Maximálne vychytávky v slúchadlach JBL Everest Elite 700

Maximálne vychytávky v slúchadlach JBL Everest Elite 700

Ja tak nerád recenzujem slúchadla a predsa vždy má nejaké počkajú pripravené v našom centrálnom sklade. Niežeby som mal k nim negatívny vzťah, ba naopak, mám rád kvalitné dobré slúchadla, ale čo sa týka sluchu patrím k priemeru a slepým testom by som na plnej čiarej pohorel. Takže nečakajte, že budem opisovať ako počuť dych speváka a ako prechádzajú prsty po strunách hudobníka. No tieto slúchadla ma napriek tomu prekvapili.
Určite ste zvedavý v čom ma tak prekvapili. Asi po 3 dňoch čo sa mi slúchadla povalovali na pracovnom stole mi pristál email od managera s inštrukciou že mám zaktualizovať slúchadla a ešte priložený link. WTF? Aktualizovať slúchadla? Docela ma to prekvapilo. Bez toho, aby som si prečítal inštrukcie, som teda napároval na počítač slúchadla cez Bluetooth rozhranie, stiahol zazipovaný súbor v ktorom bol jeden spúšťací súbor, tak som ho spustil. Však načo čítať manuál. Všetci to určite poznajú. Ak zlyhajú všetky pokusy, prečítaj si manuál. Takisto to bolo aj u mňa. Aktualizačný program vôbec nevedel nájsť slúchadla. Potom sa dočítal, že treba slúchadla k počítaču pripojiť cez USB, aj keď doteraz to slúžilo len na nabíjanie a slúchadla sa v systéme nijako neidentifikovali. Ale bolo to tak a aktualizačný proces prebehol celkom bez problémov. Tak sa aj pozrime čo opravili alebo pridali inžinieri z JBL do slúchadiel:

- Slúchadla sa prepínajú do párovacieho módu cez Bluetooth rýchlejšie
- Pridanie kompatibility so 4. generáciou Apple TV
- Umožnenie budúcich aktualizácii firmware pomocou aplikácie v telefóne

JBL Everest Elite 700

Práve posledný bod, je ďaľšou vychytávkou týchto slúchadiel. Majú svoju aplikáciu, ktorá neslúži na prehrávanie skladieb, ale celkovú konfiguráciu slúchadiel. V aplikácii si môžete spustiť automatickú kalibráciu TruNote, nastaviť si samotný ekvalizér slúchadiel, zapnúť aktívne potlačenie šumu a v troch úrovniach si nastaviť prepúšťanie hluku (Awareness). Poďme sa teda pozrieť na jednotlivé technológie.

Neprehliadnite:
Test touchIT: AKG Y10 – tradičné slúchadlá za smiešnu cenu
TruNote je patentovaná technológia pre softwarovú autokalibráciu. Riešenie autokalibrácie používa dva mikrofóny v každom náušníku, aby merali frekvenčnú odozvu, zatiaľ čo máte slúchadlá na sebe. To generuje presný opravný filter, všetko v rámci sekúnd.

JBL Everest Elite 700

Noise Cancelling
je aktívne potlačenie šumu, aj keď nie je na tak vysokej úrovni ako pri slúchadlach AKG N60NC, ale pre potreby v kancelárii alebo doma, kedy chcete ignorovať celé okolie bohate postačuje.

Hráme sa na tajného agenta!
Poslednou menovanou funkciou je Awareness. Je to zvýraznenie okolitého hluku. Nemýliť si s Noise Cancelling. Je rozdiel medzi šumom a hlukom! Táto funkcia bude prítomná v nových športových slúchadlach od JBL a už existujúcich Kenwood KH-SR800B a KH-SR800R. Je to užitočná funkcia ktorá prepúšťa okolitý hluk a prípadne ho zvýrazňuje, hlavne hovorené slovo alebo trúbenie. Toto zvýraznenie si môžete vypnúť, alebo nastaviť v troch rôznych úrovniach a dokonca zvlášť pre pravé a ľavé ucho. Nádherne som to zistil, keď som v kaviarni testoval tieto slúchadla a po nastavení som hľadal hudbu ktorú si pustím. Zrazu som započul v slúchadlach rozhovor ľudí, ktorí sedeli o tri stoly ďalej ako keby sedeli pri mne. Následne túto funkcionalitu som vyskúšal v rôznych situáciach a ono to funguje. Na odpočúvanie úplne ideálne. Navyše keď si do toho zapnete Noise Cancelling, ktorý Vám odfiltruje všeobecný šum prostredia, tak je to dokonalé!

JBL Everest Elite 700

Bohužiaľ táto všetká funkcionalita vyžaduje napájanie zo vstavanej batérie a slúchadla v režime Bluetooth. Bez zapnutých vychýtavok iba v režime Bluetooth, ktorý je v štandarde 4.0, dokážete počúvať hudbu až 19 hodín. So zapnutými vychytávkami to klesá na úroveň 15 hodín. I tak je to dosť. V prípade, že slúchadlam dôjde šťava, nič sa nedeje. Stačí si vytiahnúť kábel s jack konektorom a slúchadla môžete používať naďalej.

Neprehliadnite:
JBL Go - farebná tehlička s mohutným zvukom
JBL Everest Elite 700

Ostatné je už dnes štandard
To, že slúchadlá sú vybavené vyššie uvedenými funkcionalitami, dáva tušiť, že JBL Everest Elite 700 budú obsahovať aj mikrofón na handsfree telefonovanie. Na každom náušniku dokonca nájdete aj niekoľko tlačidiel, pre zapínanie, párovanie, ovládanie hlasitosti, ovládanie prehrávaných skladieb a aj na nastavovanie funkcií ktoré si môžete pekne nastaviť v grafickom prostredí telefónu. Celkovo je tu 5 tlačidiel a oboznámenie s nimi je veľmi rýchle. Poteší aj taká drobnosť, zobrazenie stavu batérie na telefóne. A v prípade, že slúchadla nepoužívate sa po čase nečinnosti automaticky vypnú aby ušetrili batériu.

JBL Everest Elite 700

Áno či Nie?
Za mňa osobne všetkými desiatimi. Nielen kvôli celému predošlému opisu, ale aj že sú neskutočne pohodlné a v chladnom počasí príjemne hrejú na uši :). Za to v pohodlí domova sa s nimi nepotíte.
comments powered by Disqus