JBL vstupuje do sveta herných headsetov s novou sériou Quantum

JBL vstupuje do sveta herných headsetov s novou sériou Quantum

Na predstavení herného príslušenstva pod nehernou technologickou značkou dnes už nie je nič unikátne. JBL to však aj tak dokázalo ozvláštniť predstavením novej série herných headsetov, ktoré obohatilo o nové technológie z vlastnej dielne.
JBL sa vstupu do sveta herného príslušenstva rozhodne neštítilo a tak hneď na úvod predstavilo celú sériu produktov JBL Quantum, ktorú tvorí sedem herných headsetov a jeden model herných reproduktorov. Začnime teda s osamotenými reproduktormi.

Tie nesú názov JBL Quantum Duo a na pohľad okamžite zaujmú otvorenými drivermi, ako aj farebným podsvietením. Zatiaľ nie je jasné, či pôjde o plne programovateľné podsvietenie, no reproduktory majú ponúknuť niekoľko farebných nastavení a správaní.

Ich silnou stránkou je nová technológia Dolby Digital, ktorá dokáže simulovať priestorový zvuk, vďaka čomu budú môcť hráči rozpoznať smer prichádzajúceho zvuku aj bez slúchadiel. K počítaču, ale aj k Macu alebo herným konzolám sa pripájajú cez USB port. V predaji budú od apríla za odporúčanú cenu 159 €.

Neprehliadnite:
Hráčske slúchadlá JBL Quantum 300
JBL Quantum

Ponuku herných headsetov na druhej strane otvára výrazne lacnejší model JBL Quantum 100, ktorý pri cene 39,99 € stavia na rovnakej zvukovej technológii JBL QuantumSOUND, ako aj vyššie sopmínané reproduktory. V tomto prípade ide o drôtový headset s 3,5-mm jackom, čo platí aj pre vyšší model Quantum 200 s cenou 59,99 €.

Model JBL Quantum 300 s cenou 79,99 € je taktiež drôtový, no ponúka už aj priestorové ozvučenie JBL QuantumSURROUND s možnosťou pripojenia slúchadiel cez USB Audio adaptér. Model Quantum 400 s cenou 99,99 € k tomu pridáva už aj technológiu DTS Headphone 2.0 a softvér JBL QuantumENGINE s priamym pripojením slúchadiel cez 3,5-mm jack alebo USB.

JBL Quantum

Headset JBL Quantum 600 s cenou 149 € už okrem 3,5-mm jacku ponúka aj bezdrôtové pripojenie, no iba cez 2,4 GHz pásmo a bez aktívneho potláčania okolitého hluku. Túto funkciu ponúkne až headset JBL Quantum 800, ktorý za 199 € ponúka už aj pripojenie cez Bluetooth 5.0.

Vlajkovou loďou napokon bude headset JBL Quantum ONE s proprietárnou technológiou JBL QuantumSPHERE 360 pre plnohodnotné priestorové ozvučenie hier. Najvyšší model bude stáť 249 € a do predaja dorazí aj so zvyškom série v priebehu apríla.
comments powered by Disqus