Recenzia: MediaTech U-TUBE BT5.0 MT3163 - Na polceste k poriadnemu ozvučeniu

Recenzia: MediaTech U-TUBE BT5.0 MT3163 - Na polceste k poriadnemu ozvučeniu

Masívne prenosné reproduktory v podlhovastej tube sú momentalne IN. A aj značka MediaTech naskočila na túto vlnu a uviedla do svojej bohatej ponuky reproduktor v tomto tvare. MediaTech U-TUBE BT MT3163 ponúka dizajn ktorý sa vám bude páčiť alebo ho budete nenávidieť.
Balenie reproduktora
Tak, ako aj pri iných prenosných reproduktoroch tejto značky, aj tu nájdete v balení prepojovací AUX kábel, microUSB kábel potrebný na nabíjanie a kartový diaľkový ovládač. Navyše je tu ramenný popruh, keby ste chceli nosiť reproduktor na rameni, namiesto v ruke. Je to skôr iba pre efekt, pretože reproduktor váži len 1,65kg.

MediaTech MT3163

Technická špecifikácia
O prehrávanie sa postarajú 2x3" stredobasové meniče a 1x4" woofer s celkovým nepretržitým maximálnym výkonom 18W pri frekvencii 100 Hz - 20 kHz. Vďaka zabudovanej batérii dokáže hrať autonómne až 4 hodiny, čo je na jeho veľkosť dobrá hodnota. Možností prehrávania je neúrekom. Môžete sa na reproduktor pripojiť bezdrôtovo cez Bluetooth rozhranie vo verzii 5.0, alebo pomocou jack konektora. Navyše hudbu môžete počúvať z microSD karty alebo USB kľúča. A keď ani to nebude postačovať, tak ešte v reproduktore je zaintegrovaný FM tuner. O zábavu sa postára aj dvojica rôznych konektorov na pripojenie mikrofónov.

Opis MediaTech U-TUBE BT MT3163
Všetky potrebné ovládacie prvky a konektory nájdete v strede prednej časti medzi dvoma dominujúcimi stredobasovými meničmi. Tak, ako stavový displej s otočným ovládačom hlasitosti pomocou ktorého aj zapínate reproduktor, tak aj potrebné funkčné tlačídla s celou konektorou výbavou. Jediné, čo by sme tomu vytkli je to, že nabíjaci microUSB konektor mohli umiestniť niekde na zadnú stranu reproduktora.

Neprehliadnite:
NEJVÍC SEXY REPRÁK NA SVĚTĚ? JBL Pulse 3, Bluetooth reproduktor s LED technologií!
MediaTech MT3163

Reproduktor totiž budete mať väčšinu času na seba namierený práve prednou časťou, pretože v zadnej časti sa nenachádzajú žiadne meniče. Tretí, basový menič nájdete na ľavej strane. Keď ste ho očakávali z oboch strán, tak ako tomu napovedá dizajn reproduktora tak vás musíme sklamať. Ale zas výrobca vynikajúco vyriešil basreflexový výduch, ktorý sa nachádza práve na pravej strane, kde by ste očakávali práve ten druhý basový menič.

MediaTech MT3163

Reproduktoru dominuje plastová rúčka na prenášanie. Vzhľadom na hmotnosť MediaTech U-TUBE BT MT3163 je to pohodlné. Ale ak by sa vám nechcelo reproduktor nosiť v ruke, tak na bočné vystúpky si nacvaknite popruh na rameno. Ak by sa vám aj popruh v budúcnosti zničil, či by ste ho stratili, môžete si zaobstarať akýkoľvek iný. Najlepšie ukončený malými karabínami. Nevyžaduje sa, aby bol originálny.

O stabilitu reproduktora pri prehrávaní sa postarajú 4 malé integrované nožičky, ktoré majú gumennú platformu. To aby pri vyššej hlasitosti a hlbším basom vám nevibroval, stabilne stál na stole a neprenášal vibrácie po celej ploche.

MediaTech MT3163

Aj keď reproduktor disponuje FM prijímačom, nehľadajte tu žiadnu teleskopickú vysúvaciu anténu anténu. Tá nie je potrebná, je integrovaná v tele reproduktora a s príjmom signálu sme nemali absolútne žiaden problém.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Tune 205BT – bezdrátová náhrada za EarPods
Extra funkcionalita
Čo nás zaujalo na reproduktore je tlačidlo označené ako REC. Áno, je to nahrávanie. Síce sme po po preštudovaní manuálu trochu sklamaný, ale je možné, že určite nájde svoje využitie. Najprv sme si mysleli, že môžete nahraváť FM vysielanie, či BT prehrávanie na USB kľúč, ale slúži to na zaznamenávanie zvuku z mikrofónového vstupu. Keď použijete reproduktor na nejakej prednáške, alebo sa budete zabávať s KARAOKE režimom, celé to môžete zaznamenať na USB alebo microSD kartu.

MediaTech MT3163

Ako hrá MediaTech U-TUBE BT MT3163?
Prehrávaniu dominuje najmä stredové a výškové pásmo napriek veľkému basovému meniču. Ak chcete hlbšie basy, musíte siahnúť po vstavanom ekvalizéri. Ten poskytuje pár prednastavených režimov. Ich nevýhodou je, že keď vyzdvihne určité pásmo, tak až veľmi potlačí tie ostatné. Tak, ako ostatné reproduktory od tejto značky sú vhodné skôr na bežné počúvanie a nečakať audiofilský zážitok. Ale aby sme nekritizovali, za cenu do 50,- € dostanete toho dosť. Na to sa konkurencia hľadá ťažko.

Záver
Ak nie ste náročný poslúchač na kvalitu prehrávanej hudby a za svoje peniaze chcete dostať maximum, tak MediaTech U-TUBE BT MT3163 môže byť pre vás ideálna voľba. Ak chcete ísť s kvalitou reprodukovanej hudby o level vyššie, tak aj s financiami musíte ísť minimálne dvojnásobok sumy.

MediaTech MT3163
comments powered by Disqus