Psssst, nikomu to nepovedzte. JBL má nový reproduktor.

Psssst, nikomu to nepovedzte. JBL má nový reproduktor.

Jeden reproduktor držala firma JBL v tichosti, aj keď už bol predstavený začiatkom tohto roka na výstave CES v Las Vegas. My sme mali k dispozícii iba malú fotku o ktorej dôveryhodnosti sme pochybovali a nikde sme nemohli nájsť ani parametre a funkcionalitu tohto reproduktora. Tak poďte sa s nami pozrieť, čo to vlastne je za novinku.
Tento reproduktor sa trochu vymyká ponúkanému známemu portfóliu prenosných reproduktorov. Populárna je momentálne vodeodolnosť, ale certifikáciu krytia IPX to nemá. Takisto neslúži ani ako powerbank. Je o niečo menší ako Flip 4 a výkon ponúka o niečo silnejší ako JBL Clip 3. Čím vlastne vyniká? Dovoľte nám predstaviť:

JBL Tuner

JBL Tuner FM

Už ako z názvu vyplýva, tento reproduktor má v sebe integrovaný digitálny FM tuner. Našťastie to nie je len rádio, ale disponuje aj Bluetooth rozhraním, čiže ho môžete použiť aj ako klasický prenosný reproduktor. Dokonca aj k počítaču ho pripojíte pomocou Aux-In kábla.

Na tele zariadenia pribudla preto klasická teleskopická anténa spolu s ovládacími tlačídlami potrebnými na naladenie vašej stanice. K uloženiu staníc je na vrchu reproduktora umiestnených doplnkových 5 tlačídiel pre uloženie vašich obľúbených rádii. FM tuner podporuje aj RDS informácie ktoré zobrazuje na jednoduchom displeji.

Neprehliadnite:
JBL Tuner vo fotografiách
Ostatok sú už klasické vlastnosti ktoré poznáme z prenosných reproduktorov. Integrovaná batéria s výdržou 8 hodín prehrávania, ktorá sa nabíja pomocou microUSB kábla. Bluetooth vo verzii 4.1, 5W výkon atď, ale to si už môžete naštudovať v špecifikácii.

JBL Tuner

Chýbalo nám
Už sme rozhýčkaní asi z ostatných reproduktorov, ale pár vecí nám predsa chýbalo, ale nie je to zásadné mínus. Reproduktor nedisponuje patentovanou technológiou JBL Connect+, či základnou vodeodolnosťou. To sa asi dočkáme v niektorej z budúcich verzií.

Záver
JBL Tuner FM je reproduktor, ktorý chýbal v portfóliu firmy. Predsa nie vždy máte prístup k internetu pre streamovanie hudby, prípadne ste obmedzení dátami. FM rádio je príjemny doplnok. A pre počúvanie rádia nepotrebujete žiadnu aplikáciu a všetko viete obslúžiť z tela reproduktoru. Dokonca aj nastavenou cenou sme príjemne prekvapení. Tá je ešte nižšia ako pre JBL Flip 4.

Novinku očakávame na našom sklade a na Slovenskom trhu počas mesiaca júl, ale už teraz si ju môžete predobjednať.
comments powered by Disqus