Párty kdekoľvek na cestách? To chce poriadne odolný reprák

Párty kdekoľvek na cestách? To chce poriadne odolný reprák

Poznáte to – zrazu dostanete chuť si svoju obľúbenú hudbu poriadne vypeckovať. Na cesty či dovolenky však nikto nechce brať nič ťažké a zároveň je hudba z mobilu dosť slabá. Šikovným riešením je odolný bluetooth reproduktor JBL Charge 3, s ktorým si spravíte párty aj priamo v bazéne. Pozrite si naše video-predstavenie, kde ho nemilosrdne skúšame v ľadovej vode
JBL Charge 3

Odolný reproduktor so stupňom krytia IPX7 zvládne aj 30-minútový pobyt v hĺbke do jedného metra. Noazaj nič sa mu nestane. Charge 3 má však skvelú vlastnosť – keď vám aj spadne do vody (v bazéne, v mori, na jachte…) pláva na hladine. Nemusíte sa oň vôbec strachovať, jednoducho hrá ďalej. A vďaka výkonu 2x 10 W si môžete užiť poriadne hlasnú zábavu. Batéria s kapacitou 6000 mAh je dostatočne veľká, aby udržala pri 70-80% hlasitosti reprák pri živote po dobu takmer 20 hodín. Stačia 3 až 4 hodinky na to, aby ste ho znova nabili (ukazovateľ stavu batérie v podobe maličkých bielych LED diód sa nachádza na spodnej hrane spredu). Tak trocha ukrytá, ale o to lepšia funkcia – ak sa vám zrazu vybije mobil, jednoducho ho pripojte cez USB kábel k JBL Charge 3 a nabite si mobil priamo z neho!

JBL Charge 3

Dnes má Bluetooth už každý mobil, takže stačí vyhľadať v nastaveniach tohto fešáka a môžete púšťať hudbu. Hlasitosť ovládate buď z telefónu, alebo priamo z reproduktoru, kde nechýba ani tlačidlo posunu na ďalšiu skladbu. Škoda len, že chýba tlačidlo späť – napríklad ak dostanete chuť si niektorú super skladbu prehrať znova  JBL Charge 3 poslúži aj ako handsfree reproduktor. A perfektná vec – ak radi používate asistentov Siri alebo Google Now, môžete ich ovládať priamo cez tento reprák. Ak sa vám nechce pripájať sa k reproduktoru bezdrôtovo, môžete na to použiť klasický 3,5 mm jack konektor.

JBL Charge 3

My sme dostali na test čiernu verziu, pre odvážnejších je k dispozícii na výber ešte červená, modrá, tyrkysová a pre tých konzervatívnejších šedá. V prípade, že sa chcete s reprákom skrývať, je tu aj farebné spracovanie vo verzii kamufláž  S váhou 800 gramov ho poľahky hodíte do každého batohu či kufra automobilu a svoju súkromný párty tak máte kdekoľvek so sebou. JBL Charge 3 je ideálnym reproduktorom pri výletoch k vode, na jachtu, na chatu či na bláznivé kolaudácie, kde nikto netuší, čo sa stane… Dôležité je, že jemu samotnému sa nič nestane.


Kvalita zvuku je prekvapivo dobrá, zábavné je pozorovať pulzujúce membrány pri poriadnych basoch pri styku s vodou. Príjemne nás prekvapila hlasitosť – skúšali sme s Hankou párty s 2-izbovom byte a musím priznať, že sme rýchlo znižovali maximálnu hlasitosť, aby sme sa nemuseli prekrikovať. JBL Charge 3 je prakticky zariadenie typu 2v1 – odolný reproduktor s núdzovou powerbankou. Možnosť spätného nabíjania bude asi menej využívaná, napriek tomu je fajn vedieť, že v prípade núdzovej situácie máte stále záložnú batériu na nabitie mobilu či tabletu k dispozícii. Ak by ste mali bezdrôtových JBL reproduktorov viacero, vďaka technológii JBL Connect ich môžete viacero pripojiť dohromady a vypeckovať tak hudbu ešte viac.

JBL Charge 3

Tento valcovitý reproduktor stojí aktuálne 179 Eur a JBL celkovo slávi s prenosnými reproduktormi obrovský úspech, predáva ich na na Slovensku na tisíce. Niet sa čo čudovať, ide o praktické zariadenie, ktoré nájde svoje pravidelné uplatnenie. Najmä v prípade, že máte radi bláznivé párty, napr. niekde pri vode.

JBL Charge 3
comments powered by Disqus
comments powered by Disqus