Recenzie: Harman/Kardon Esquire Mini

Recenzie: Harman/Kardon Esquire Mini

Sú zákazníci, ktorí hľadajú malý, dostatočne výkonný a kvalitný prenosný reproduktor. Harman/Kardon pre týchto záujemcov pripravil model Esquire Mini, teda mini Bluetooth reproduktor. Reproduktor nás zaujal už na prvý pohľad luxusným a zaujímavým dizajnom. Okrem toho je malý – rozmery 140×24×75 mm sú porovnateľné s 5“ smartfónom. Hmotnosť 238 gramov je pri častom prenášaní prijateľná. Zatiaľ čo spredu je mriežka a logo výrobcu, za ktorými sa ukrývajú dva meniče, boky zariadenia lemuje strieborný brúsený hliník. Zadná strana je potiahnutá na dotyk príjemným materiálom, poteší prítomnosť výklopnej nožičky na opretie, ktorá má však miernu vôľu.
Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Ovládacie prvky reproduktora sú na hornej strane – nachádza sa tu tlačidlo na zapnutie a vypnutie, Bluetooth na párovanie a realizáciu hovoru a dvojica tlačidiel na reguláciu hlasitosti. Na pravej strane je úchyt na priložené pútko na ruku, microUSB vstup pre nabíjanie, klasické USB pre využitie reproduktorov ako Powerbank a 3,5 mm audio jack pre vstup prepojovacieho audio káblu. Ten však nie je v balení.

Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Na ľavej strane je päť LED diód indikujúcich stav integrovanej batérie a mikrofón, ktorý možno použiť pri realizáciu telefónneho hovoru – Esquire Mini totiž možno použiť aj ako hands-free. Kapacita vnútornej batérie reproduktora je 2000 mAh, ktorú možno použiť nielen na dodávanie energie pre reproduktor, ale nabíjať ňou aj mobilné zariadenia a použiť ju ako Powerbank, teda externú záložnú batériu.

Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Esquire Mini je k dispozícii v štyroch farebných prevedeniach – v čiernej, bielej, hnedej a zlatej za odporúčanú cenu 139 eur. Výrobca udáva osemhodinovú výdrž na jedno nabitie, my sme dosiahli 6,5 hodiny pri polovičnej hlasitosti a bez použitia reproduktora ako powerbank. Počas prehrávania hudby je možné nabíjať zariadenie s výstupným prúdom 1A a použiť reproduktor ako powerbank.

Neprehliadnite:
Harman Kardon Esquire Mini - tentoraz sa za značku oplatí zaplatiť
Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Dva 27 mm meniče ponúkajú výkon 2× 4W, vzhľadom k rozmerom začína frekvenčný rozsah až na 180 Hz, čo znamená horšiu reprodukciu basov. Zvuk je však vo vyššom pásme vyvážený a dostatočne hlasný. Reproduktor je ideálny k mobilným zariadeniam ale tiež aj k notebookom. Hlasitosť nás prekvapila, už polovičná úroveň je dostatočná na ozvučenie väčšej miestnosti.

Harman/Kardon Esquire mini
Harman/Kardon Esquire mini
Poteší Bluetooth, ktorý je spoľahlivý – pripojenie je veľmi rýchle a počas testovania nenastali žiadne problémy s kompatibilitou ani s kvalitou či odozvou zvuku. Esquire Mini je výborný reproduktor na cesty či na nočný stolík. Predstavuje aj pekný doplnok vďaka zaujímavému dizajnu a veľkosti. Produkt získal prestížne ocenenie EISA Mobile Audio System pre rok 2014/2015.

Vďaka dizajnu a funkcii powerbanku udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Harman/Kardon Esquire Mini ocenenie Dizajn

Harman/Kardon Esquire mini
Hodnotenie: 90%
Plusy
+ Elegantný dizajn
+ Kvalita spracovania
+ Funkcia powerbanky
+ Zaujímavý dizajn
+ Vyvážený zvuk
+ Funkcia hands-free
+ Intenzita maximálnej hlasitosti
+ Výklopná nožička na opretie

Neprehliadnite:
Poznačte si: Audio Video Show Praha
Mínusy
– Horšia reprodukcia basov
– Pomerne vysoká cena
comments powered by Disqus