Kvalita bez káblov a bez kompromisov: Harman/Kardon OMNI

Kvalita bez káblov a bez kompromisov: Harman/Kardon OMNI

Výrobky od americkej firmy Harman/Kardon neustále získavajú ceny za dizajn, zvuk a inovácie. Nároky zákazníkov sa neustále zvyšujú, ale Harman/Kardon pravidelne prináša na trh také množstvo inovácií, ktoré konkurenciu vracajú na štartovaciu čiaru. Najnovším prírastkom tejto značky je séria OMNI.
Ide o domáce bezdrôtové multiroomové HD reproduktory. Ako prvý na svete spravili v Harman/Kardon bezdrôtové home reproduktory, ktoré dokážu reprodukovať vaše nahrávky v HD kvalite – 24 bit/96 kHz, čo ocení každý audiofil. Okrem toho produkty serie OMNI dokážu re-streamovať aj signál z Bluetooth alebo AUX vstupu na ďalšie reproduktory OMNI v domácnosti, čo konkurencia zatiaľ nedokáže.

Séria OMNI obsahuje dva aktívne reproduktory OMNI 10, OMNI 20 a audio adaptér označený ADAPT. Väčšia verzia reproduktorov OMNI 20 má veľmi slušný výkon 4 x 15 W. Má štyri meniče. Dva sú výškové s priemerom 19 mm a dva basové s priemerom 70 mm. Zreteľné výšky a stredy vám s prispením silných basov zaručene dvihnú chlpy na tele.

Menšia verzia reproduktorov OMNI 10 v reprodukcii rozhodne nezaostáva. Rezolútne dáva už na prvý pohľad najavo, že napriek svojej menšej veľkosti vie spraviť slušný hluk, a to pri dodržaní najvyššej kvality reprodukcie zvuku. OMNI 10 a OMNI 20 viete už dnes konfigurovať ako stereo zostavy. Posledný produkt zo série OMNI ADAPT slúži na prepojenie vášho domáceho systému alebo TV s produktmi série OMNI. ADAPT má analógový AUX vstup a výstup a Bluetooth rozhranie.

Neprehliadnite:
Bezdrôtový multiroomový hudobný systém Harman/Kardon OMNI
Harman/Kardon OMNI

Pozitívne sa prejavila spolupráca s kalifornskou firmou Blackfire Research, ktorá poskytuje technológie a riešenia pre vysoko výkonné multimediálne aplikácie cez Wi-Fi. OMNI má tak k dispozícii kvalitnú bezplatnú aplikáciu Harman/Kardon Controller, ktorá obsahuje rôzne ovládače systému a všetky si nájdu uplatnenie v rôznych situáciách. Pokiaľ máte viacero reproduktorov OMNI, napríklad v každej miestnosti jeden, tak si vo svojom mobile alebo tablete viete, samozrejme, zvoliť rôznu hudbu do rôznych izieb. To je seriózne vyspelý systém, pretože ak robíte party, tak nie všetci preferujú rovnaký štýl. Koľko máte izieb, toľko tematických žánrov a playlistov viete vytvoriť alebo všade môže hrať to isté. Je to na vás, sloboda teraz dosiahla nový rozmer. Plus podľa situácie viete zmeniť aj individuálne hlasitosť každého reproduktoru alebo cez Master Volume ovládate hlasitosť na všetkých súčasne.

Produkty série Harman/Kardon OMNI sú k dispozícii v elegantných farbách – čierna a biela, ktoré sa hodia do každého interiéru. Okrem toho majú kompaktnú veľkosť v modernom nadčasovom dizajne pre bezproblémové integrovanie do vašej domácnosti a k tomu, samozrejme, ako vždy pripojili tradičnú kvalitnú reprodukciu, ktorá uspokojí aj najnáročnejších audiofilov.

Harman/Kardon OMNI

A toto všetko je ešte len začiatok domáceho bezdrôtového riešenia od značky Harman/Kardon, lebo výrobca sľubuje, že do rodiny OMNI čoskoro pribudnú novinky, ako sú bezdrôtový subwoofer, soundbar, efektové reproduktory a reproduktory pre vaše terasy, čo umožní v budúcnosti zostavovať ďalšie zaujímavé konfigurácie reproduktorov pre domáce bezdrôtové riešenie, napr. 2.1, 5.0 a 5.1.
comments powered by Disqus