Recenzia: AKG N20U

Recenzia: AKG N20U

Aj keď sú slúchadlá do uší rozšírené, prémiových modelov nie je až tak veľa. Síce ponúkajú kvalitné spracovanie a perfektnú reprodukciu zvuku, ale cieľová skupina, ktorá by chcela minúť také množstvo peňazí, nie je vôbec veľká. Jeden model takýchto prémiových slúchadiel do uší – AKG N20U sme otestovali.
To, že sú slúchadlá prémiové, je vidieť už pri pohľade na krabicu. Na jej prednej strane je veľká podobizeň slúchadiel a ovládača s mikrofónom. Po vytiahnutí malej čiernej krabičky z obalu nachádzame ešte jednu vnútri. Po dlhšom rozbaľovaní sa nám ale naskytá pohľad na magneticky uzatvorenú krabicu z recyklovaného dreva, vo vnútri ktorej sa nachádza naozaj bohatá, elegantne zabalená a usporiadaná výbava – slúchadlá, dva páry náhradných náušníkov, adaptér do lietadla, nástroj na čistenie a prevliekanie náušníkov a puzdro z jemne tvrdého plastu, vo vnútri ktorého nájdeme za sieťkou literatúru, ktorú väčšina používateľov nebude čítať.

AKG N20U

Slúchadlá sú veľmi kvalitne vyrobené, ponúkajú hliníkovú unibody konštrukciu, ktorá je ale na niektorých miestach nahradená kvalitným plastom. Po bližšom pohľade na jednotlivé slúchadlá na každom vidíme označenie N20 a logo série N od AKG, čo tu ale nenájdeme, je označenie pravého a ľavého slúchadla.

AKG N20U

To ale ani nie je potrebné, keďže silikónové náušníky sú ohnuté tak, že do ucha idú iba jedným smerom, druhým je to veľmi nepohodlné. Tieto náušníky sadnú do ucha perfektne a po kratšom nastavení sa dá celé slúchadlo vložiť do ucha, vďaka čomu nevypadne tak ľahko.

Neprehliadnite:
JBL Studio 230 a 290
AKG N20U

Zo slúchadiel vedie 1,2 metra dlhý kábel, čo považujeme za priemernú dĺžku a nám stačila, do 3,5 mm konektora. Predtým, než sa ale slúchadlá spoja do jedného kábla, nájdeme na ľavom kábli multifunkčný ovládač s mikrofónom. Na jeho jednej strane sa nachádza tlačidlo na menenie skladby, či prijímanie hovorov, po jeho stranách sú dve šípky na ovládanie hlasitosti.

AKG N20U

Na prednej strane sa okrem toho nachádza aj logo AKG. Po otočení na druhú stranu sa nám naskytá pohľad na prepínač medzi ovládaním pre iOS a Android, čo považujeme za dobrý malý detail, a mikrofón na telefonáty.

AKG N20U

Kvalita tohto mikrofónu pri telefonátoch bola dostačujúca, druhá strana sa na problémy nesťažovala, a takisto ani my. Kvalita reprodukcie zvuku je totiž na vysokej úrovni. Všetky frekvencie je zreteľne počuť a reprodukcia basov je silná, avšak nie príliš. Hlas spevákov, či speváčok, je taktiež výrazný.

AKG N20U

Blokovanie okolitého šumu je taktiež špičkové, aj keď sa nedá porovnávať s drahšími slúchadlami na uši z rady N od AKG a to N60NC. Jediný problém, ktorý sme mali s blokovaním šumu, bol fakt, že pri behu alebo silnom vetre bolo počuť svišťanie vetra popri ušiach.

Neprehliadnite:
Good bye kábel
AKG N20U

Inak ale ide o jedny z najlepších slúchadiel v tejto veľkostnej a cenovej kategórii. A čo sa týka ceny, AKG N20U nie sú najlacnejšie. Za 119 eur ale toho ponúkajú dosť veľa – kvalitné spracovanie, intuitívny a štýlový dizajn, pohodlné náušníky, ovládač s tromi tlačidlami, prepínačom a mikrofónom, kábel, ktorý sa tak ľahko nezamotá, bohatú výbavu obsahujúcu puzdro, adaptér do lietadla, alebo dokonca aj čistiaci nástroj a samozrejme, špičkový zvuk. Pre tých, ktorí teda chcú to najlepšie v kategórii slúchadiel do uší a je im jedno, že si budú musieť priplatiť, sú AKG N20U ako stvorené.
comments powered by Disqus