Predstavujeme budúci bestseller: True Wireless slúchadlá JBL Tune 120TWS

Predstavujeme budúci bestseller: True Wireless slúchadlá JBL Tune 120TWS

Na jar tohto roka sme testovali plne bezdrátové slúchadlá do uší určené na šport. Teraz sa nám dostali principálne identické slúchadlá určené tentoraz na bežné používanie. Poďme sa na ne teda pozrieť.
True Wireless
Týmto pojmom začínajú výrobcovia označovať všetky bezdrôtové slúchadla, ktoré neobsahujú žiaden prepojovací kábel a pre pravé aj ľavé ucho sú úplne oddelené. Väčšinou jedno slúchadlo je primárne a druhé sekundárne a bez primárneho to sekundárne vám nehrá. Toto je u drvivej väčšiny značiek mimo Apple s ich slúchadlami AirPods, kde každé slúchadlo dokáže fungovať nezávisle, ale aj spolu.

Balenie slúchadiel JBL Tune 120TWS
Slúchadlá su dodávane v dizajnovej papierovej krabičke. Vo vnútri nájdete všetko potrebné. Pravé a ľavé slúchadlo, dock s integrovanou batériou, dva páry gumenných nadstavcov vo veľkosti S a L (veľkosť M je už nasadená na slúchadlách) a USB kábel s koncovkou typu microUSB. Okrem toho už iba nutné manuály.

JBL Tune120TWS

Technické parametre
Deklarovaná 16 hodinová výdrž prehrávania je rozdelená na plne nabité True Wireless slúchadlá so 4 hodinovu výdržou a nabitou nabíjaciou kolískou ktorá pre slúchadla ponúkne ďalších 12 hodín. Ak vložíte do prenosného púzdra slúchadla na 15 minút, vďaka rýchlonabíjaniu sa nabijú slúchadla na ďalšiu hodinu počúvania vašej obľúbenej skladby.

Neprehliadnite:
JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, ktorá sa dobre nosí
JBL Tune120TWS

Vďaka Bluetootho vo verzii 4.2 a najnovším profilom A2DP, AVRCP a HFP je zabezpečené stabilné prehrávanie. Navyše sa vám na telefóne zobrazuje aj stav batérie slúchadiel (testované s iPhone XR). Čo nás prekvapilo, že tento stav batérie sa zobrazuje aj v ovládacom paneli vo Windows 10.

Totiž, predchádzajúce verzie Windows, vôbec nezobrazovali stav batérie bluetooth zariadení a až s Windows 10 táto funkcionalita došla. A nielen to, aj pripojené bluetooth zariadenie musí spĺňať nejaké podmienky, aby sa vám stav batérie zobrazil. A práve tieto True Wireless slúchadlá sú prvé zariadenie od JBL, kde sa nám tento stav zobrazuje.

JBL Tune120TWS

Ďalšie parametre sú už len takou povinnou jazdou, ako 5.8mm veľké dynamické meniče, klasický frekvenčný rozsah od 20Hz až po 20kHz.

Skúsenosti z používania
Čo nás hneď oslovilo bola samotná veľkosť. Ani nie tak True Wireless slúchadiel, ale nabíjacieho púzdra. Vďaka malej konštrukcii samotných slúchadiel je aj krabičká veľmi malá a zmestí sa pohodlne do ruky a nebude zavadzať v akomkoľveč vačku. Navyše zaoblené rohy zabezpečia to, že keď budete púzdro nosiť v prednom vrecku nohavíc, nebude vás nepríjemne tlačiť. V púzdre je integrovaná 85mA/3.7V lithium-ion batéria. Celú púzdro so slúchadlami má hmotnosť len 73g! Púzdro má v priestore otvárania zapustené 3 malé biele diódy, ktoré informujú o vlastnom stave batérie. Blikaním zas indikujú o nabíjaní slúchadiel. Až keď diódy zhasnú, znamená to, že slúchadla sú plne nabité.

Neprehliadnite:
Největší průšvih JBL? Sluchátka JBL Tune 120 TWS zkouší reparát!
JBL Tune120TWS

Osobne nás zaujala vec podobná pre JBL Tune 120TWS aj Under Armour ® True Wireless Flash a to, že sedia v uchu tak pevne, že takmer úplne odhlučňujú okolitý priestor.

So slúchadlami je možné telefonovať, ovládať prehrávanú hudbu alebo aktivovať si asistenta. Na každom slúchadle je jedno tlačidlo, ktoré má svoju funkciu a záleži aj ako dlho ho podržíte, či koľko krát stlačíte. Stačí chvíľa cviku a potom to už ide automaticky.

JBL Tune120TWS

Ako sme spomenuli vyššie, nabíjanie True Wireless slúchadiel prebieha pomocou prenosného púzdra. Občas treba aj samotné púzdro nabiť, ktorému stačia iba 2 hodiny do plného nabitia. Výrobca síce ešte ostal pri nabíjaní pomocou microUSB, namiesto nového USB-C, ale na druhej strane stále sa jedná o najrozšírenejšie rozhranie. Ak si zabudnete či stratíte kábel, nie je veľký problém získať ďalší. Či už z telefónu, powerbanky,... Veľmi sa nám páčilo, že sa nechali inšpirovať u Apple. Vyberiete slúchadlá, automaticky sa zapnú a spáruju so zariadením. Vložíte slúchadlá do púzdra, automaticky sa zas vypnú.

To, že sú slúchadlá JBL Tune 120TWS určené na bežné používanie je aj to, že nemajú žiadnu certifikáciu vodeodolnosti. Však ani netreba. Čo je vylepšené od starších modelov je, že telefonovanie už je plne v stereo režime. To znamená, že počas telefonovania sa už nevypne sekundárne slúchadlo, ale zvuk počujete z oboch. Odráža sa to aj na samotnom prednese hudby. Zatiaľ čo, športové slúchadlá znejú viac basovo, tieto slúchadlá hrajú čistejšie a prirodzenejšie. Nikde nič neškrieka, ani nie je nič prebasované a dôraz na stredné pásmo podtrhuje celkovú vyváženosť zvuku.

Neprehliadnite:
Sluchátka JBL Tune 120TWS: Pecky, které svět neviděl
Záver
Ak nechcete dávať za True Wireless slúchadlá do uší viac ako 100€, tak JBL Tune 120TWS sú určené priamo pre vás. Kvalita vynikajúca, ako sme už pri JBL zvyknutí a veľkosť slúchadiel aj s púzdrom priam ideálna. Vlastne im nič nechýba!

JBL Tune120TWS
comments powered by Disqus