Najväčší z najmenších

Najväčší z najmenších

Značku Harman/Kardon netreba, myslím, nikomu špeciálne predstavovať. Rokmi sa udomácnila v našich obývačkách, a asi nepoznám nikoho, kto by s ňou už neprišiel do kontaktu. Dnes sa mi dostal do rúk najnovší a zároveň najmenší reproduktor amerického výrobcu špičkového ozvučenia s označením Esquire Mini, ktorého veľkosť a hrúbka nepresahujú rozmer bežnej peňaženky. Je vôbec možné, aby reproduktor s rozmermi 140 mm x 24 mm x 75,4 mm dokázal zahrať adekvátne svojej nie najľudovejšej cene?
Do pracovne i do mesta
Odpoveď znie áno, táto ultratenká hracia skrinka s vyklápacou nožičkou, ktorá slúži ako stojan, dokáže pri umiestnení na kancelárskom stole okrem príjemne znejúcej hudobnej reprodukcie poslúžiť aj ako plnohodnotný konferenčný systém s dvojitým mikrofónom a technológiou rušenia echa a šumu. Moderný dizajn a tri farebné vyhotovenia Esquire Mini imidžovo dotvoria dizajn pracovného stola alebo si ho jednoducho vložíte do saka a vyberiete sa do mesta či parku, kde okrem muziky poslúži aj ako záložný zdroj energie na nabitie smartfónu alebo tabletu cez vstavaný USB port.

Harman Kardon Esquire mini

Prirodzená reprodukcia a vysoká výdrž batérie
Dvojica reproduktorov ukrytých za elegantnou keramickou mriežkou s nápisom Harman/Kardon má priemer 27 mm a poskytuje výkon 2 x 4 W, čo by sa možno mohlo zdať minimálne na prvý pohľad papierovo málo. Opak je však pravda a máte moje slovo, že miestnosť s rozmermi 4 x 4 metre ozvučí s prekvapivou ľahkosťou a aj pri maximálnej hlasitosti nedochádza vďaka použitým kvalitným materiálom k nepríjemným zvukom či rezonanciám. Na pripájanie slúži primárne bezdrôtový systém Bluetooth, ale využiť sa dá aj linkový vstup Aux-in. Párovanie je absolútne bezproblémové a poľahky ho zvládnete do 1 minúty. Následne sa už po rozpoznaní zdroja predošlého signálu spáruje automaticky. Benefitom je vynikajúca 8-hodinová výdrž batérie, ktorú som si v praxi overil, a potvrdzujem, že osemhodinovú šichtu tento malý zázrak skutočne zvládne.

Harman Kardon Esquire mini

Luxusný spoločník
Na začiatku som spomínal nie práve ľudovú cenu za hraciu skrinku s minimalistickými rozmermi. Tu však treba zohľadniť aj fakt, že značka Harman/Kardon nepatrí medzi tie lacné "mass marketové". Vyhotovenie ultraprenosného repráčika s hmotnosťou 238 gramov pozostáva z jednoliateho tela, ktorého zadná strana je z pravej kože, povrch a konštrukcia sú pre nízku hmotnosť a odolnosť vyrobené z hliníka predná mriežka, ako som už spomínal, obsahuje keramickú zložku na dosiahnutie odolnosti proti vonkajšiemu poškodeniu.

Neprehliadnite:
Harman Kardon Esquire Mini - tentoraz sa za značku oplatí zaplatiť
Resumé
Harman/Kardon Esquire Mini je luxusný prenosný doplnok, ktorý okrem toho, že skvelo vyzerá, aj vynikajúco hrá. Samozrejme, očakávať domáce stereo s monštruóznym basom by nebolo namieste, ale ak zohľadním jeho veľkosť a zvuk, ktorý dokáže vyludzovať, myslím si, že zisk prestížného ocenenia EISA 2014/2015 si právom zaslúžil. Ja som sa s ním po dopísaní recenzie nevedel rozlúčiť a tak už mám jeden taký pekný Esquire Mini vo vyhotovení Brown vo svojej zbierke.
comments powered by Disqus