysielania DAB. Na uloženie obľúbených staníc slúži päť tlačidiel priamych predvolieb pre DAB a rovnakých päť, ak sa prehodíte na pásmo FM. Ďalšie ovládacie tlačidlá slúžia na skenovanie, jemné ladenie, párovanie cez bluetooth a korekcie hlasitosti.

JBL Tuner

Zo zvukovej stránky je JBL Tuner štandardne dobre hrajúcim reproduktorom s pevným basovým základom. Pásmo stredov je vyladené na dobrú zrozumiteľnosť reči, ak cez tuner počúvate viac rozhlasové stanice ako hudbu. S výkonom 5 W však dokáže zahrať celkom hlasno a rozdiel medzi o niečo drahším lifestylovým modelom Flip 4 je síce počuteľný, no nijako významný. Hrá skrátka dobre a v kombinácii so zabudovaným tunerom a dobíjateľnou batériou s 8-hodinovou výdržou je skvelým spoločníkom na cestovanie. Škoda, že mu jeho tvorcovia nevenovali do vienka aj nejakú tú vyššiu vodeodolnosť, ale to už by sa výrazne zvýšila aj jeho prijateľná cena, ktorá je zatiaľ tesne pod hranicou 100 Eur. JBL Tuner je v ponuke v bielom alebo čiernom vyhotovení.

Neprehliadnite:
Recenzia JBL Tuner Black
HODNOTENIE
+ univerzálnosť
+ dobrá cena
- slabšia odolnosť proti vode a prachu
comments powered by Disqus