Opäť o krok ďalej

Opäť o krok ďalej

V predpremiére iba niekoľko týždňov po uvedení na CES 2017 v Las Vegas som sa dostal pod rukou k štvrtému pokračovaniu JBL Flip4. Len nedávno som testoval trojku a už tu máme vylepšeného nástupcu. Reproduktor o niečo málo narástol, je odolnejší a zlepšila sa výdrž batérie, no nezanedbateľne narástla aj jeho cena.
Zo šiestich farebných vyhotovení, ktoré by mali byť od začiatku predaja dostupné, sa mi do rúk dostalo výrazné červené vyhotovenie. Z hľadiska povrchovej úpravy ostal reproduktor prakticky nezmenený. Kombinácia štýlovej priezvučnej tkaniny a odolného gumeného skeletu je funkčná a nepredpokladám, že by sa mala v dohľadnom čase zmeniť. Štvorica tlačidiel na ovládanie hlasitosti, prehrávania a párovania je umiestnená na textilnom obale. Zapnutie/vypnutie, vzájomné párovanie reproduktorov a indikátor stavu nabitia batérie sú zakomponované do pogumovaného tela reproduktora a majú biele led podsvietenie. Hneď vedľa pod vodotesnou gumenou krytkou s logom FLIP4 je 3,5 mm audiovstup a nabíjací mikro USB vstup. Praktické pútko so šnúrkou sa stalo samozrejmosťou. Príjemným prekvapením by mohlo byť pridanie prenosného ochranného obalu na reproduktor. Ten, pokiaľ chcete svojho cestovného „parťáka“ udržať v dobrom zdraví čo najdlhšie, si budete musieť prikúpiť. Chápem, biznis je biznis, ale v danej cenovej relácii by mohol byť aspoň základný obal a za neoprénové puzdro nech si už teda zákazník priplatí.

JBL Flip 4

Hudobný prejav Flip4 je vzhľadom na konštrukciu vo veľkosti plechovkovej plzničky výnimočný. Nedovolím si tvrdiť, že výrazne lepší ako pri FLIP3, ale istý posun tu nastal. Hlavne pásmo nízkych frekvencií je opäť o čosi dôraznejšie. Dvojičke 40 mm repráčikov sekunduje dvojička pasívnych basáčikov umiestnených po stranách. Tie podstatnejšie zmeny nie sú na pohľad viditeľné. Významne sa zlepšila odolnosť proti vode. Pokiaľ bol predošlý model odolný iba voči postriekaniu vodou, Flip4 s certifikátom IPX7 môž e teraz pokojne skončiť aj pod vodou na bazénovej párty. Napriek nezmenenému výkonu a rovnakej kapacite batérie sa podarilo predĺžiť dĺžku prehrávania na jedno nabitie o dvadsať percent z 10 na 12 hodín. A to sa predsa počíta. Najväčšou vychytávkou je však vylepšenie funkcie spárovania viacerých reproduktorov JBL Connect+. Výrobca spomína neuveriteľné číslo až 100 navzájom prepojených FLIP4. To by už mohol byť celkom slušný hudobný masaker, čo poviete? Úplnou novinkou je funkcia Voice Assistant Integration prináčajúca prístup k aplikácii Siri alebo Google Now prostredníctvom reproduktora pomocou jedného tlačidla.

JBL Flip 4

Okrem prehrávania hudby je, samozrejme, nový FLIP4 pripravený aj na telefonovanie. Tieto záležitosti však s radosťou prenechám otestovať niekomu ďalšiemu. My si spolu vyrazíme radšej niekam do terénu.

Neprehliadnite:
Recenze JBL Flip 4 – přenosný kopec zábavy po čtvrté
+ zvuk
+ vyhotovenie, dizajn
– absencia prenosného puzdra
comments powered by Disqus