Pokračujeme v potápaní: Tentoraz s JBL Clip 2

Pokračujeme v potápaní: Tentoraz s JBL Clip 2

Minulý týždeň som otestoval úspešne JBL Charge 3 a preto som bol zvedavý na jednu z ďalších noviniek JBL Clip 2. Jeho predchodcovia boli už niekoľko krát v rôznych redakciách testované, ale všetci sa nejako "obávajú" otestovať vodeodolnosť. Je to dané asi tým, že elektronika + voda nejde akosi dokopy. Ale výrobca JBL búra tieto predsudky a tak sa ide testovať ďalší kúsok.
Predovšetkým som chcel otestovať vlastnosť, ktorú výrobca nikde neuvádza a pri JBL Charge 3 mi bola potvrdená. A to že pláva na hladine. Určite mi dáte za pravdu, že už aj mobilné telefóny či akčné kamery sú vodeodolné, ale akosi Vám to nepomôže keď ich niekde utopíte a už ich nenájdete. Pred tým ako som vyrazil k jazeru na testovanie, som si najprv doma v umývadle potvrdil túto vlastnosť.

JBL Clip 2

Všetky verzie JBL Clip majú vždy nejakú karabínu na zavesenie. V najnovšej verzii je táto karabína už samostatná a nie je súčasťou celého tela reproduktora ako pri JBL Clip+. Navyše je z ľahkého hliníka v nádhernej oranžovej farbe. Navyše ak sa vám karabína nebude páčiť, môžete si ju vymeniť za inú, prípadne ju nepoužiť. Na tele stále ostane záchytne putko. Toto mi veľmi chýbalo pri JBL Charge 3. A to mi chýba aj na niektorých vodeodolných reproduktoroch. Predsa len dosť často chodím na Dunaj na kajak a tak to nie poriadne za čo uchytiť. A táto vlastnosť mi chýba aj na určitých modeloch vodeodolných telefónoch.

JBL Clip 2

JBL Clip 2

Samotný reproduktor je docela ľahký (iba 184g) a tak jeho váhu nepocítite v žiadnej batožine a jeho pogumovaný povrch zabráni vytvoreniu nežiadúcich škrabancov. Samostatný reproduktor je tiež pokrytý "nejakou" pogumovanou priepustnou štruktúrou, ako poznáte z JBL Xtreme. Po obvode reproduktora nájdete 5 zapustených tlačídiel (ovládanie hlasitosti, zdvihnutie/položenie hovoru, bluetooth pre párovanie a ON/OFF) a záslepku pod ktorou sa nachádza microUSB konektor pre nabíjanie. Zospodu je ešte uchytený koniec audio jack 35cm dlhého kábla ktorý je omotaný po obvode reproduktora. Ten slúži na prehrávanie hudby zo zariadenia ktorý nedisponuje bluetooth rozhraním.

Neprehliadnite:
Výstava Audio, Video a Domáce kino 2015
JBL Clip 2

JBL Clip 2

JBL Clip 2

JBL Clip 2

Zapínam reproduktor, krátko stláčam tlačídlo pre párovanie a úspešne ho spájam s mojim iPhone 6. Prekvapením je, že na rozdiel od JBL Charge 3 sa mi v telefóne zobrazuje stav batérie pripojeného reproduktora. Neviem prečo to už výrobca nedal aj do JBL Charge. Možno len kvôli tomu, že na JBL Charge 3 máte stavové diódy o stave batérie, ale na JBL Clip 2 to už nebolo kam zmestiť.

JBL Clip 2

Ok, leziem s tým do vody, keďže voda je už znesiteľná a nehádžem ho ako JBL Charge 3 v minulom teste. Po položení na hladinu chvíľu sám pláva, ale trochu po "nasiaknutí" vodou, sa prevracia a už len z malej časti pláve nad hladinou. Dostatočne na to aby ste ho identifikovali kde sa nachádza.

JBL Clip 2
JBL Clip 2
JBL Clip 2

Reproduktor znesie toho dosť veľa čo sa týka vodného kúpeľa. Však je vybavený certifikáciou IPX7 ktorá vraví o odolnosti voči vode v hĺbke 1m počas 30 minút. Navyše, keďže voda pôsobí ako izolant, tak reproduktor prestane aj hrať keď je vo väčšej časti ponorený. Takto sa ani dlho v tej vode nebude teda ani kúpať :)

JBL Clip 2

Čo sa týka zvuku, tak fyzika nepustí a basy sú tak akurát aj keď by ich mohlo byť o niečo viac, ale ako alternatíva k telefónu či notebookovým zabudovaným reproduktorom, Vám úroveň reprodukcie hudby posunie o 150% ďalej, či sa už týka kvality alebo hlasitosti. Dokonca mám osobne pocit, že hraje ešte o niečo lepšie, ako JBL GO, čo je víťazom "Produkt roku 2015" na heureka.sk.

Neprehliadnite:
Najpredávanejšie reproduktory na Slovensku sú od značky JBL
JBL Clip 2
JBL Clip 2

JBL Clip2 má momentálne nastavenú cenu 59,- €. Každý si uzná či je to veľa alebo málo. Jeho predchodca, JBL Clip+ mal takúto istú cenovku ako novinka, no len teraz sme ho zlacneli na 39€. Je na každého uvážení do ktorej verzie pôjde. JBL Clip+ je odolný len voči striekajúcej vode a má integrovanú karabínu. Ak je rozdiel len 20€ tak osobne by som radšej šiel do novinky. V prípade že mi naozaj padne do vody ho nemusím loviť niekde na dne jazera či bazéna. Navyše nový JBL Clip 2 má dlhšiu výdrž batérie o 3 hodiny na nádherných 8 hodín.

comments powered by Disqus