Kvalitné dizajnovky na cesty

Kvalitné dizajnovky na cesty

Mám rád vôňu prvýkrát vybalených slúchadiel. Je to niečo podobné, ako keď sa vozíte v úplne novom aute. Je to niečo, čo si musíte prežiť, až potom tomu skutočne porozumiete.
Tak ako novému autu aj slúchadlám chvíľu trvá, pokiaľ sa meniče rozjazdia a tóny vyfarbia. Posledným počinom JBL v oblasti uzavretých slúchadiel s funkciou potláčania okolitého hluku je model s mierne komplikovaným názvom E65BTNC. Ono nakoniec každé to písmenko má svoj význam, čiže nech je všetko, ako má byť.

JBL E65BTNC

Prvé, čo ma po vybalení na slúchadlách upútalo, je ukážkovo poctivá konštrukcia. Ich vyhotovenie sa mi pozdáva dokonca viac ako na vlajkovom modeli JBL Everest Elite 750NC. Hlavový most je zaodetý do príjemnej, na pohľad peknej štruktúrovanej tkaniny. Tá zaručuje ideálnu stabilitu počas nosenia a tiež dobré termoregulačné vlastnosti. Samotná konštrukcia je plastová, teda slúchadlá majú nízku hmotnosť – iba 258 gramov. Plast v čiernom vyhotovení pôsobí elegantne a je, ako sa zdá, slušnej kvality, keďže slúchadlá ani pri nie najšetrnejšom mechanickom ohýbaní nevydávajú nepríjemné pukavé pazvuky. Náušníky obsahujú pamäťovú penu a sú čalúnené jemnou napodobeninou kože. V spodnej časti konštrukcie ľavého náušníka je neutesnený micro usb nabíjací vstup. Všetky ovládače sú teda sústredené v pravej časti konštrukcie. Pekne zaradom je tu mechanický posuvný ovládač zapnutia/vypnutia. Tlačidlá ovládania zvuku a skladieb. Nasleduje vstup pre 3,5 mm jack, ak sa rozhodnete pre káblové prepojenie. Predposledné tlačidlo s logom Bluetooth slúži na bezdrôtové spárovanie a nakoniec pokladám prst na tlačidlo aktivujúce potláčanie okolitého hluku.

Najvyššie slúchadlá E-čkovej série sú vybavené 11-stupňovým posuvným nastavením veľkosti, ako aj praktickým sklápacím mechanizmom na kompaktné zloženie. Logo JBL nemôže chýbať na pravom i ľavom náušníku a tiež vo vrchnej časti hlavového mosta. Dizajnovo a konštrukčne môžu ísť v danej cenovej kategórii konkurenčným modelom pokojne za vzor.

Neprehliadnite:
Recenze JBL E65BTNC – střední třída vrací úder
Z funkčnej a hudobnej stránky by som ich pokojne hodil do už aj tak dosť plného JBL vreca kvalitne a dobre znejúcich slúchadiel. Technológia potláčania okolitého hluku ANC funguje presne podľa mojich predstáv. Nie je síce plynule regulovateľná pomocou aplikácie, ako to má vlajkový model, ale po aktivovaní skutočne odbúra nežiaduce decibely, čím vytvorí ideálny priestor na relax a posluch. O ten sa stará dvojica 40 mm meničov s citlivosťou 95 dB. Ďalšími technickými parametrami vás nebudem trápiť, nakoniec sú zhrnuté a uvedené v tabuľke parametrov. Podstatnejšie je, ako hrajú a koľko toho vlastne na jedno nabitie znesú. Testovaný model som po plnom nabití nechal pri vypnutom ANC rozohrávať pri nie maximálnej hlasitosti. Ich deklarovanú 24-hodinovú výdrž by som si trúfol potvrdiť, ale veľa skutočne záleží na okolnostiach. Isté je, že počas letu okolo sveta by vám na jedno plné nabitie teoreticky vydržať mohli. Pokiaľ by to však predsa nastalo, v balení je aj tkaninový káblik osadený odolnými koncovkami a drobným jednotlačidlovým ovládačom na komunikáciu so zariadením. Pri vybitej batérii a posluchu za pomoci káblika, samozrejme, nie je k dispozícii ani funkcia ANC. Spätné nabitie akumulátora trvá približne 2 hodiny. Slúchadlá majú ako dnes už drvivá väčšina modelov JBL osadený mikrofón na pohodlné telefonovanie. Hudba sa automaticky počas hovoru preruší a následne po ukončení pokračuje od miesta prerušenia ďalej.

JBL E65BTNC

Zvuk slúchadiel sa začal pekne rozvíjať až po treťom plnom nabití. Bolo príjemné sledovať, ako sa s množstvom napočúvaných skladieb prejav postupne spresňuje a uvoľňuje. Basy nadobudli kontúrnosť, nástroje získali charakter a vokál potrebný priestor. Pokiaľ preferujete výraznejšie basové pásmo, ste na správnej adrese. Nečakajte však bas výrazne prebíjajúci ostatné zvukové pásma v štýle Beats. Charakter a čo najvernejšie sprostredkovanie nahrávok sú na prvom mieste. Úroveň drahých štúdiových slúchadiel, samozrejme, nedosahujú, čo však nie je ani zďaleka ich cieľom. Podstatou je muzikálny, zábavný zvuk s primeraným množstvom informácií, ktorý vás bude baviť na cestách dlhé hodiny. Ich matné čierne vyhotovenie si získalo moje sympatie hneď na začiatku. Neskôr som sa naladil aj zvukovo a nakoniec aj cenovo. Sú o poznanie lacnejšie ako spomínané Everest 750NC, ktorým jednoznačne vytvoria silnú, i keď domácu konkurenciu. Ja som sa v ich prítomnosti počas testovania cítil fajn a môžem ich za seba bez výčitiek iba odporúčať.

HODNOTENIE
+ zvuk
+ dizajn
+ inovácie
– v danej cenovej kategórii prakticky nič
comments powered by Disqus