Recenzia JBL GO3: Vydarené oživenie najpopulárnejšieho bezdrôtového reproduktoru od JBL

Recenzia JBL GO3: Vydarené oživenie najpopulárnejšieho bezdrôtového reproduktoru od JBL

Spoločnosť JBL tento rok masívne inovovala svoju produktovú ponuku a nových generácií sa dočkali takmer všetky chrbtové produkty z ponuky. Medzi nimi nemôže chýbať ani tretia generácia reproduktora Go, ktorý je najlacnejším bezdrôtovým reproduktorom v ponuke JBL a vzhľadom k svojim kvalitám je aj veľmi obľúbený. Na to, ako sa podarila tretia generácia, sa pozrieme nižšie.
JBL GO3

Špecifikácia
O zvukovú produkciu sa u tohto JBL GO 3. generácie stará dynamický menič s veľkosťou 1,5 "(43 x 47 mm), ktorý disponuje frekvenčným rozsahom 110 Hz - 20 kHz a celkovým výkonom 4,2 W. O prevádzku sa potom stará integrovaný akumulátor s kapacitou 2,7 Wh, ktorý v prevádzke vydrží až päť hodín, v závislosti na spôsobe použitia reproduktora. Nabíjanie prostredníctvom USB-C konektoru potom trva zhruba dve a pol hodiny. Reproduktor bohužiaľ nepodporuje funkciu Quick Charge. O bezdrôtový prenos sa stará Bluetooth 5.1, odolnosť proti vode a prachu potom zaručuje certifikácia IP67. Reproduktor je skutočne kompaktný a so svojou váhou 209 gramov tak veľmi ľahko prenositeľný. Je k dispozícii v celej rade farebných odtieňov a variantov, takže si vyberie skutočne každý.

JBL GO3

Prevedenie
Na prvý pohľad reproduktor zaujme výrazným dizajnom, ktorý je navyše u nášho testovaného modelu skutočne krikľavý. Kombinácia výrazných farieb robí reproduktor skutočne neprehliadnuteľným. Ruka v ruke s tým ide aj prevedenie. Celý reproduktor je obalený  hrubo textúrovanou textíliou s výraznými gumovými alebo silikónovými prvkami. Na čelnej strane nájdeme výrazné logo JBL, na hornej strane základné ovládacie tlačidlá. Na pravom boku je hlavný ovládací panel, na zadnej strane potom pogumovaná plocha, ktorá zrejme slúži na ochranu reproduktoru pri jeho položení. Prekvapivo však celkom kĺže, na to je teda potrebné dávať trochu pozor. Ďaleko lepšie sú protišmykové prúžky na spodnej strane, tie už fungujú tak, ako majú. Na ľavom boku reproduktora sa potom nachádza látkové pútko s gumovou výstuhou, reproduktor si tak môžete zavesiť či pripnúť napríklad k batohu. Prevedenie ako také je na špičkovej úrovni, všetko je perfektne zlícované, textúrovaný látkový obal pôsobí veľmi kvalitne a tlačidlá majú presný a príjemný chod.

JBL GO3

Ovládanie
Ako už padlo vyššie, plochy pre tlačidlá sú u tohto modelu celkom dve. Na pravom boku nájdeme tlačidlo pre vypnutie / zapnutie reproduktora a Bluetooth párovanie. Na ovládanie hudby potom slúži trojica tlačidiel na hornej strane reproduktora. Nájdeme tu tlačidlo play / pause a potom kombinované tlačidlá pre úpravu hlasitosti či posúvanie prehrávaných pesničiek. Reproduktor neobsahuje mikrofóny, nie je tu teda funkcionalita potrebná pre konferenčné hovory.

Neprehliadnite:
6 vianočných tipov od JBL
JBL GO3

Zvuk
JBL Go 3 je najlacnejší prenosný reproduktor od JBL, to je treba brať do úvahy pri hodnotení zvukového prejavu tohto mini reproduktora. A je to práve veľkosť, na ktoré zvuk tohto reproduktora stojí a padá. Fyzika sa bohužiaľ obísť nedá a malý menič má tak relatívne obmedzené schopnosti, čo sa tu v niektorých ohľadoch naplno prejavuje. Zvuk ako taký je veľmi príjemný, pomerne detailné a najmä vokály skvele vynikajú. Môže za to relatívne slabá basová zložka, ktorú maličký menič jednoducho nie je schopný efektívne vytvoriť. Pri prehrávaní na bežnú (40-70%) hlasitosť je nejaký náznak basov cítiť, akonáhle sa však reproduktor vybudí k maximálnej hlasitosti, akékoľvek stopy po nižších zvukových frekvenciách zmizne a zvuk je postavený predovšetkým na výraznejších výškach a stredoch. Veľmi však závisí aj od toho, kam a ako reproduktor umiestnite a ako mu dovolíte rezonovať. Pri vyšších hlasitostiach je zvuk čím ďalej tým viac plochý, čitateľnosť si však ako-tak zachováva. Tu však veľmi záleží na tom, akú hudbu počúvate.

JBL GO3

Záver
JBL Go 3 je na svoju cenu vydarený reproduktor, ktorý ponúka prekvapivo veľa pozitívnych vlastností. Ide najmä o dizajn (ktorý je však subjektívny) a prevedenie, ktoré je bezchybné. Záujemcovia si navyše môžu vybrať z celej rady farebných variantov. Poteší certifikácia odolnosti IP67 a kompaktná veľkosť. Zvukový prejav tiež nie je nijako zlý, pokiaľ teda jediné o čo vám ide, je výrazný basový prednes - v tomto prípade s JBL GO 3 príliš spokojní nebudete. Ak však hľadáte malý, relatívne lacný a všeobecne dobre znejúce reproduktor, ktorý budete môcť nosiť neustále so sebou a poslúži ako zdroj podkresovej hudby od ktorej nebudete očakávať tú najvyššiu zvukovú kvalitu, chybu s týmto modelom rozhodne neurobíte.

JBL GO3
comments powered by Disqus