Predstavenie True Wireless slúchadiel JBL Tune 220TWS

Predstavenie True Wireless slúchadiel JBL Tune 220TWS

Úplne bezdrôtové slúchadla len za necelých sto euro? Áno, je to možné. Firma JBL prednedávnom uviedla na trh nový model True Wireless slúchadiel. Pozrieme sa spoločne, kde je háčik, keď dokázali až takto stlačiť cenu.
Na testovanie slúchadiel sme sa tešili, pretože nemáme radi špuntové slúchadlá, ktoré sa zasúvajú do zvukovodu a s veľkými slúchadlami zas neradi chodíme. Veľké slúchadla používame iba doma či v kancelárii. Ponúknu nám slúchadla JBL Tune 220TWS riešenie?

JBL Tune 220TWS

Obsah balenia

Slúchadlá sú dodávané v typickej papierovej krabičke, kde vo vnútri nájdete pár slúchadiel, nabíjaciu krabičku na uskladnenie slúchadiel a krátky oranžový microUSB kábel. Manuály sú už povinnou výbavou každého produktu. Aj takéto jednoduché a strohé balenie stačí na plnohodnotné používanie.

Neprehliadnite:
Zdajú sa vám slúchadlá AirPods drahé? JBL prinieslo model za polovičnú cenu
JBL Tune 220TWS

Opis slúchadiel
Nové True Wireless slúchadlá nezaprú svoju inšpiráciu u slúchadiel od Apple, ktoré uviedli normu v tejto kategórii. Tá podobnosť je evidentná. Samotné slúchadlá sa až veľmi podobajú na Apple AirPods, len sú o máličko väčšie. Na druhej strane vám JBL vie ponúknuť viac farebných kombinácii. Maličké púzdro s integrovanou batériou slúži na dobíjanie slúchadiel a uskladnenie. Magnety v púzdre vám pomôžu so správnym nasmerovaním slúchadiel a bezproblémovým zavieraním. Na spodnej strane nájdete microUSB konektor na nabíjanie slúchadiel a samotnej krabičky, ktorá ponúkne celkovo až 19 hodín kombinovaného prehrávania.

JBL Tune 220TWS

Veľmi sa nám páči a kvitujeme to, že na rozdiel od Apple, firma JBL zvolila matné prevedenie samotnej krabičky. Keď slúchadlá budete nosiť pohodené v batohu alebo po vreckách spolu s kľúčami alebo inými predmetmi, nebudú vidieť prípadne škrabance tak ako pri lesklom prevedení. Lesklé prevedenie zvolila firma Apple a preto treba ešte na samotnú nabíjaciu krabičku púzdro. Pri JBL Tune 220TWS nemusíte nič takého riešiť.

JBL Tune 220TWS

Funkcionalita slúchadiel
Vďaka integrovanému rozhraniu Bluetootho vo verzii 5.0 slúchadla Tune 220TWS majú veľmi dlhý dosah, keď aj vaše zdrojové zariadenie disponuje rovnakou verziou Bluetooth. Ak máte na vašom telefóne nižšiu verziu Bluetooth, dosah bude štandardných 10m vo voľnom priestranstve.

JBL Tune 220TWS

Slúchadlá neoplývajú žiadnou extra funkcionalitou. Počúvate a ovládate hudbu a telefonujete vďaka multifunkčnému tlačidlu na každom jednom slúchadle. Nám trochu chýba ovládanie hlasitosti zo slúchadiel, ale nie je to nič extra, pretože hlasitosť vieme ovládať pomocou smartfónu alebo chytrých hodiniek, príp. povel môžete dať aj hlasovej asistentke.

Neprehliadnite:
JBL Tune 220 TWS: Airpods pro Android - [recenze]
JBL Tune 220TWS

Komfort nosenia a zvuk

Slúchadlá sú univerzálnej konštrukcie bez akýchkoľvek nadstavcov. Väčšina populácie s nimi nemá žiaden problém. Nevkladáte ich priamo do zvukovodu, len ich "položíte" do svojej "konštrukcie" ucha. Z toho vyplýva aj kvalita prehrávanej hudby. Takáto konštrukcia na rozdiel od slúchadiel ktoré vkladáte priamo až do zvukovodu, prepúšťa okolitý hluk. Pre kvalitu reprodukcie to nevplýva pozitívne, ale na druhej strane, nie ste úplne odrezaný od sveta a dokážete vnímať aj čo sa deje okolo vás. Toto je vlastnosťou všetkých slúchadiel, nielen JBL, tejto konštrukcie. Tak ako sme už zvyknutý pri tejto značke, basová zložka je v nadštandardnej úrovni. Chcelo by to skôr zvýrazniť výšky, ale to môžete vyriešiť pomocou ekvalizéra. Veľmi nás prekvapila kvalita hovorov s týmito slúchadlami.Kvalita hovorov bola na veľmi vysokej úrovni a ani na druhej strane nebol žiaden problém.

JBL Tune 220TWS
Tieto slúchadlá sú vhodné najmä ako predĺžená ruka k vášmu telefónu. Pomocou slúchadiel v kombinácii s hlasovou asistentkou sme sa oslobodili od zbytočného držania telefónu a vychutnávali slobodu. Cez slúchadla môžete robiť čokoľvek, čo sa vám zachce. Odpovedať na správy, poslať email, zavolať domov.

Záver
Za 99,- € sa jedná o bezkonkurenčené slúchadlá na trhu. Bluetooth 5.0, príjemný zvuk a jednoduché ovládanie hovorí v prospech. Kde výrobca ušetril, aby ste mali takú nízku cenu, je nabíjanie pomocou microUSB a 3 hodinová výdrž slúchadiel, ale krabička vám poskytne dostatok ďalšej energie. Ak by vám nevyhovula táto konštrukcia slúchadiel, môžete siahnúť po alternatíve ako Tune 120TWS alebo vodeodolných Reflect FLOW.

JBL Tune 220TWS
comments powered by Disqus