Recenzia: AKG Y50

Recenzia: AKG Y50

Slúchadlá AKG Y50 sú zástupcom strednej triedy slúchadiel, ktoré sú predurčené pre bežných používateľov, ale aj náročných amatérov. Ide o káblové slúchadlá, ktoré svojim dizajnom zaujmú hneď na prvý pohľad a nenechajú nikoho na pochybách, že ide o veľmi zaujímavý produkt.
Slúchadlá sú zabalené v škatuli, v ktorej okrem nich nájdeme 1,2 metrový audio kábel, redukciu z 3,5 mm na 6,3 mm jack konektor, brožúrky a neoprénové púzdro vhodné na prenášanie. Obsahom balenia používateľa nesklame a ponúkne nadštandardné príslušenstvo, či už v podobe obalu alebo redukcie, ktorú ocenia hlavne hudobníci.

AKG Y50

Slúchadlá nám prišli vo výraznej modrej farbe, dostupné sú ale aj v červenej a žltej farbe, pre konzervatívnych je možnosť vybrať si klasickú čiernu. Výrobca stavil na kožu a plast, nájdeme tu ale aj kov. Spracovanie je na celkom slušnej úrovni, výrobca si ale mohol dať viac záležať hlavne na plastových častiach, ktoré nie sú veľmi kvalitne pospájané.

AKG Y50

Samotné meniče sú veľké, vďaka priemeru 70 mm sú na ušiach veľmi pohodlné a čo nás najviac potešilo, takmer dokonale dokážu odfiltrovať okolitý zvuk. Vyrobené sú z príjemnej kože, pod ktorou je mäkká vypchávka. V strede meničov je veľkým písmenom zdôraznené, ktorou stranou treba slúchadlá nasadiť na hlavu. Azda jedinú výhradu máme k miernemu tlačeniu po dlhšom nosení, toto by vzhľadom na priemer meničov mohlo byť lepšie zvládnuté.

Neprehliadnite:
4 tipy na slúchadlá AKG, ktoré potešia každého milovníka kvalitného zvuku
AKG Y50

Zadná strana meničov je pokrytá tenkým kovovým plátom, na ktorom je výrazne logo výrobcu. Jediným ovládacím prvkom je konektor na pripojenie kábla, ktorý sa dá cez priloženú redukciu zapojiť aj do mixážnych pultov či profesionálnych audio zariadení. Na kábli sa nachádza multifunkčné tlačidlo, ktoré možno použiť na spustenie prehrávania aj pretáčanie. Pod ním je malý mikrofón, ktorým možno realizovať telefónne hovory.

AKG Y50

Kvalita vstavaného mikrofónu je celkom dobrá, s výsledkom sme spokojní. Zvuk bol síce mierne horší ako z telefónu, takmer sa ale vyrovná štupľovým slúchadlám, ktoré výrobcovia dodávajú spolu so smartfónmi. Tenký kovový plát, ktorý spája meniče z jednej strany zdobí logo výrobcu, na druhej je potiahnutý mäkkou vypchatou kožou, ktorá je na hlave príjemná a vôbec netlačí.

AKG Y50

Obe strany plátu slúchadiel možno vysúvať, na každej strane ponúknu maximálne 35 mm, čo je dostatočná hodnota. Nachádza sa tu aj stupnica, ktorá uľahčí opätovné nastavovanie. To najdôležitejšie je ale samotná kvalita zvuku ktorý sme otestovali podrobne, keďže sme ich používali niekoľko týždňov ako hlavné slúchadlá počas celých dní a pri rôznych hudobných žánroch.

AKG Y50

Reprodukcia zvuku je vynikajúca, prekvapila nás čistota hlasu, ktorá je porovnateľná s oveľa drahšími slúchadlami, či už išlo o jemný spev popových vokalistiek alebo drsný chraplák rockových spevákov. Hlasitosť basov je primeraná a výrazná, nepostrehli sme však problém s tým, že by prevažovali. Práve naopak, pôsobili skôr ako veľmi kvalitný podmaz pri hudbe. Vďaka tomu boli aj stredy dostatočne primerané a jasné, ktoré sú spolu s výbornými výškami uspokoja aj náročnejších poslucháčov.

Neprehliadnite:
Originál je len jeden: AKG Y50
Hudobný prejav týchto slúchadiel je veľmi vyrovnaný a ani po dlhodobom používaní sme nepostrehli žiadnu výraznú chybu, aspoň čo sa týka ich zvuku. Slúchadlá AKG Y50 majú jasné zameranie, ktoré mieri na tých, ktorí si potrpia na vysokú kvalitu hudby, avšak nechcú míňať horibilné sumy za profesionálne slúchadlá. Štýlový dizajn ich predurčuje pre mladšiu generáciu, jedinou slabinou je spracovanie, ktoré mohlo byť lepšie dotiahnuté do dokonalosti.

Plusy
+ Výrazný dizajn
+ Pohodlné nosenie
+ Kvalita reprodukcie
+ Výborné tlmenie

Mínusy
– Spracovanie plastových častí
– Po dlhom nosení môžu mierne tlačiť
comments powered by Disqus