KENWOOD CR-M10DAB: Šikovný rádiobudík s nabúchanými vlastnosťami

KENWOOD CR-M10DAB: Šikovný rádiobudík s nabúchanými vlastnosťami

Len pred týždňom sme otestovali rádiobudík od značky KENWOOD s označením CR-ST50DAB a teraz tu máme jeho menšiu verziu. Ani neuveríte, čo všetko dokázali do takéhoto malého reproduktoru integrovať. Poďme sa na to pozrieť.
Pred tým, ako sa pustíte do čítania, odporúčame si pozrieť našu minulú recenziu.Väčšina vlastností a parametrov je identických. KENWOOD CR-M10DAB ako s názvu je už zrejmé disponuje integrovaným DAB+ tunerom. Ak nie ste náhodou v pokrytí digitálneho vysielania, stále sa môžete spoľahnuť na starší a osvedčený analógový príjem FM vĺn. Ak rádio posiela s vysielaním aj RDS informácie, zobrazia sa vám na veľkom displeji. Ten zaberá takmer celú šírku reproduktora.

Kenwood CR-M10DAB

Zobrazenie času na displeji zaberá veľkú informačnú časť a nemusíte sa vôbec starať o nastavovanie. Čas sa vám automaticky nastaví z rádiového vysielania. Čo si sami musíte nastaviť, tak je čas budíka, ak sa chcete ním nechať budiť. Nastavenie budíka je intutívne so širokými možnosťami nastaveniami. Práve nastavením vás prevedie krok po kroku jednoduchý sprievodca. Okrem toho, že si nastavíte kedy sa chcete budiť, môžete si zvoliť zdroj hudby ako FM vysielanie, DAB+ vysielanie alebo bzučiak. Zvolíte si či jednorazovo, denne, alebo iba v pracovné dni. A v poslednom kroku si nastavíte finálnu hlasitosť. Takto si môžete nastaviť až dva budíky.

Rádiobudík KENWOOD CR-M10DAB neslúži len na počúvanie rádia. Môže vám slúžiť ako bezdrôtový reproduktor. V tele sa ukrýva Bluetooth vo verzii 5.0. A ani keby vám toto nepostačovalo, na zadnej stranete nájdete AUX-In konektor pre pripojenie ľubovolného zdroja hudby pomocou jack kábla. Hneď vedľa neho je druhý konektor s výstupom na slúchadlá. To keby ste nechceli nikoho rušiť. Táto široká možnosť konektivity, robí z KENWOOD CR-M10DAB malý univerzálny reproduktor kamkoľvek. Môžete ho mať ako zdroj zvuku k notebooku, ale aj v spálni či kuchyni.
Kenwood CR-M10DAB

O napájanie sa stará dodávaný adaptér. Len škoda, že je sa nejedná o adaptér ukončený nejakým USB (napr. microUSB či USB-C). Integrovanú batériu by ste hľadali márne, aj keď sa to samé pýta na takýto typ reproduktora. Namiesto toho môžete využiť pre napájanie 4x AA batérie. Má to výhodu najmä vtedy, ak reproduktor máte napríklad na chate, kde nie je elektrina. Márne by ste mali reproduktor s integrovanou batériou, keby ste ho následne nemali ako nabiť.

Neprehliadnite:
Japonský KENWOOD uvádza na trh dva modely domácich štýlových DAB+/FM rádii
Ovládanie je trochu iné, ako na väčšom modeli CR-ST50DAB. Na malú plochu nebolo možné integrovať dve ovládacie kolieska. Je tu viac tlačidiel, ale všetky sú logické a pochopíte ich funčnosť aj bez čítania manuálu. Práve to je výhodou oboch reproduktorov. Manuál ani nepotrebujete!

Kenwood CR-M10DAB

O zvuk sa stará jeden 2" širokopásmový menič s max. výkonom 3W. Nečakajte žiaden audiofilský zážitok. Prím hraje hlavne rádio s hovoreným slovom. A na toto je to optimalizované. Navyše stále vydá lepší zvuk, ako reproduktory integrované v telefóne, v notebooku či PC monitore.

Väčší či menší model? Ktorý si vybrať?
Keď si porovnáte parametre modelov KENWOOD CR-ST50DAB a CR-M10DAB zistíte že, majú úplne rovnaké vlastnosti a takmer identické parametre. Líšia sa v drobnostiach a v celkovom prevedení. Najdôležitejší rozdiel je v osadení počtu meničov. Väčší model KENWOOD CR-ST50DAB má 2x 2" širokopásmové meniče. Finálne rozhodnutie asi bude podľa dizajnu. Ak niekto preferuje dizajn starých klasických tranzistorových rádii, siahne po väčšom modeli. Nám osobne sa zas páči ten menší. Rozhodnutie je len na vás. So žiadnym neurobíte chybu.

- DAB+ / FM rádio
- rádiobudík
- Bluetooth 5.0
- Aux-In a slúchadlový výstup
- Namiesto integrovanej batérie, napájanie so 4x AA batériami
- jednoduchý a účelový dizajn
- skvelý pomer cena/výkon
- Rokmi overená kvalita značky KENWOOD (už od roku 1946)

Neprehliadnite:
Najvšestrannejší prenosný reproduktor je od značky KENWOOD
Kenwood CR-M10DABcomments powered by Disqus