Podarená zmenšenina

Podarená zmenšenina

Dizajnové odolné reproduktory JBL, ktoré sa ponúkajú v rôznych veľkostiach, boli pravdepodobne inšpiráciou pre vznik prenosného reproduktoru ONYX MINI.
Podobne ako u dospelých súrodencov, ide o kvalitne postavený speaker, ktorý je však vďaka svojej veľkosti ultraprenosný a schopný spárovať sa do tandemu s kompatibilnou dvojičkou za pomoci Wireless Dual Sound pre posilnenie zvukového zážitku na skutočné stereo. Priezvučná textilná tkanina prednej časti reproduktora je ozdobená, ako inak, logom Harman/Kardon. Zadná i spodná časť je vyrobená z príjemného gumeného materiálu, pričom podstavec je navyše osadený štvoricou miniatúrnych gumených nožičiek pre lepšiu stabilitu a zníženie vibrácií. Rozhodne zaujímavá vychytávka hodná povšimnutia. Vrchná časť je už štandardne venovaná decentne zapusteným ovládačom s bielym ledkovým podsvietením a indikátorom stavu nabitia batérie. Uprostred, navrchu prstenca je tlačidlo pre zapnutie, po stranách potom pridávanie a uberanie hlasitosti a nakoniec úplne vľavo pri čelnom pohľade tlačidlo párovania cez bluetooth a vpravo pre prijatie/ukončenie hovoru. Zadnej časti dominuje otvor s kmitajúcou basovou membránou a strieborným logom Harman/Kardon. Úplne naspodu je umiestnený nabíjací microUSB port a 3,5 mm vstup AUX. Úplne postačujúce, nič viac mu netreba.

Harman/Kardon Onyx Mini

Zvukovo ide o dobre vyladený reproduktor a i napriek tomu, že sa mi celý zmestí do otvorenej dlane, ponúka tento turboslimák veľký zvuk hodný svojho mena. Citlivé meniče sa dajú do pohybu už pri nízkej hlasitosti a tak sa ONYX MINI dobre počúva aj večer, keď nechcete hlasnou hudbou rušiť ostatných členov domácnosti. Aj pri najnižších úrovnaich znie príjemne. S pridávaním hlasitosti rastie aj veľkosť zvuku, až ma núti premýšľať, ako to tí harmanskí konštruktéri robia, že do malej hracej schránky dokážu vpratať takto nadpriemerný zvuk. Ale aby som zase nelietal v oblakoch. Pokiaľ by som ho mal porovnať s naposledy testovaným ONYX Studio 3, ťahá, samozrejme, zvukovo za kratší koniec, čo je vzhľadom na tretinový objem ozvučnice prirodzené. Na druhej strane aj v sólo zapojení je ONYX MINI slušná „pecka“, ktorá dokáže narobiť poriadny kontrolovaný „rámus“.

Čas nabíjania batérie s kapacitou 3000 mAh je tri hodiny, za čo získate viac ako trojnásobnú výdrž prehrávania. V optimálnom prípade až 10 hodín. Už štandardom sa stáva osadenie reproduktora mikrofónom pre komfortné telefonovanie. Keďže si Harman/Kardon dáva maximálne záležať na kvalitom zvuku, ten sa odrazí aj na kvalite prenosu pri telefnickej komunikácii. Tú ešte vylepšuje technológia potláčania hluku a ozveny.

Neprehliadnite:
Recenzia: JBL Flip 3
Myslím, že som práve vyčerpal všetko, čo som chcel napísať o tejto podarenej novinke, ideálnej ako darček pod vianočný stromček. Mňa by určite potešil aj vďaka jeho kompaktným rozmerom. A pod stromčekom zostane ešte dosť miesta na ďalšie prekvapenia.

+ zvuk
+ možnosť spárovať dva reproduktory
+ výdrž
– 10 percent z ceny
comments powered by Disqus