Na tohoročnej iFA v Berlíne nás zaujala prezentácia značky JAM

Na tohoročnej iFA v Berlíne nás zaujala prezentácia značky JAM

Už pár rokov sa objavovala v interných prezentáciách značiek ako JBL, TDK ako referenčná značka prenosných, outdoorových reproduktorov. Referenčnou sa značka stáva vtedy keď ju rešpektujú kľúčový producenti, takže sa jednoznačne dá hovoriť o JAM ako o “A” čkovej značke.
Trochu krátkej histórie. JAM patri do portfólia americkej spoločnosti venujúcej sa produktom pre životný štýl, Homedics. Homedics spolupracuje prakticky od založenia s dnes už kultovou, reggae až hipsterskou značkou The House of Marley. Túto založila skupinka okolo syna Boba Marleyho a od začiatku ladila nekompromisne zvuk pre počúvanie reggae a jazzu. Výrobky od začiatku používali prírodne materiály ako drevo, koža, prírodne textílie. Homedics sa od začiatku podieľal na vývoji týchto produktov a využíval niektoré technológie Marleyho, ktoré ho okamžite postavili do pozície veľmi konkurenčne schopného výrobcu. Prvé výrobky začali prichádzať pod názvom HMDX, skutočný úspech priniesli až výrobky pod značkou JAM.

JAM bola pravdepodobne slovná hračka prepožičaná od hudobníkov , ktorí „džemujú“, preto JAM. Výrobky JAM už neboli tak spútane kazajkou prírodných materiálov ako Marley. Tým pádom sa stali cenovo veľmi prijateľnými, pričom zvukovo od začiatku držali “A ckovy” štandard.   

Jam Classic

Prvé úspechy zaznamenal JAM s výrobkami pripomínajúcimi klasické zaváraninové poháre od džemu, na ktoré sa vydarili televízne a YouTube spoty, ktoré nešetrili svoje okolie hudbou  a nádielkou farebného džemu.
Dodnes úspešne výrobky niesli meno JAM classic a s cenou do 30€ urobili poriadny vietor na trhu. Kupujúci mal možnosť prehrávania ako cez Bluetooth, tak aj audiokáblom.

Neprehliadnite:
Produkty odolávajúce nepriazni počasia
Nasledujúci rok sa JAM rozšíril o JAM Replay s pogumovaným povrchom a JAM Touch s dotykovým, rotačným ovládaním a hlavne integrovaným handsfree pre konferenčné hovory. Cena pritom stále neprekročila 30€, čo je pre potenciálneho zákazníka stále skvelá cena.

Jam Replay

IFA 2015 priniesla vietor do kategórie outdoorových reproduktorov. Zaujal nás veľmi praktický, štíhly outdoorový reproduktor JAM Dynamite s duálnymi reproduktormi a vodeodolný v štandarde IPX4. JAM Dynamite je ukončený klipom, takže nemusí do batohu….

Jam Dynamite

JAM na IFA2015 prekvapil ucelenou metalickou radou 3 reproduktorov s alumíniovým prevedením. Takže sa jedná o Bluetooth reproduktory určené skôr pre domáce využite. JAM Alloy má duálne reproduktory s pasívnymi meničmi a handsfree. Cenovo je niekoľko násobne nižšie postavený ako podobné produkty od LG, Bose…

Jam Alloy

Kovovú tehličku v titánovom odtieni pripomína JAM Titanum. Tento obsahuje 2 aktívne reproduktory a 2 pasívne meniče, zvláda tiež handsfree.

Neprehliadnite:
Vybíráme dárek: 4 tipy na bezdrátové reproduktory do 1 600 Kč s vychytaným designem i nadčasovými funkcemi
Jam Titanium

S nádychom retro je JAM Platinum, pripomínajúci rádia s ktorými chodili naši otcovia či dedovia pred desiatkami rokov na futbal aby paralelne počúvali v rozhlase iné futbalové prenosy ( aj taká bola doba:) )
JAM Alloy, JAM Titanum a JAM Platinum môžete kúpiť za cenu okolo 75€.

Jam Platinum

Asi by sme boli nespravodliví, keby sme u JAMu nepochválili jedny z cenovo najprístupnejšich Bluetooth slúchadiel na trhu JAM Fusion ( 30€)

Jam Fusion

Hitom Vianoc sa môžu stať bežecké "fľaše plne slúchadiel" alebo ak chcete "slúchadla vo fľaši”. Veľmi vtipné a účelové spojenie skvelé ako darček pre športovcov. Dodávane budú v rôznych farebných prevedeniach v priehľadnej bežeckej fľaške z tvrdeného plastu. Cena na Vianoce by nemala prekročiť 75€. Palec hore JAM !!!

Jam Transit Micro Sports

comments powered by Disqus