Použitie bluetooth slúchadiel s PC

Použitie bluetooth slúchadiel s PC

Väčšina zákaznikov si kupuje bezdrôtové slúchadla s technológiou bluetooth hlavne pre mobilné zariadenia (telefón, športové hodinky, mp3 prehrávače či tablety). Dané slúchadla sa dajú samozrejme použiť aj s notebookom či stolným počítačom ak disponuje rozhraním bluetooth, čo väčšina notebookov aj disponuje. Pri stolných počítačoch to nebýva obvyklé, ale dá sa dokúpiť za pár euro do USB portu.
Kompatibilita
Kedysi zo začiatku nastupovania rozhrania bluetooth, kým to nebolo ujednotené, bol problém so vzájomnou kompatibilitou. Dnes to už je skôr výnimka a sú presne nadefinované pravidlá a špecifikácie. Dnes sa už s nekompatibilitou nestretnete, iba vo výnimočných prípadoch ak si kúpite nejakú exotickú značku neznámeho pôvodu. Ale čo mám osobne skúsenosti aj s produktami nakupovanými priamo z číny, problém tam nie je.

Párujeme slúchadla s PC
Úspechom pre úspešne spárovanie je predovšetkým mať nabité bezdrôtové slúchadla. Naozaj to bez toho nepôjde :). Ďalším krokom je zapnutie slúchadiel a prepnutie do tzv. "párovacieho" režimu. Na toto nie je univerzálna rada, a treba si pozrieť manuál k slúchadlam ako sa prepínajú do tohto režimu. Ak máte nové, ešte nepoužité tak s veľkou pravdepodobnosťou sú po zapnutí v tomto režime. Ale ak ste ich už raz spárovali s nejakým iným zariadením, je nutné ich do tohto režimu prepnúť.

Synchros S400BT

Spojenie s PC
Slúchadla máme pripravené na párovanie s novým zariadením. V operačnom systéme Windows si nájdeme v paneli vľavo dole ikonku bluetooth na ktorú klikneme a vyberieme si možnosť "Pridať zariadenie bluetooth". Ak túto ikonku nemáte, stačí ísť do ovládacieho panelu, nájsť si "Zariadenia a tlačiarne" a z vrchného menu si vybrať "Pridať zariadenia". Teraz si už stačí stačí vybrať vaše nájdene slúchadla a spárovať ich. Je možné že si systém vypýta nejaký PIN kód. Ten znova nájdete v manuáli dodávaného k slúchadlam. Väčšinou sa jedná o 0000 či 1111 no zväčša nepýta.

Neprehliadnite:
IFA 2015: JBL Pulse 2
Synchros S400BT

Synchros S400BT

Úspešne spárované ale aj tak mi nejde zvuk do slúchadiel
Štandardná chyba o ktorej množstvo ľudí netuší. Totiž v počítači máte iba jednú zvukovú kartu, ku ktorej máte pripojené reproduktory alebo káblové slúchadlá. Tým, že ste si spárovali slúchadla, je to akoby vám pribudla nová zvuková karta a preto potrebujete nastaviť, z ktorej zvukovej karty majú ísť štandardne zvuky. Vo Windows 10, je to úplne jednoduché. Stačí kliknúť znova vpravo dole tentoraz na ikonku reproduktora. Tu máte zobrazené ako v mojom prípade, že výstup ide na reproduktory. Kliknite teda na ten názov a zobrazí sa vám ďalšia ponuka. Tu si už vyberte vaše slúchadla. V starších operačných systémoch Windows, musíte na ikonku zvuku kliknúť pravým tlačídlom a vybrať si položku "Prehrávacie zariadenia" a v zozname si vybrať slúchadla a kliknúť na tlačídlo predvoliť.

Synchros S400BT

Synchros S400BT
Synchros S400BT

V operačnom systéme Mac OS X je to veľmi podobné, dokonca jednoduchšie a nebudem tu popisovať proces párovania. Je to ten istý princíp a tiež si musíte vybrať na ktoré zariadenie vám pôjde prehrávaný zvuk.

Ďalšie funkcie
Ak slúchadla disponujú, čo zväčša aj obsahujú, tlačídlami na preskakovanie skladieb, ovládanie hlasitosti, tak je veľmi pravdepodobné, že tieto tlačídla vám budú fungovať aj s vašim prehrávačom. Stačí vyskúšať.

Ďalšie bluetooth zariadenia
Tento postup sa nemení od akéhokoľvek iného zariadenia. Je jedno či máte bezdrôtové bluetooth slúchadla alebo reproduktor. Dokonca ak aj domáce kino disponuje týmto rozhraním, aj to si viete týmto postupom spárovať s počítačom. Jedinou nevýhodou je, že štandardne bluetooth má dosah len 10m v ideálnych podmienkach pri priamej viditeľnosti. Každá prekážka túto vzdialenosť skracuje. Hádam to spraví nový štandard Bluetooth.

Neprehliadnite:
Recenzia: JBL Charge 2 Plus
Máte otázky? Nebojte sa nás opýtať dole v diskusii.
comments powered by Disqus