Počúvajte očami!

Počúvajte očami!

Prenosných multimediálnych reproduktorov je na trhu neúrekom. Aj JBL sa na do tohto segmentu pred niekoľkými rokmi vrhol po hlave a v ponuke má toho neúrekom. Len v tvrdej konkurencii musí obstáť a preto sa vždy niečím výnimočným treba odlišovať. Mne na stole pristál reproduktor JBL Pulse 2.
Tento reproduktor sa vyznačuje hlavne tým, že nemusíte si veľmi lámať hlavu ktoré farebné prevedenie si vyberiete a budete ho mať dlho. Telo reproduktora pod ochrannou mriežkou je pokryté niekoľkými stovkami malých LEDiek. Tie Vám zabezpečia akékoľvek farebné prevedenie s príslušnými svetelnými efektami. Napriek tomu, že sa tú tieto LEDky vyskytujú, reproduktor ostáva po vzore skôr uvedených prenosných reproduktorov odolný voči vlhkosti a striekajúcej vode. Takto reproduktor získava širšie možnosti použitia.

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

K reproduktoru je k dispozícii na Google Play a Apple Store aplikácia JBL Connect. Tá slúži primárne na správu farebných motívov, ktorých je viac ako dosť. Imitácia ohňa, dažďa, lietajúcich svetlušiek, nočnej oblohy, ohňostroja, presýpacích hodín, dopravy či kreslenia. Každý tento motív má pribalenú aj interaktivitu.


Pri imitácii ohňa a dažďa si môžete zvoliť z troch veľkostí zobrazenia spolu so zvukovým prejavom. Pri svetluškách si môžete kresliť motív so zachovaním príslušného zvukového motívu, pri hviezdnej oblohy ťukaním na displej telefónu padajú hviezdy, atď. Každý motív má svoju dávku interaktivity a to sa okamžite premieta aj na reproduktor. Každý tento motív, má preddefinovanú aj svoju farebnú kombináciu. Tá sa dá jednoducho zmeniť vďaka novému prvku na tele reproduktora, ktorý výrobca nazval "PRISM". Spočíva to v tom že z jednej strany je dotykové tlačídlo ktoré zadá pokyn senzoru na druhej na strane aby zosnímal z podkladu príslušnu farbu. Úplne jednoduché. S týmito vychytávkami strávite niekoľko hodín a potom ich už stačí len aj využiť prakticky.

Neprehliadnite:
VIDEO touchIT: Dva pohľady na reproduktor JBL Pulse 2
JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

V prípade bieleho motívu Vám reproduktor perfektne poslúži v noci ako lampáš, na párty zas možete farby a motívy ľubovolne kombinovať a v prípade posedenia vonku, kde nechcete byť príliš osvetlený, môžete zvoliť tlmenú zelenú farbu z motívu svetlušiek. Dokonca i obyčajný kúpeľ či sprcha bude zaujímavejšia keď budete mať v kúpeľni zhasnuté a bude Vám tento reproduktor nie len hrať, ale aj príjemne dopĺňať atmosféru so svojou polovičkou. Práve tá vodeodolnosť reproduktora, robi použitie univerzálnejším a je len na vašej fantázii ako ho využijete.

JBL Pulse 2

Zvuk si pri tom zachováva vysokú kvalitu. O tom sa presvedčili aj ďaľší recenzenti z High&Style alebo jablickar.cz. Zbytočne sa nebudem opakovať. Aj samotná výdrž prekvapí. Pri zapnutej svetelnej show a tretinovej hlasitosti, ktorá je plne dostačujúca pre príjemné počúvanie, vydržal reproduktor hrať počas celej pracovnej doby a ešte stále ostávala šťava. Škoda že len, nezaintegrovali USB port pre nabíjanie mobilných zariadení ako tomu je pri JBL Charge 2. Možno v ďalšej verzii.

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

Ak tento reproduktor spojíte s ďaľšími reproduktormi od JBL s funkciou JBL Connect, môže z týchto reproduktorov hrať rovnaká hudba. Príp. ak zvolíte dva a viac rovnakých reproduktorov, môže sa dokonca synchronizovať aj farebný motív. Reproduktor už štandardne ponúka aj zabudovaný mikrofón pre handsfree telefonovanie a má aj Aux-In konektor pre pripojenie zdrojových zariadení nedisponujúce Bluetooth rozhraním. Za 179€ je to vynikajúca kúpa, s tým že nezískate nielen kvalitne hrajúci reproduktor.


comments powered by Disqus