Komplexný zážitok

Komplexný zážitok

Zvuk, dizajn a atmosféra svetlom je trojkombinácia, ktorú ponúka nová generácia reproduktora Aura Studio 2. Reproduktor vhodný do bytovky i do rodinného domu je dostupným rodinným pokladom. Stačí ho vyskúšať.
Reproduktor Aura Studio 2 vás uspokojí hneď na troch úrovniach. Prvou je, samozrejme, zvuk, druhou je dizajn a tou treťou atmosféra, ktorú reproduktor dokáže vytvoriť. Že bude nová generácia obľúbeného kúska od Harman/Kardon podarená, sme vedeli, ale že spoločnosť ponúkne až takýto komplexný produkt, ktorý si vás okamžite získa, nás trochu prekvapilo. Milo prekvapilo.

Pre milovníkov dizajnu
Aura Studio 2 je veľmi jednoduchý. Vytiahnete ho zo škatule, zapojíte do elektriny, cez Bluetooth pripojíte zdroj hudby a je po inštalácii. Teda nie tak úplne. Kupolovitý tvar z priehľadného plastu v strede s turbínou je dizajn, ktorý vás bude nútiť hrať sa s umiestnením v interiéri. A budete sa hrať poriadne dlho. Ak máte estetické cítenie, reproduktor bude každú chvíľu v inej časti miestnosti a stále na viac viditeľných miestach, pretože Aura 2 jednoducho ozvláštni a pridá na kráse vašej obývačke či inej miestnosti. S čím sme sa vytrápili, je elektrický kábel. Tak ako pri akejkoľvek inej elektronike sa bez neho jednoducho nepohnete vpred a skryť ho tak, aby nerušil, je poriadny oriešok. Kiež by tu už bola bezkáblová doba aj na prenos elektriny a dizajnové kúsky netrpeli pre nevyhnutnosti.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Svetlo budete milovať

Atmosféra vytvorená týmto reproduktorom? Zhasnite svetlo a pustite si obľúbenú skladbu. Aura Studio 2 vám ponúkne krásny svetelný tanec. LED svetlo sa odráža a putuje po turbíne kupolovitej časti veľmi hypnotizujúco a tak šikovne, až budete mať pocit, že sú svetelné lúče vedené priamo v materiáloch. Čo nás trochu prekvapilo, je, že svetlo nebliká do rytmu hudby, ale má prednastavený vlastný rytmus. Boli situácie, keď nám táto asynchronizácia prekážala, ale v drvivej väčšine prípadov si nedostatok zrejme ani nevšimnete. Ak by vám svetlo z reproduktora vyložene prekážalo, veľmi jednoducho ho vypnete.

Neprehliadnite:
TEST JBL Synchros E40BT: šikovné a lacné Bluetooth slúchadlá
Ovládacie tlačidlá reproduktora sú šikovne skryté v nenápadnom pásiku hneď pod priehľadnou častou. Nájdete tu zapínanie, Bluetooth tlačidlo, ovládanie hlasitosti a tiež piktogram telefónneho slúchadla. Cez Aura Studio 2 sa dá pohodlne aj telefonovať, inak viete týmto tlačidlom zastaviť alebo spustiť skladbu.

Plný zvuk
O zvuk sa stará šesť 1,5-palcových prevodníkov vysokého a stredového rozsahu a výkonný 4,5-palcový subwoofer, ktorý dodáva tristošesťdesiatstupňový zvuk. Subwoofer je umiestnený zo spodnej strany reproduktora, preto je aj Aura Studio 2 na nožičkách, a vie dať poriadne zabrať povrchu, na ktorom reproduktor stojí. Ako ale znie? Nádherne plno a vyvážene. Mohutné basy dominantne, no zároveň s citom upozornia na prítomnosť reproduktora. Vyladenie stredov a výšok je mierne v prospech výšok. Zvuk je veľmi charakteristický, no zároveň trochu špecifický. Počas prvých posluchov vás reproduktor bude nútiť počúvať viac skúmavo. Nemôžeme vyložene povedať, že si budete na zvuk zvykať, no má svoju špecifickú charakteristiku.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Párujte pre väčší zážitok
Tak ako je to pri iných reproduktoroch značky Harman/Kardon, tak aj Aura Studio 2 viete spárovať. Priamo viete spojiť dve Aury vďaka funkcii Wireless Dual Sound, ktorá má vlastné tlačidlo na zadnej strane reproduktora. Prípadne viete reproduktor zapojiť aj do už existujúcej siete iných výrobkov značky. Tieto funkcie sme, bohužiaľ, nemali možnosť otestovať. Ak však fungujú tak promptne a spoľahlivo ako pri Bluetooth komunikácii so zdrojom hudby, ide všetko ako po masle. Ak neholdujete bezdrôtovej komunikácii, máte možnosť spojiť reproduktor napríklad s laptopom cez AUX.

Verdikt
Aura Studio 2 je vzťahová záležitosť. Ak si myslíte, že vám reproduktor ponúkne viac než len zvukový zážitok, nie je dôvod sa Aure brániť. Krásny plný zvuk, ktorý aj napriek pomerne kompaktným rozmerom dokáže zaplniť miestnosť, je doplnený o zážitok z jedinečnej atmosféry a najmä úchvatného dizajnu. Nás reproduktor doslova nadchol.

Neprehliadnite:
JBL Xtreme - extrémne basy v štýlovom a odolnom tele
+ krásny dizajn
+ atmosférický zážitok
+ 360-stupňový zvuk
- svetelný efekt nereaguje na rytmus
- málo farebných variantov
comments powered by Disqus